Kobieta - święta

Artykuły - święta (125)

 • Sześć tematów, których lepiej nie poruszać przy świątecznym stole

  Sześć tematów, których lepiej nie poruszać przy świątecznym stole

  W kwestii Świąt Bożego Narodzenia wciąż jesteśmy tradycjonalistami, dlatego większość z nas spędzi ten czas w rodzinnym gronie. I nawet, jeśli rząd narzuci limit gości przy wigilijnym stole – wystarczy kilka osób i jeden newralgiczny temat, by świąteczna atmosfera prysła niczym bańka mydlana. Wszak nie bez powodu mówimy: "Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie". A że wszyscy w tym szczególnym czasie będą uzbrojeni w noże, widelce i talerze, pewne dyskusje lepiej sobie odpuścić.
 • Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Gdy dzieci dorastają, dawanie im czegoś, czego mogą doświadczyć czy przeżyć, zamiast rzeczy materialnych, czyni je szczęśliwszymi. Takie wnioski płyną z najnowszych badań opublikowanych na łamach "International Journal of Research in Marketing".
 • Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Polskie gwiazdy pochwaliły się tegorocznymi choinkami na Instagramie. Każde ze świątecznych drzewek jest wyjątkowe i oryginalnie ubrane. Zobaczcie, jakie trendy obowiązują w tym roku!
 • Najlepsze reklamy świąteczne: Subiektywny ranking

  Najlepsze reklamy świąteczne: Subiektywny ranking

  Od kilku lat motywy związane ze Świętami Bożego Narodzenia pojawiają się w mediach już w listopadzie. Nieodłącznym elementem tego krajobrazu są świąteczne reklamy: zazwyczaj starannie przemyślane, dopracowane i oczywiście wzruszające.
 • Jak nie przytyć po świętach?

  Jak nie przytyć po świętach?

  W Boże Narodzenie możemy pofolgować sobie za stołem. Trzeba jednak przestrzegać kilku prostych zasad.
 • Umiar smakuje wykwintnie

  Umiar smakuje wykwintnie

  Kolejne Święta Wielkanocne, kolejna szansa na więcej czasu w gronie najbliższych, więcej spotkań i więcej pysznych dań. Suto zastawione stoły to nieodłączny element świątecznej tradycji. Jak ucztować, by dochować obyczajów, a jednocześnie nie przeholować?
 • ​Zatrzymaj się na chwilę

  ​Zatrzymaj się na chwilę

  Grudzień. Szaleństwo zakupów i gorączka przygotowań świątecznych. W kuchni panuje pandemonium, zakupy czekają na zrobienie, choinka nie chce się ubrać sama, a okna i podłogi też ktoś powinien umyć na błysk.
 • Prezenty kupione „na ostatnią chwilę” mogą być trafione!

  Prezenty kupione „na ostatnią chwilę” mogą być trafione!

  Za kilka dni Wigilia, a Ty nadal nie masz co położyć pod choinką? Kupowanie prezentów najczęściej spoczywa na kobiecych barkach, dlatego pomożemy Ci wybrać prezenty, które z pewnością ucieszą Twoje dzieci, męża i teściową. Wbrew pozorom, prezenty „last minute” wcale nie muszą być nudne i nietrafione! Zobacz, jakie podarki zwykle kupują Polacy i wybierz to, co ucieszy Twoich bliskich!
 • Magiczna gwiazdka

  Magiczna gwiazdka

  Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku. Ich niezwykłą atmosferę maluszek zachowa we wspomnieniach na wiele lat. Jak mu w tym pomóc?
 • Gwiazdkowo, czyli bez stresu...

  Gwiazdkowo, czyli bez stresu...

  Tegoroczne Boże Narodzenie będzie niezwykłe - po raz pierwszy spędzicie je... we troje. Podpowiemy ci, jak odnaleźć magię w każdej minucie tych jakże wyjątkowych dni.