Światowa Agencja Antydopingowa

Artykuły - Światowa Agencja Antydopingowa (30)

 • Szef WADA Witold Bańka: Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór

  Szef WADA Witold Bańka: Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór

  "Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór" - przyznał szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka w oświadczeniu przesłanym mediom. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zdecydował o wykluczeniu Rosji na dwa lata z najważniejszych sportowych imprez.
 • Michał Rynkowski: Decyzja w sprawie Rosji to wielkie zwycięstwo Światowej Agencji Antydopingowej

  Michał Rynkowski: Decyzja w sprawie Rosji to wielkie zwycięstwo Światowej Agencji Antydopingowej

  - Fakt, że ta kara dla Rosji została podtrzymana przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie, niewątpliwie pokazuje, że system działa i zmiany, które nastąpiły w ostatnich latach, w tej chwili przynoszą konkretne rezultaty - komentuje wykluczenie Rosji na dwa lata z najważniejszych imprez sportowych specjalnie dla Interii Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA.
 • I rozpętała się burza!

  I rozpętała się burza!

  Doping w czasach pandemii! Mógłby to być niezły tytuł książki, w której znalazłyby się mrożące krew w żyłach historie. Ale sprawa jest bardzo poważna. Już marcowo-kwietniowy lockdown sprawił, że pytania o możliwość wykonywania testów dopingowych pojawiły się właściwie na całym świecie - pisze specjalnie dla Interii Paulina Chylewska w swoim cyklu "Chylę czoła".
 • Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  Witold Bańka: Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry

  - Nie pozwolę, aby WADA stała się częścią politycznej gry - podkreślił szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka. Pod koniec czerwca do amerykańskiego Kongresu trafił raport krytykujący WADA m.in. za opieszałość działań wobec Rosji.
 • WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  WADA domaga się sprostowania raportu dla amerykańskiego Kongresu

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), kierowana przez Witolda Bańkę, uważa, że raport przygotowany na potrzeby amerykańskiego Kongresu przez ONDCP - organ Białego Domu zajmujący się m.in. kwestiami narkotyków i dopingu - pełen jest błędów, nieścisłości i domaga się jego sprostowania.
 • Stany Zjednoczone grożą wstrzymaniem finansowania WADA

  Stany Zjednoczone grożą wstrzymaniem finansowania WADA

  Jeśli Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) nie zmieni sposobu funkcjonowania, USA mogą wstrzymać jej finansowanie - zagroził szef Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) Travis Tygart. Pokrzyżowałoby to szyki szefowi WADA Witoldowi Bańce.
 • Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  Szef WADA Witold Bańka: Jesteśmy przerażeni faktami ujawnionymi w ciężarach

  WADA jest przerażona faktami ujawnionymi w federacji podnoszenia ciężarów przez zespół śledczy Richarda McLarena - mówi szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka cytowany na oficjalnej stronie agencji.
 • WADA zapowiedziała dodatkowe testy antydopingowe po opanowaniu pandemii

  WADA zapowiedziała dodatkowe testy antydopingowe po opanowaniu pandemii

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała dodatkowe testy, po tym jak pandemia koronawirusa zostanie opanowana. Obszary, w których kontrola zostanie zintensyfikowana, pomoże wskazać m.in. działalność śledcza.
 • Witold Bańka: Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji zapadła jednogłośnie

  Witold Bańka: Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji zapadła jednogłośnie

  Decyzja w sprawie wykluczenia Rosji z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku zapadła jednogłośnie - oświadczył w Lozannie Witold Bańka, który 1 stycznia obejmie stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
 • Szef RUSADA Jurij Ganus: Rosja nie ma żadnych szans wygrać apelację

  Szef RUSADA Jurij Ganus: Rosja nie ma żadnych szans wygrać apelację

  Rosja, wykluczona z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku w związku z aferą dopingową w tym kraju, nie ma żadnych szans wygrać apelację - ocenił szef Rosyjskiej Agencji Antydopingowej Jurij Ganus.

Filmy - Światowa Agencja Antydopingowa (1)