Światowe Dni Młodzieży 2016

Artykuły - Światowe Dni Młodzieży 2016 (10)

 • ​Franciszek zadowolony z przebiegu i organizacji Światowych Dni Młodzieży

  ​Franciszek zadowolony z przebiegu i organizacji Światowych Dni Młodzieży

  Papież Franciszek poradził gospodarzom Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku w Panamie, by przygotowali się tak dobrze "jak krakowianie i Polacy".
 • Kraków stał się centrum świata. Podsumowanie ŚDM

  Kraków stał się centrum świata. Podsumowanie ŚDM

  "Niewielu jest świadomych, jakie wydarzenie nas czeka" - tak w styczniu zeszłego roku mówił nam o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie ks. Adam Parszywka, szef Sekcji Komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Dziś - kiedy za nami miesiące przygotowań oraz wizyta papieża Franciszka i pielgrzymów ze 187 krajów świata - możemy zadać sobie pytanie: czy właściwie wiemy, co się stało i jakie są (i będą) tego efekty?
 • Czy młodzi zrozumieją gest papieża w Auschwitz?

  Czy młodzi zrozumieją gest papieża w Auschwitz?

  - Papież Franciszek różnymi sposobami uczy młodych, co to znaczy cywilizacja miłości. Dzisiejsza cisza była jak głośny krzyk: nigdy więcej! Jestem pewien, że młodzi to zrozumieją - mówi Interii teolog, ks. prof. Andrzej Kiciński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • Rzucili wszystko i przyjechali do Krakowa. Co kierowało wolontariuszami ŚDM?

  Rzucili wszystko i przyjechali do Krakowa. Co kierowało wolontariuszami ŚDM?

  Hugues z Francji miał dobrą posadę w Parlamencie Europejskim Strasburgu. Gosia prowadziła w Hiszpanii szkołę językową. Clara z Argentyny pracowała jako nauczycielka języka i literatury. Tom był grafikiem w Brazylijskim Komitecie Paraolimpijskim. Oni i tysiące innych ludzi z różnych zakątków świata zdecydowali się na podróż do Krakowa i prace przy Światowych Dniach Młodzieży. O wolontariacie mówią: radość, przygoda i rozwój.
 • ŚDM w Krakowie: To musisz wiedzieć, poruszając się po mieście [UTRUDNIENIA, MAPY, LINKI]

  ŚDM w Krakowie: To musisz wiedzieć, poruszając się po mieście [UTRUDNIENIA, MAPY, LINKI]

  Do stolicy Małopolski na spotkanie z papieżem Franciszkiem i Światowe Dni Młodzieży może zjechać nawet 1,5 mln pielgrzymów. W związku z tym mieszkańcy Krakowa i odwiedzający to miasto napotkają na szereg utrudnień i zmian w organizacji ruchu. Oto najważniejsze informacje, mapy, przydatne linki i numery telefonów.