substancje

Artykuły - Substancje (92)

 • IŻŻ: Polacy nie czytają etykiet produktów spożywczych

  IŻŻ: Polacy nie czytają etykiet produktów spożywczych

  Polacy nie czytają etykiet umieszczanych na produktach spożywczych - wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia. Instytut prowadzi projekt Zachowaj Równowagę, który ma zwiększyć świadomość społeczeństwa w dziedzinie zdrowego odżywiania.
 • Co robić, by cera odzyskała blask

  Co robić, by cera odzyskała blask

  Dobry krem do twarzy, mocniejsze serum plus witaminowy koktajl – to codzienna dawka energii dla skóry!
 • Substancje chemiczne w dziecięcej odzieży światowych marek

  Substancje chemiczne w dziecięcej odzieży światowych marek

  Organizacja ekologiczna Greenpeace oświadczyła we wtorek w komunikacie wydanym w Pekinie, że stwierdziła obecność niebezpiecznych substancji chemicznych w ubraniach dziecięcych, m.in. takich producentów jak Disney, Burberry i Adidas.
 • Odżywka. Spłukać, czy nie?

  Odżywka. Spłukać, czy nie?

  Kiedy ostatnio robiłam zakupy w drogerii, zauważyłam duży wybór odżywek do włosów. Niektóre z nich należy spłukać, a inne pozostawić na włosach. Czym się różnią? Które są lepsze dla włosów? Małgorzata (37 lat), Łódź
 • Ciągle mam ochotę na słodycze

  Ciągle mam ochotę na słodycze

  Niektóre zaburzenia hormonalne mogą zwiększać apetyt na słodkie pokarmy. Chęć na słodycze najczęściej dopada nas, gdy opuścimy posiłek lub wydłużymy odstęp od poprzedniego - mówi lek. med. Katarzyna Bukol-Krawczyk.
 • Leki przeciwbólowe i ich działanie

  Leki przeciwbólowe i ich działanie

  Zanim weźmiesz tabletkę, sprawdź, jak działa i co zawiera. Po co? By uchronić się przed nieświadomym przedawkowaniem i dobrać dla siebie odpowiedni preparat.
 • Rzecznik BOR: Tu-154M przed wylotem był dokładnie sprawdzony

  Samolot Tu-154M przed wylotem z Warszawy do Smoleńska był bardzo dokładnie sprawdzony; nie zostały wykryte żadne niebezpieczne substancje - poinformował we wtorek rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.
 • Na rynku podwoiła się liczba tzw. dopalaczy

  Na rynku podwoiła się liczba tzw. dopalaczy

  Liczba nowych syntetycznych substancji psychoaktywnych imitujących działanie narkotyków niemal podwoiła się w 2010 roku - wynika z raportu KE. Nałożenie zakazu na pojawiające się substancje trwa teraz w UE około roku. KE rozważa przyspieszenie tego procesu.
 • Chipsy jak marihuana

  Chipsy jak marihuana

  Wiadomy już, dlaczego tak trudno nam przestać chrupać tuczące chipsy. Okazuje się, że mają w tym udział substancje podobne do tych, które zawiera... marihuana.
 • Gotowanie bez wpadek

  Gotowanie bez wpadek

  Nie jesteś pewna, czy warzywa lepiej przyrządzać w dużej, czy w małej ilości wody i dlaczego powinno się rozmrażać produkty w lodówce? Rozwiewamy tajemnice zdrowej kuchni dla dzieci.