substancje rakotwórcze

Artykuły - Substancje rakotwórcze (10)

 • PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

  Parlament Europejski w zeszłym tygodniu dodał 11 nowych substancji do listy tych, które powodują raka. Jak podkreśla PE, lista jest prowadzona, by uratować od śmierci 100 tys. osób w ciągu najbliższych 50 lat.
 • Organizacja Foodwatch: Niektóre popularne słodycze mogą być rakotwórcze

  Organizacja Foodwatch: Niektóre popularne słodycze mogą być rakotwórcze

  Niemiecka organizacja Foodwatch, która przeprowadziła wiele testów na zlecenie Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności, wykryła w niektórych słodyczach węglowodory aromatyczne (MOAH). Nie powinno być ich w produktach żywnościowych, gdyż wykazują silne działanie mutagenne i rakotwórcze. O sprawie szeroko piszą media niemieckie, m.in. "Der Spiegel".
 • Czy e-papierosy są milion razy groźniejsze od zanieczyszczonego powietrza?

  Czy e-papierosy są milion razy groźniejsze od zanieczyszczonego powietrza?

  Badacze z Baptist University w Hongkongu doszli do wniosku, że e-papierosy są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Wykazano że urządzenia te zawierają milion razy więcej substancji rakotwórczych, niż zanieczyszczone powietrze.
 • Mięso jednak jest rakotwórcze? Naukowcy nie mają wątpliwości

  Mięso jednak jest rakotwórcze? Naukowcy nie mają wątpliwości

  Wszyscy mięsożerni przeżyli w ostatnich tygodniach chwile grozy, kiedy to w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) znalazł się zapis, że ich ulubiony składnik diety może wywoływać raka. Spokojnie, wcale nie trzeba będzie rezygnować z grilla.
 • Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków świadomie naraziła na niebezpieczeństwo blisko ćwierć miliona kobiet w różnych krajach, także w Polsce. Takie informacje ujawniły nadsekwańskie media. Według nich, eksperci agencji aż przez cztery lata ukrywali alarmistyczne informacje dotyczące groźnych implantów piersiowych francuskiej firmy PIP. Międzynarodowy skandal wybuchł, kiedy odkryto, że protezy te nie odpowiadały podstawowym normom medycznym.
 • Jedzenie zabija nas na 30 różnych sposobów

  Jedzenie zabija nas na 30 różnych sposobów

  Obywatele Unii Europejskiej, do której od ośmiu lat się zaliczamy, spożywając owoce i warzywa narażeni są na wpływ aż 30 różnych pestycydów na ich organizm. Pestycydy są rakotwórcze. Tak niepokojące dane dostarczyła organizacja monitorująca Pesticide Action Network Europe.
 • Giganci rynku napojów mają rakotwórczy problem

  Giganci rynku napojów mają rakotwórczy problem

  Zgodnie z prawem stanu Kalifornia w USA, Coca-Cola i Pepsi solidarnie zmienią w całych Stanach Zjednoczonych skład swoich słynnych napojów. Amerykański sąd w grudniu 2011 r. uznał, że składniki mogą być rakotwórcze, Unijne przepisy tak ostro tych substancji z karmelu nie traktują...
 • Uwaga na buty z Chin!

  Uwaga na buty z Chin!

  Substancje rakotwórcze, niebezpieczne dla zdrowia metale ciężkie, substancje wywołujące alergie i mutacje genowe - to wszystko można znaleźć w obuwiu, które jest przywożone do polski z krajów azjatyckich, głównie z Chin - pisze "Nasz Dziennik".
 • Tylko nie truj

  Tylko nie truj

  Dym tytoniowy składa się z prawie 4 tys. związków chemicznych, z tego ponad 40 to substancje rakotwórcze. Ich działanie nie jest ograniczone jedynie do palaczy tytoniu, ale dotyczy wszystkich, którzy przebywają w pomieszczeniach, gdzie występuje dym tytoniowy (tzw. "palenie bierne").
 • Hiszpania: Katastrofa ekologiczna

  Coraz bardziej dramatyczna sytuacja u zachodnich wybrzeży Hiszpanii. Według hiszpańskiej prasy paliwo wyciekające z tankowca "Prestige", który zatonął w pobliżu Półwyspu Iberyjskiego zawiera substancje rakotwórcze. Wiadomo, że są one niebezpieczne nawet dla osób, które uczestniczą w akcji ratowniczej.