strefy parkowania

Artykuły - Strefy parkowania (0)

 • Strefy czystego transportu nie do wdrożenia!

  Strefy czystego transportu nie do wdrożenia!

  W przepisach ustawy o elektromobilności jest błąd; zakazują one bowiem wjazdu do stref czystego transportu niemal wszystkim, nawet rowerzystom - oznajmił w piątek prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając drugą część raportu Izby o ochronie powietrza.
 • Od lipca będą wydawane naklejki dla kierówców

  Od lipca będą wydawane naklejki dla kierówców

  Przygotowywane są rozporządzenia wykonawcze do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wiceminister energii Michał Kurtyka zapowiedział, że rozporządzenia mają dotyczyć między innymi tego, w jaki sposób ma funkcjonować infrastruktura ładowania. Ustawa przewiduje, ze kierowcy będą musieli mieć na szybach samochodów kolorowe nalepki na jaki napęd porusza się pojazd. Mają być wydawane od 1 lipca 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku. Ustawa weszła w życie w lutym tego roku.
 • Sejm uchwalił ustawę o biokomponentach i biopaliwach, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną

  Sejm uchwalił ustawę o biokomponentach i biopaliwach, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną

  Sejm uchwalił wczoraj ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną od paliw. Opozycja przekonuje, że to kolejny podatek. Rząd podkreśla, że pieniądze z opłaty pójdą na walkę ze smogiem. Podczas prac nad ustawą wprowadzono do niego zmianę, która stanowi, że opłata za wjazd do strefy czystego transportu nie będzie mogła być wyższa niż 2,50 zł za godzinę.
 • Strefa parkowania do poprawy?

  Strefa parkowania do poprawy?

  Uchwała Rady Miasta wprowadzająca nowe zasady opłat w strefie parkowania znów może się okazać bublem prawnym i zostać zaskarżona przez wojewodę małopolskiego.
 • Września: Odkopano szczątki siedmiu osób

  Września: Odkopano szczątki siedmiu osób

  W rejonie przyszłej strefy parkowania dokopano się do ludzkich szczątków. W czwartek około południa u zbiegu ulic Moniuszki i Chopina we Wrześni (Wielkopolskie) odkryto i zabezpieczono szczątki siedmiu osób.
 • Strach przed mundurem?

  Strach przed mundurem?

  Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle stało się w Poznaniu powszechne. Często nawet nie patrząc, czy coś nadjeżdża, wkraczamy na jezdnię narażając swoje życie.