straża

Artykuły - Straża (21)

 • "Rzeczpospolita": Straż Graniczna chce cię śledzić

  Straż Graniczna ma otrzymać możliwość instalowania kamer gromadzących informacje o obywatelach - informuje "Rzeczpospolita". Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o Straży Granicznej, przygotowany przez MSW.
 • Straż Graniczna musi odszczekać zarzuty wobec Wietnamczyków

  Straż Graniczna musi odszczekać zarzuty wobec Wietnamczyków

  Straż Graniczna zapewnia, że w sprawie mięsa znalezionego w Wólce Kosowskiej nie było jej intencją "budowanie negatywnej atmosfery" wokół mieszkających w Polsce Wietnamczyków. Dodaje, że wypowiedź nt. pochodzenia mięsa nie powinna paść ze strony SG.
 • Zmiana na straży UOKiK

  W czwartek Adam Jasser przejął obowiązki prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - poinformował Urząd. Jasser dotąd pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii premiera oraz wiceprzewodniczącego zespołu ds. programowania prac rządu. Jasser zastąpił na tym stanowisku odwołaną na początku lutego Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.
 • Ochroniarze zastąpią Straż Graniczną

  Ochroniarze zastąpią Straż Graniczną

  Ochroniarze poradzą sobie z kontrolą na lotniskach - zapewnia Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony.
 • Umowa z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie

  Zarząd Emitenta Security System Integration S.A. informuje, iż w dniu 06.12.2010 r. wpłynęła do siedziby spółki podpisana umowa z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie polegającej na dostawie oraz uruchomieniu wyposażenia informatycznego i łącznościowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 52/2010. Wartość umowy za wykonanie zakresu ww. prac wynosi 229.856,35 zł brutto. Termin r
 • Straż Graniczna przechwyciła 10 mln sztuk papierosów

  Straż Graniczna przechwyciła 10 mln sztuk papierosów

  Ponad 10 mln sztuk papierosów bez akcyzy przechwycili funkcjonariusze Straży Granicznej w Wólce Kosowskiej k. Warszawy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby 7,2 mln zł. Zatrzymano sześciu obywateli Wietnamu.
 • Umowa z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie

  Zarząd Emitenta Security System Integration S.A. informuje, iż w dniu 25.05.2010 r. wpłynęła do siedziby spółki podpisana umowa z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie na rozbudowę systemu okablowania strukturalnego i instalacji teletechnicznych w zakresie dostawy i montażu urządzeń na obiekcie KP PSP przy ul. Staszica w Pruszkowie, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 11/2010. Wartość umowy za wykonanie zakresu ww. prac wynosi 217.000,00 zł brutto.
 • Straż Graniczna ograbiona?

  W związku z sięgającymi 25 mln zł zaległościami w wypłacaniu dodatków socjalnych funkcjonariuszom Straży Granicznej związkowcy weszli w spór zbiorowy z Komendantem Głównym SG.
 • Powstanie Straż Kolejowa z uprawnieniami policji

  Straż Ochrony Kolei (SOK) ma zastąpić nowa formacja państwowa z uprawnieniami policyjnymi - Straż Kolejowa. W Sejmie trwają już prace nad odpowiednią ustawą. Dzisiaj SOK jako instytucja spółki prawa handlowego działa na podstawie przepisów ustawy o transporcie kolejowym (Dz.U. 2007 r. nr 16, poz. 94 z późn. zm.).
 • Ważne dla straży gminnych

  W dniu 19 sierpnia 2008 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o strażach gminnych oraz ustawy o Policji, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.