Raport drogowy - święta

Artykuły - święta (4)

 • Ruszamy na święta. Policja zaczyna kontrole

  Ruszamy na święta. Policja zaczyna kontrole

  Wzmożony ruch przed nami. Od dzisiejszego popołudnia zaczyna się okres świątecznych wyjazdów. Na głównych trasach w kraju i drogach wyjazdowych z aglomeracji należy się spodziewać większej liczby samochodów. Policja i inspekcja transportu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, które potrwają aż do Nowego Roku.
 • W Wigilię w 62 wypadkach zginęło siedem osób

  W Wigilię w 62 wypadkach zginęło siedem osób

  W poniedziałek w 62 wypadkach drogowych w całym kraju zginęło siedem osób, a osiemdziesiąt zostało rannych - podała Komenda Główna Policji. Choć statystycznie sytuacja była lepsza niż w 2011 r., policjanci apelują do kierowców o ostrożność i przede wszystkim trzeźwość.
 • Kierowcy w Koroszczynie Wigilię spędzą w kabinach ciężarówek

  Kierowcy w Koroszczynie Wigilię spędzą w kabinach ciężarówek

  Kolejki ciężarówek na przejściach granicznych na wschodniej ścianie Polski. Najdłużej trzeba czekać na odprawę na polsko-białoruskim przejściu w Koroszczynie. Gigantyczna kolejka stoi też w Dorohusku, na przejściu granicznym z Ukrainą.
 • Święta i Nowy Rok bez ciężarówek na drogach

  Święta i Nowy Rok bez ciężarówek na drogach

  W pierwszy i drugi dzień świąt, a także w Nowy Rok będzie obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów lub zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton - przypomina rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. A to oznacza, że 25, 26 grudnia i 1 stycznia ciężarówki nie będą mogły jeździć po drogach w godzinach 8-22. Zakaz nie obowiązuje w Wigilię ani w sylwestra.