straż pożarna

Synonimy:
straż pozarna, straż pożara
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Straż pożarna (162)

 • Co robić, gdy wybucha pożar?

  Co robić, gdy wybucha pożar?

  Co roku na skutek pożarów w naszym kraju ginie około 500 osób, a straty materialne sięgają 1,5 miliarda złotych. Pokazujemy, co robić podczas zagrożenia ogniem, aby przeżyć – i pomóc ratować życie innych.
 • Obywatelski projekt ustawy: 20 zł dodatku do emerytur strażaków ochotników

  Obywatelski projekt ustawy: 20 zł dodatku do emerytur strażaków ochotników

  20 zł dodatku do emerytury za każdy udokumentowany rok służby w ochotniczej straży pożarnej - zakłada obywatelski projekt ustawy złożony w piątek w Sejmie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.
 • Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej, wyprodukowała i przekazała dla koreańskiej straży pożarnej nowoczesny wóz strażacki, dostosowany do wykonywania najtrudniejszych misji ratowniczo-pożarniczych.
 • Pół tysiąca pożarów w całej Polsce podczas Świąt

  Pół tysiąca pożarów w całej Polsce podczas Świąt

  W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia doszło do 503 pożarów, w których zginęło pięć osób, a 28 zostało rannych; jedna osoba zginęła od zatrucia czadem - poinformował PAP rzecznik Komendanta Głównego PSP Paweł Frątczak.
 • Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  W sobotę późnym wieczorem łódzka straż pożarna otrzymała wezwanie do palącego się śmietnika. Na miejscu strażacy zostali zaatakowani przez grupę kilkunastu chuliganów – donosi "Dziennik Łódzki".
 • Nietrzeźwa nie mogła wejść do domu. Wezwała strażaków

  Nietrzeźwa nie mogła wejść do domu. Wezwała strażaków

  Będąca pod wpływem alkoholu kobieta postawiła na nogi dwa zastępy straży pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Powód? Nie mogła dostać się do mieszkania – informuje "Głos Szczeciński".
 • Ulica zapadła się pod wozem strażackim

  Ulica zapadła się pod wozem strażackim

  Jadący do akcji wóz strażacki zapadł się na pokrytej kostką brukową ulicy w Katowicach Nikiszowcu. Rok temu przeprowadzono w tym miejscu remont kanalizacji, co wiązało się z ułożeniem bruku na nowo. Podejrzenie padło na nieszczelną kanalizację, która podmyła kostkę.
 • ​MSWiA: Milion złotych na nagrody dla policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy

  ​MSWiA: Milion złotych na nagrody dla policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy

  Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta - to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.
 • Wojewódzcy komendanci straży pożarnej odchodzą ze służby

  Wojewódzcy komendanci straży pożarnej odchodzą ze służby

  Siedmiu komendantów wojewódzkich straży pożarnych chce odejść ze służby. Raporty o zwolnienie złożyli miesiąc temu - informuje reporter RMF FM Grzegorz Kwolek.
 • Wichury nad Polską: 1450 interwencji strażaków

  Wichury nad Polską: 1450 interwencji strażaków

  Do godz. 19 w niedzielę w całej Polsce straż pożarna interweniowała 1450 razy w związku z usuwaniem skutków silnych wichur, które przechodziły nad Polską. Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne.

Filmy - Straż pożarna (5)

 • Samolot nadleciał i zalał ich po szyję! Zobacz

  Będąc strażakiem możemy być narażeni na bliski kontakt ze środkami gaszenia. Czasem przebiega on w nieco bardziej spektakularny sposób! Spójrzcie sami
 • "Wydarzenia": Hejnalista wciąż poszukiwany. Nie wystarczy umieć grać na trąbce

  Kandydaci na hejnalistę musieli przejść taki test sprawnościowy, jaki przechodzą osoby ubiegające się o przyjęcie do Państwowej Straży Pożarnej. O etat hejnalisty Wieży Mariackiej ubiegało się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety. Tylko sześć osób przeszło etap gry na trąbce i zakwalifikowało się do kolejnego etapu - testów sprawnościowych. Więcej w materiale Agnieszki Molędy.
 • "Wydarzenia": Pożar w Nowym Tomyślu. Mieszkańcy ratowali się, skacząc z okien

  Oficer prasowy nowotomyskiej straży pożarnej kpt. Damian Żukrowski powiedział w poniedziałek, że zgłoszenie o pożarze trzykondygnacyjnego budynku w centrum miasta wpłynęło przed godziną 6 rano. „ Pożar pojawił się na parterze w jednym z lokali, klatką schodową przeniósł się na piętra. Na trzeciej kondygnacji w palącym się mieszkaniu przebywała trzyosobowa rodzina. Ojciec tej rodziny wyskoczył z okna na podwórze, mocno się potłukł. Jego syn zeskoczył z okna na daszek przyległy do budynku, córka została ewakuowana przy użyciu drabiny” - powiedział.”Wydarzenia, materiał Stanisława Wryka
 • Jak narysować wóz strażacki?

  Rysowanie to świetna zabawa - nie tylko dla najmłodszych. Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się kolorowanki dla dorosłych - to doskonały sposób na relaks i wyciszenie negatywnych emocji po ciężkim dniu. Jeśli do tej pory uważaliście, że wasze zdolności plastyczne nie są najwyższej próby, zobaczcie nasz poradnik - tym razem dowiecie się, jak narysować wóz strażacki. W parę chwil poznacie proste schematy, które pomogą wam potem z powodzeniem odwzorowywać przedmioty na papierze!