Sport - Światowa Agencja Antydopingowa

Artykuły - Światowa Agencja Antydopingowa (27)

 • Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  - Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry - podkreślił szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka. Pod koniec czerwca do amerykańskiego Kongresu trafił raport krytykujący WADA m.in. za opieszałość działań wobec Rosji.
 • WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), kierowana przez Witolda Bańkę, uważa, że raport przygotowany na potrzeby amerykańskiego Kongresu przez ONDCP - organ Białego Domu zajmujący się m.in. kwestiami narkotyków i dopingu - pełen jest błędów, nieścisłości i domaga się jego sprostowania.
 • Stany Zjednoczone grożą wstrzymaniem finansowania WADA

  Stany Zjednoczone grożą wstrzymaniem finansowania WADA

  Jeśli Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) nie zmieni sposobu funkcjonowania, USA mogą wstrzymać jej finansowanie - zagroził szef Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) Travis Tygart. Pokrzyżowałoby to szyki szefowi WADA Witoldowi Bańce.
 • Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  WADA jest przerażona faktami ujawnionymi w federacji podnoszenia ciężarów przez zespół śledczy Richarda McLarena - mówi szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka cytowany na oficjalnej stronie agencji.
 • WADA zapowiedziała dodatkowe testy antydopingowe po opanowaniu pandemii

  WADA zapowiedziała dodatkowe testy antydopingowe po opanowaniu pandemii

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała dodatkowe testy, po tym jak pandemia koronawirusa zostanie opanowana. Obszary, w których kontrola zostanie zintensyfikowana, pomoże wskazać m.in. działalność śledcza.
 • Witold Bańka: Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji zapadła jednogłośnie

  Witold Bańka: Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji zapadła jednogłośnie

  Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku zapadła jednogłośnie - oświadczył w Lozannie Witold Bańka, który 1 stycznia obejmie stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
 • Szef RUSADA Jurij Ganus: Rosja nie ma żadnych szans wygrać apelację

  Szef RUSADA Jurij Ganus: Rosja nie ma żadnych szans wygrać apelację

  Rosja, wykluczona z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku w związku z aferą dopingową w tym kraju, nie ma żadnych szans wygrać apelację - ocenił szef Rosyjskiej Agencji Antydopingowej Jurij Ganus.
 • Rosja surowo ukarana przez Światową Agencję Antydopingową

  Rosja surowo ukarana przez Światową Agencję Antydopingową

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) nałożyła na Rosję czteroletni zakaz udziału we wszystkich ważnych wydarzeniach sportowych. Komitet wykonawczy, który obradował w Lozannie, podjął decyzję jednomyślnie.
 • WADA nie ma dobrych wieści dla rosyjskich sportowców

  WADA nie ma dobrych wieści dla rosyjskich sportowców

  Niekompletna baza danych przekazana przez Rosję Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) będzie miała negatywny wpływ na ocenę i przyszłość wszystkich sportowców tego kraju - uważa jej przedstawiciel Jonathan Taylor, cytowany przez agencję TASS.
 • Szef POLADA Michał Rynkowski o znaczeniu Światowej Agencji Antydopingowej

  Szef POLADA Michał Rynkowski o znaczeniu Światowej Agencji Antydopingowej

  Przez 20 lat funkcjonowania znaczenie Światowej Agencji Antydopingowej bardzo wzrosło. Zdaniem szefa POLADA Michała Rynkowskiego impulsem do rozwoju zawsze był duży skandal dopingowy. - Można to dostrzec od samego jej powstania i słynnej Afery Festiny - powiedział.