mobtech - straż

Artykuły - Straż (5)

 • Kara za wyłączenie telefonów alarmowych

  Kara za wyłączenie telefonów alarmowych

  TP ukarana za wyłączenie centrali obsługującej wywołania alarmowe do służb ratowniczych.
 • Motorola wdraża na Litwie

  Motorola została wybrana przez litewskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na dostawcę ogólnokrajowej sieci cyfrowej łączności radiotelefonicznej TETRA (TErrestrial Trunked Radio).
 • VoIP dla Straży Granicznej

  Straż Graniczna oraz Cisco Systems Poland poinformowały o zbudowaniu dla Straży Granicznej nowoczesnej sieci transmisji danych bazującej na protokole IP, umożliwiającej również łączność telefoniczną w systemie Voice over IP. Dzięki outsourcingowi całej infrastruktury łączności ta największa w Polsce sieć Voice over IP - i pierwsza należąca do instytucji rządowych - została zrealizowana bez ponoszenia nakładów budżetowych.
 • Do Dubaju po pomoc

  33-letni Brytyjczyk pływając kajakiem na południu Anglii wpadł w nieoczekiwane kłopoty. Z telefonu komórkowego zadzwonił więc do ojca wzywając pomocy. Zapomniał, że ten przebywa w Dubaju - podała w niedzielę lokalna straż.
 • Komórka ratuje życie kajakarzom

  Telefon komórkowy uratował życie dwóm kajakarzom, którzy zaginęli wczoraj podczas spływu po rzece Pasłęce. Po nocy spędzonej na wysepce wśród bagien, udało im się wreszcie skontaktować przez telefon ze służbami ratunkowymi.