superszybki

Artykuły - Superszybki (22)

 • Italo - superszybki pociąg Ferrari

  Italo - superszybki pociąg Ferrari

  Na trasie Rzym - Mediolan kursuje jeden z najszybszych europejskich pociągów - Italo. Nie bez przyczyny nadano mu przydomek Ferrari train. Co łączy szynowego kolosa z włoską motoryzacyjną legendą?
 • Czy superszybka kolej jest bezpieczna?

  Czy superszybka kolej jest bezpieczna?

  Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami rozpocznie kolejną debatę o bezpieczeństwie i poziomie technicznym polskich kolei. Warto również zapytać, czy superszybka kolej, mająca powstać kiedyś także w Polsce, jest bezpieczniejsza od tej tradycyjnej?
 • Sony Ericsson i superszybki smartfon Xperia arc S

  Sony Ericsson i superszybki smartfon Xperia arc S

  Sony Ericsson, podczas konferencji prasowej na targach IFA w Berlinie, przedstawił smartfon Xperia arc S.
 • MSi GT660 - superszybki notebook dla graczy

  MSi GT660 - superszybki notebook dla graczy

  Firma MSI wprowadza do swojej oferty nowy model notebooka dla graczy - MSi GT660. Komputer wyróżnia się dużą szybkością i wykorzystuje zaawansowany system audio.
 • Superszybki internet mobilny

  Superszybki internet mobilny

  Od 2010 roku Unia Europejska zainwestuje 18 mln euro w prace badawcze nad rozwojem kolejnej generacji superszybkich sieci komórkowych 4G. W finansowanym przez UE projekcie będzie uczestniczyło konsorcjum z udziałem Polski.
 • Samsung Jet - superszybki smartfon

  Samsung Jet - superszybki smartfon

  Samsung Jet to najnowszy smartfone w ofercie koreańskiego producenta. Urządzenie wyróżnia się szybkością działania i wysokiej jakości ekranem dotykowym. Nowość trafi na polski rynek w sierpniu.
 • DDMEBT - sposób na superszybki internet

  DDMEBT - sposób na superszybki internet

  Najnowsze prace międzynarodowego zespołu badawczego pozwalają mieć nadzieję na powstanie w przyszłości superszybkiego internetu. Ivan Baggio, profesor z Lehigh University opracował nowy materiał organiczny, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami optycznymi oraz zdolnością do łagodzenia interferencji.
 • Superszybki pociąg uderzył w stado owiec

  Superszybki pociąg ICE relacji Hamburg - Monachium uderzył w stado owiec, które weszło na tory. Skład wykoleił się w dziesięciokilometrowym tunelu na południe od miasta Fulda w środkowych Niemczech. Ze 170 pasażerów 25 odniosło obrażenia.
 • Czechy: Wykoleił się superszybki pociąg Pendolino

  Superszybki pociąg Pendolino wykoleił się w sobotę na przedmieściach Pragi - poinformował rzecznik Czeskich Kolei Państwowych Ondrej Kubala. Nikt ze 150 pasażerów nie ucierpiał.
 • Superszybki pociąg na trasie Szanghaj-Pekin

  Chiny wkrótce rozpoczną budowę superszybkiej kolei łączącej dwie największe aglomeracje - Szanghaj i Pekin. Pociąg, który będzie rozwijał prędkość do 350 km na godzinę, skróci czas podróży między tymi dwoma miastami z 13 do pięciu godzin - podała w poniedziałek gazeta "China Daily".

Filmy - Superszybki (2)

 • Superszybki Internet? Regulacje nie napędzą rynku

  Orange podtrzymuje, że do marca 2013 roku wybuduje 70 tys. łączy w technologii światłowodowej. – To są zobowiązania wynikające z porozumienia z UKE, więc nie ma innej możliwości – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Jego zdaniem, nie jest jednak pewne, że superszybki Internet, za który przyjdzie dodatkowo zapłacić, szybko znajdzie nabywców.
 • Samsung Jet - superszybki smartfon

  Samsung przygotowuje się do premiery smartfonu jet - będzie on jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie "inteligentnych telefonów" wprowadzonych na rynek.