święto wojska polskiego

Artykuły - święto wojska polskiego (12)

 • Utrudnienia w ruchu na terenie Warszawy już dzisiaj

  Utrudnienia w ruchu na terenie Warszawy już dzisiaj

  Z okazji jutrzejszych obchodów Święta Wojska Polskiego kilkuset żołnierzy przejdzie ulicami Warszawy. Służby już dzisiaj zamykają ulice i przygotowują je do defilady
 • Prezydent: Wolność nie jest dana raz na zawsze

  Prezydent: Wolność nie jest dana raz na zawsze

  Historia nauczyła nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, wymaga codziennego wysiłku i pracy, a gdy trzeba - walki i to na wszystkie dostępne sposoby - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości państwowych Święta Wojska Polskiego przed Belwederem.
 • Awanse generalskie i admiralskie z okazji święta WP

  Awanse generalskie i admiralskie z okazji święta WP

  Wojsko podlega ciągłym zmianom, dziś armia jest mniejsza liczebnie, ale skuteczniejsza dzięki nowoczesnemu uzbrojeniu i myśleniu - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczenia dziewięciu oficerom nominacji generalskich i admiralskich.
 • Prezydent odsłonił tablicę pamięci gen. Szeptyckiego

  Prezydent odsłonił tablicę pamięci gen. Szeptyckiego

  Prezydent Bronisław Komorowski odsłonił w czwartek w Warszawie tablicę poświęconą gen. Stanisławowi Szeptyckiemu, który w 1923 r. ustanowił dzień 15 sierpnia Świętem Żołnierza Polskiego. Prezydent złożył też wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
 • Warszawa: Msza św. w intencji Wojska Polskiego

  Warszawa: Msza św. w intencji Wojska Polskiego

  Potrzebne jest ustawiczne przypominanie narodowi, że bez armii sprawnej, dobrze wyszkolonej i o wysokim morale, bezpieczeństwo państwa może być zagrożone - podkreślił biskup polowy Józef Guzdek podczas mszy św. odprawionej w warszawskiej Katedrze Polowej.
 • Kwiaty od prezydenta przed pomnikiem Piłsudskiego

  Kwiaty od prezydenta przed pomnikiem Piłsudskiego

  Prezydent Bronisław Komorowski złożył dzisiaj - w Święto Wojska Polskiego - kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego koło Belwederu. To pierwszy punkt obchodów wojskowego święta w tym roku.
 • Obchody święta Wojska Polskiego

  Obchody święta Wojska Polskiego

  W Warszawie obchodzone będzie święto Wojska Polskiego. Mieszkańcy stolicy i turyści zobaczą m.in. przemarsz żołnierzy i grup rekonstrukcyjnych a także sprzęt historyczny i współczesny. W tym roku główna uroczystość odbędzie się w Al. Ujazdowskich.
 • Prezydent: Musimy budować własną zdolność obronną

  Prezydent: Musimy budować własną zdolność obronną

  Budowa własnej narodowej zdolności obronnej to nasz główny obowiązek - przekonywał w środę prezydent Bronisław Komorowski z okazji Święta Wojska Polskiego. Jak dodał, potrzebna jest "polska tarcza będąca fragmentem ogólnonatowskiego systemu".
 • Bp Guzdek: Niepokojący proces oddzielania wojska od narodu

  Bp Guzdek: Niepokojący proces oddzielania wojska od narodu

  Obserwujemy dziś niepokojący proces oddzielania wojska od narodu, a na internetowych forach wyrażane są opinie pełne nienawiści o naszych żołnierzach, zwłaszcza pełniących służbę na misjach - powiedział w środę biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.