Fakty - święta

Artykuły - święta (369)

 • Od soboty przerwa świąteczna w szkołach

  Od soboty przerwa świąteczna w szkołach

  Od 21 grudnia do 1 stycznia potrwa bożonarodzeniowa przerwa świąteczna w szkołach. Część uczniów wróci jednak do szkół dopiero po Święcie Trzech Króli, czyli 7 stycznia.
 • Ekspert: Przed świętami lepiej nie stosować diety odchudzającej

  Ekspert: Przed świętami lepiej nie stosować diety odchudzającej

  Przed świąteczną rozpustą kulinarną wiele osób je mniej, licząc, że w ten sposób zmniejszy jej negatywny wpływ na masę ciała i samopoczucie. To błąd, gdyż dieta odchudzająca może rozregulować metabolizm i przynieść odwrotne skutki - ocenia dr Aneta Kaczmarczyk.
 • Polacy nie zważają na kryzys i wyjeżdżają na święta na wczasy

  Polacy zdają się nie zauważać kryzysu gospodarczego i tłumnie wyjadą na świąteczne wakacje. Biura podróży oceniają, że dawno nie było takiego zainteresowania świąteczną ofertą.
 • Święta na misjach wojskowych zawsze pod znakiem tęsknoty za bliskimi

  Święta spędzane na misjach wojskowych, choć upływają w miłej atmosferze, zawsze naznaczone są tęsknotą za najbliższymi. Przyznaje to w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Ireneusz Chodowiec, członek zarządu Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ i wielokrotny uczestnik misji, między innymi w Syrii, Libanie oraz Bośni i Hercegowinie.
 • Kruche arcydzieła

  Kruche arcydzieła

  Chociaż nigdy nie próbował rozstrzygnąć odwiecznego, filozoficznego problemu o pierwszeństwie jajka czy kury, to trzeba przyznać, że kolekcja jezuity ks. Stanisława Gronia jest naprawdę imponująca - przez ponad dziesięć lat udało mu się zgromadzić ponad 600 różnych barwnych jajek.
 • Wielki Tydzień - chrześcijańskie przygotowanie do Wielkanocy

  Wielki Tydzień - chrześcijańskie przygotowanie do Wielkanocy

  Zaczynający się w Niedzielę Palmową Wielki Tydzień jest ostatnim przed Wielkanocą. Jego najważniejszą część stanowi Święte Triduum Paschalne - zespół obrzędów i nabożeństw odprawianych w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 • Tornada i burze śnieżne w USA

  Tornada i burze śnieżne w USA

  Tornada i śnieżyce nawiedziły w Boże Narodzenie południową część Stanów Zjednoczonych. Zginęło co najmniej sześć osób, a kilkanaście zostało rannych. Bez elektryczności święta spędzało ponad 215 tys. ludzi. Odwołano ponad 900 lotów.
 • W. Brytania: Jeden dzień świąt to około pół paczki smalcu na głowę

  Na głowę statystycznego Brytyjczyka przypada w czasie świąt pół paczki smalcu, będącej odpowiednikiem spożytych nasyconych tłuszczy i soli w ilości występującej w 50. paczkach chrupek - ostrzega Fundacja Serca. Do tego dochodzi nadmierna konsumpcja cukru.
 • Policyjne kartki świąteczne do osób z półświatka

  Brytyjska policja z regionu West Midlands wysłała w tym roku świąteczne kartki pocztowe do osób ze świata przestępczego, mieszkających w jej rewirze. "Wesołych świąt - i zachowujcie się dobrze!" - wpisali policjanci na kartkach.
 • MEN: Jest rozporządzenie ws. organizacji roku szkolnego

  Minister edukacji podpisała nowelizację rozporządzenia o organizacji roku szkolnego - poinformowała Bożena Skomorowska z biura prasowego resortu. Dzięki tej nowelizacji uczniowie prawosławni będą mogli mieć wolne w czasie ich świąt.