świąteczne zakupy

Artykuły - świąteczne zakupy (13)

 • W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  Średnio 720 zł zamierzają wydać Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia - wynika z badania Barometr Providenta. Jest to kwota o 100 zł niższa niż ta, którą deklarowaliśmy rok temu. Część wydatków zostanie przeznaczona na prezenty. Czego oczekujemy pod choinką najbardziej?
 • Gdzie się udać na świąteczne zakupy?

  Już chyba nic na to nie poradzimy, że kilkutygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie związany jest zazwyczaj z czymś, co niektórzy nazywają zakupowym szaleństwem. Nie ma też rady na to, że centra handlowe - przynajmniej te najbardziej ekskluzywne - coraz mniej przypominają typową galerię handlową, a coraz bardziej elegancki park rozrywki. Nie pozostaje nic innego, jak tylko z tych luksusów skorzystać. Lepszego okresu niż grudzień i przełom roku chyba nie ma.
 • Bezpieczne zakupy w internecie - na co trzeba uważać?

  Bezpieczne zakupy w internecie - na co trzeba uważać?

  Zakupy w sieci to dzisiaj norma, tymczasem aż 70 proc. polskich sklepów internetowych nie jest odpornych na najczęściej występujące cyberataki. Na co zatem należy uważać robiąc zakupy w internecie?
 • Czas wytężonej pracy dla fałszerzy pieniędzy

  Czas wytężonej pracy dla fałszerzy pieniędzy

  Czas poprzedzający Boże Narodzenie odwiecznie kojarzy się nam z domowymi porządkami, przygotowywaniem świątecznych potraw oraz kupowaniem prezentów. Każdy z nas pragnie znaleźć pod choinką bożonarodzeniowy upominek. Biegając po sklepach w poszukiwaniu idealnych podarków dla bliskich nam osób, często zapominamy, że możemy paść ofiarą fałszerzy pieniędzy. Nie zwracamy uwagi na otrzymywaną resztę i w tym momencie możemy stać się potencjalnymi osobami, które wprowadzają falsyfikaty do dalszego obiegu. Jak się przed tym chronić?
 • Top 5 sklepów internetowych - co mówią rankingi?

  Top 5 sklepów internetowych - co mówią rankingi?

  Opracowaliśmy zestawienie najlepszych polskich sklepów internetowych w pięciu różnych kategoriach: komputery, motoryzacja, książki, uroda i odzież. Lista Top 5 sklepów internetowych została opracowana na podstawie kilku niezależnych rankingów.
 • Wielkanoc - uwaga, czas żniw dla fałszerzy

  Wielkanoc - uwaga, czas żniw dla fałszerzy

  Okres poprzedzający zbliżające się święta Wielkiej Nocy to nie tylko czas intensywnych przygotowań duchowych, ale również szał zakupów, który staje się udziałem przeważającej większości Polaków.
 • Zakupowe szaleństwo ogarnęło świat

  Zakupowe szaleństwo ogarnęło świat

  To był ostatni weekend przed Świętami i ostatni dzwonek, by wybrać świąteczne prezenty. W Poznaniu, by dostać się do kasy, trzeba było odstać w kolejce co najmniej pół godziny. Świąteczne zakupy pochłaniają jednak nie tylko Polaków. Szturm na sklepy przypuścili również Rosjanie, choć u nich Święta obchodzone są później.
 • Plastikowy oręż w ręku św. Mikołaja

  Plastikowy oręż w ręku św. Mikołaja

  Zawsze przed Bożym Narodzeniem w ruch idą karty kredytowe. Trzeba jednak korzystać z nich rozsądnie, tak by po świętach nie wpaść w finansowe kłopoty.
 • Świąteczne zakupy na Ukrainie

  Zakupy na Ukrainie to szansa, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i stracić sporo czasu. Mimo wszystko Polacy jeżdżą i robią świąteczne zakupy tam, gdzie jest o wiele taniej.
 • Świąteczne zakupy Polaków w sieci

  Świąteczne zakupy Polaków w sieci

  W tym roku, jak nigdy wcześniej, prezenty łowimy w sieci. Cześć internetowych sklepów z powodu tłoku już teraz ostrzega klientów przed zostawianiem sprawunków na ostatnią chwilę - pisze "Metro".

Filmy - świąteczne zakupy (3)

 • Kupujesz za dużo? Poznaj świąteczne triki sprzedawców

  Planujemy kupić kilka rzeczy a wychodzimy ze sklepu z pełnym koszykiem lub wchodzimy do sklepu, w którym nawet nie planowaliśmy robić zakupów – to zdarza się praktycznie każdemu. Sklepy kuszą nasze wszystkie zmysły nawet czasem bez naszej wiedzy. Przykład? Odpowiedni zapach potrafi skłonić nas to wejścia do sklepu.
 • Jak robić mądre zakupy spożywcze na Wielkanoc?

  Hipermarkety czy małe osiedlowe sklepiki? Tuż przed świętami czy z wyprzedzeniem? Jak Polacy przygotowują się do Wielkanocy? Zapytaliśmy! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK OD 9:00.
 • Jak oszczędzić na świątecznych zakupach?

  Przedświąteczna, zakupowa gorączka udziela się milionom Polaków. Niektórzy w grudniu wydadzą tyle pieniędzy, że będą to odczuwać nawet do wakacji, bo przecież prezent pod choinkę trzeba kupić każdemu. Z badań wynika, że w tym roku każda rodzina wyda na świąteczne upominki aż 486 złotych! Co zrobić, aby chociaż trochę obniżyć te szacunki? Oto proste triki: 1. Nie bój się kupować w internecie - Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest zakup książek przez internet. Tam bardzo szybko znajdziemy ulubioną pozycję, w przystępnej cenie – radzi ekonomista Marcin Iwuć. – Te obniżki sięgają przeciętnie 20-30 procent w stosunku do ceny okładkowej – dodaje specjalista. 2. Wybieraj zestawy świąteczne - Dobrym pomysłem jest zakup zestawów kosmetycznych, ponieważ produkty wychodzą taniej, nawet do 50 procent – zachwala Monika Kropat, wizażystka. 3. Zakupy rób w centrum outletowym - Wszystkie produkty w centrach outletowych są zawsze przecenione min. 30 procent. Sprzedawane są końcówki serii, nadwyżki produkcyjne, jak również specjalne serie produkowane dla outletów – tłumaczy Monika Olejnik-Okuniewska, dyrektor marketingu centrów outlet Factory. To kilka pomysłów, dzięki którym nasz budżet bez poślizgu przetrwa świąteczne wydatki. (Dzień Dobry TVN/x-news)