swieta

Artykuły - Swieta (5)

 • Więcej pracy na święta

  Więcej pracy na święta

  W związku z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, Polacy wydadzą rekordowo dużo pieniędzy - wg prognoz statystycznie każdy z nas wyda 1 282 złote. Żeby nadążyć za sezonowym wzrostem popytu, firmy zatrudniają tysiące pracowników, którzy jako Mikołaje, hostessy, operatorzy wózków widłowych i pracownicy magazynowi rozładują "świąteczną górkę" w handlu i logistyce.
 • Kąpiel rytualna z okazji swieta Kumbh Mela

  Kąpiel rytualna z okazji swieta Kumbh Mela

  Około 10 milionów ludzi weźmie udział w rytualnej kąpieli z okazji hinduskiego święta Kumbh Mela. Pielgrzymi zgromadzili się w mieście Allahabad w Indiach, u zbiegu dwóch rzek - Gangesu i Jamuny.
 • Handel: Wojna supermarketów zupełnie realna

  Handel: Wojna supermarketów zupełnie realna

  Według szacunków PMR w 2012 roku rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnie wartość ponad 230 mld zł, 2,5 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku . Wzrost ten jest przede wszystkim generowany w segmencie dyskontów, a w jego tle nadal pozostają rosnące ceny, jak wynika z najnowszego raportu PMR pt. "Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2012. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013-2015".
 • Radwańska: Swieta nie lubi ze mną grać

  Radwańska: Swieta nie lubi ze mną grać

  Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w wielkoszlemowym turnieju indywidualnym na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka dotarła do 4. rundy i tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie sprzed roku.
 • Swieta lepsza od Venus na jej ziemi!

  Tenisistka rozstawiona z numerem trzecim, Rosjanka Swietłana Kuzniecowa wygrała w ćwierćfinale 6:4, 6:4 z Amerykanką Venus Williams (nr 6.) i teraz zagra z jej młodszą siostrą Sereną (8.) o awans do finału turnieju Masters Series WTA na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 3,77 mln dol.).