Fakty - Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (7)

 • "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W tych dniach naszych przygotowań do Bożego Narodzenia nie zauważamy Jezusa” – powiedział papież Franciszek życząc w niedzielę wiernym Bożego Narodzenia pełnego nadziei, radości i braterstwa. Papieża słuchały dziesiątki tysięcy ludzi.
 • "W Polsce w święta tradycyjnie panuje obżarstwo"

  "W Polsce w święta tradycyjnie panuje obżarstwo"

  Specjalistka ds. żywienia klinicznego dr Anna Zmarzły radzi, by w czasie świąt nie objadać się, zrezygnować z soków i słodzonych napojów gazowanych, a dwie godziny po posiłku wyjść na rodzinny spacer. "Dwa pierogi smakują tak samo jak trzydzieści" - zaznacza.
 • Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie to - według teologów - najważniejsze po Wielkanocy święto w całym roku liturgicznym. Jest to święto chrześcijańskie, które zostało wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Obchodzono je od IV wieku, najwcześniej w Rzymie.
 • Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spada na kobiety; w 89 proc. gospodarstw domowych to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom - wynika z badania OBOP.
 • Bóg rodzi się za kratami

  Bóg rodzi się za kratami

  "Ozet" przy ulicy Toruńskiej 276 w Bydgoszczy Piotr i Adam nazywają "wakacjami pod gruszą". Podobnie jak 130 innych odsiadujących w nim końcówki długich wyroków. Tam za kratami też rodzi się Bóg.
 • Obchodził codziennie święta Bożego Narodzenia

  Obchodził codziennie święta Bożego Narodzenia

  Kryzys finansowy zmienia przyzwyczajenia niektórych osób. Brytyjczyk Andrew Park jest zwykłym elektrykiem, ale na pewno niezwykłym człowiekiem. Od 14 lat obchodził codziennie święta Bożego Narodzenia. Do zaprzestania tego zwyczaju zmusiła go dopiero recesja.
 • Święta przed telewizorem

  Z badań TNS OBOP wynika, że święta Bożego Narodzenia nie zmieniły przyzwyczajeń telewizyjnych Polaków. Rodzinna atmosfera sprzyjała wspólnemu oglądaniu ulubionych seriali.