Sundance

Artykuły - Sundance (73)

 • Polskie filmy na festiwalu w Sundance

  Polskie filmy na festiwalu w Sundance

  "Harda” Marcina Polara oraz "Acid Rain” Tomasza Popakula będą miały światową premierę na jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych – założonym przez Roberta Redforda słynnym Sundance Film Festival. Widzowie Krakowskiego Festiwalu Filmowego zobaczą je już w maju!
 • "Leaving Neverland" na prestiżowym festiwalu. Fani Michaela Jacksona oburzeni

  "Leaving Neverland" na prestiżowym festiwalu. Fani Michaela Jacksona oburzeni

  9 stycznia organizatorzy festiwalu kina niezależnego w Sundance ogłosili tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnej edycji imprezy. Wśród nich znalazł się dokument "Leaving Neverland" Dana Reeda. Film opowiada o oskarżeniach o molestowanie seksualne nieletnich wysuniętych wobec Michaela Jacksona. Fani piosenkarza są oburzeni i żądają usunięcia obrazu z programu Sundance.
 • Trzy polskie filmy na festiwalu Sundance

  Trzy polskie filmy na festiwalu Sundance

  120 filmów z 32 krajów zostanie zaprezentowanych na rozpoczynającym się w czwartek festiwalu Sundance. W ramach imprezy kina niezależnego, uznawanej za dobre miejsce do rozpoczęcia kampanii o Oscary, widzowie zobaczą też trzy produkcje z Polski.
 • "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka na festiwalu Sundance

  "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka na festiwalu Sundance

  Najnowszy film Michała Marczaka, autora głośnego dokumentu "Fuck for Forest", będzie miał swoją premierę światową na - założonym przez Roberta Redforda - słynnym Sundance Film Festival w USA (21-31 stycznia 2016).
 • Startuje Sundance: Wyzwanie i inspiracja

  Startuje Sundance: Wyzwanie i inspiracja

  Nowy obraz Jacka Borcucha "Nieulotne" i krótkometrażowy "Gwizdek" Grzegorza Zaricznego są w programie tegorocznej edycji znanego festiwalu filmowego Sundance w USA, który rozpoczął się w czwartek. Jednym z założycieli tego festiwalu jest aktor i reżyser Robert Redford.
 • "Nieulotne" Borcucha na Sundance

  "Nieulotne" Borcucha na Sundance

  Film "Nieulotne" Jacka Borcucha zostanie zaprezentowany w elitarnym Konkursie Międzynarodowym na Sundance Film Festival 2013.
 • Sundance: Laureaci kina niezależnego

  Sundance: Laureaci kina niezależnego

  "Beasts of the Southern Wild", debiutancki film Benha Zeitlina oraz dokument "The house I live in" Eugene'a Jareckiego otrzymały główne nagrody tegorocznego festiwalu w Sundance. Stan Utah po raz kolejny gościł najważniejszych twórców światowego kina niezależnego.
 • Polska koprodukcja na festiwalu Sundance

  Polska koprodukcja na festiwalu Sundance

  "Arbitrage", rozgrywający się w świecie nowojorskiej finansjery thriller w gwiazdorskiej obsadzie, którego koproducentem jest polska wytwórnia Alvernia Studios, będzie miał swoją premierę na festiwalu w Sundance.
 • Premiera polskiego filmu w USA

  Premiera polskiego filmu w USA

  Film "Młyn i krzyż" w reżyserii Lecha Majewskiego miał swoją światową premierę na trwającym Festiwalu Filmowym Sundance w Stanach Zjednoczonych. Impreza promująca niezależne kino odbywa się tradycyjnie w narciarskim kurorcie Park City w stanie Utah.
 • Polskie filmy w Sundance

  Polskie filmy w Sundance

  Dwa polskie obrazy, "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego - z Rutgerem Hauerem w obsadzie, oraz "Poza zasięgiem" Jakuba Stożka, są w programie 27. edycji Festiwalu Filmowego Sundance. Jednym z gospodarzy trwającej w USA imprezy jest aktor Robert Redford.

Filmy - Sundance (1)

 • Festiwal Sundance w śnieżnych zaspach

  W Park City w amerykańskim stanie Utah trwa 26. Festiwal Filmowy Sundance, doroczny przegląd filmów niezależnych zainicjowany przez Roberta Redforda. W tym roku miłośnicy kina oglądają festiwalowe propozycje w wybitnie zimowej scenerii. /źródło: The NewsMarket/