studniówki

Artykuły - Studniówki (10)

 • Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Zakaz picia alkoholu na studniówkach to fikcja. W teorii za picie napojów wyskokowych na sto dni przed maturą uczniom grozi wyrzucenie ze szkoły. Praktyka często jest zupełnie inna.
 • Studniówka w szkole czy w lokalu?

  Studniówka w szkole czy w lokalu?

  W tym roku po raz pierwszy maturzyści I LO w Łowiczu bawili się na studniówce poza szkołą - w zajeździe Rozdroże w Nieborowie. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, bo od października trwał remont sali gimnastycznej.
 • Studniówki czas zacząć

  Studniówki czas zacząć

  Do egzaminu dojrzałości pozostało sto dni, a maturzystom nie w głowie nauka. Zarówno młodzi mężczyźni i kobiety myślą tylko o jednym - balu studniówkowym na który czeka się właściwie od początku klasy pierwszej. Pierwsze studniówki w Bolesławcu mamy już za sobą. W sobotę poloneza zatańczyli uczniowie "mechanika".
 • Studniówki: W szkole, w kopalni, na zamku...

  Studniówki: W szkole, w kopalni, na zamku...

  Przez najbliższe dwa tygodnie zakłady fryzjerskie i gabinety kosmetyczne zapewne odczują wzmożony ruch. Rusza bowiem sezon studniówkowy, który w Bochni będzie tym razem bardzo intensywny - pięć tutejszych szkół średnich organizuje bale swoich maturzystów w zaledwie dwa weekendy.
 • Tutaj zabawa na pewno się uda!

  Tutaj zabawa na pewno się uda!

  W poznańskich liceach trwa odliczanie przed tym najważniejszym szkolnym balem. Gdzie będą się bawić tegoroczni maturzyści? Okazuje się, że nadal popularne jest organizowanie studniówki w szkolnej auli czy sali gimnastycznej. Tylko część maturzystów spędzi swój pierwszy w życiu bal w wynajętej restauracji.
 • Studniówka z wódką czy bez?

  Studniówka z wódką czy bez?

  Polonez, kolorowe kreacje i...alkohol. "Legalne" trunki na studniówkowych stołach już nikogo nie dziwią. Wśród uczniów, rodziców i dyrekcji szkół (przynajmniej oficjalnie) trwają debaty: studniówka z kieliszkiem czy bez?
 • Studniówki są za drogie!

  Studniówki są za drogie!

  W I LO w Radomsku na studniówkę nie idzie co trzeci uczeń. W pabianickim Zespole Szkół nr 3 z imprezy zrezygnowało 40 maturzystów. Spośród 203 uczniów IV LO w Toruniu na bal nie chciało iść 20 osób, ostatecznie zrezygnowało kilku. Podobnie jest we Wrocławiu i Łodzi. Maturzyści rezygnują, bo nie stać ich na wystawne bale, pisze "Polska".
 • Studniówki są za drogie

  Studniówki są za drogie

  W I LO w Radomsku na studniówkę nie idzie co trzeci uczeń. W pabianickim Zespole Szkół nr 3 z imprezy zrezygnowało 40 maturzystów. Maturzyści rezygnują, bo nie stać ich na wystawne bale, pisze "Polska".

Filmy - Studniówki (1)