Film - . strajk

Artykuły - . strajk (48)

 • Wajda: Strajk oczami kobiet

  5 września odbędzie się premierowy pokaz dokumentu Andrzeja Wajdy "Nie byliśmy bohaterami. Strajk oczami kobiet", przedstawiający wspomnienia czterech kobiet biorących udział w strajku w Stoczni Gdańskiej.
 • Strajk właścicieli kin w Katalonii

  Strajk właścicieli kin w Katalonii

  W proteście przeciwko nowym przepisom językowym właściciele kin w Katalonii ogłosili strajk. W poniedziałek nieczynnych było dwie trzecie sal kinowych w tym położonym na północy Hiszpanii regionie - informują tamtejsze media.
 • TVP: W lutym kolejny strajk?

  TVP: W lutym kolejny strajk?

  Związek Wizja, zrzeszający pracowników Telewizji Polskiej, rozszerza spór zbiorowy z pracodawcą. Jeśli do lutego, nowy zarząd TVP nie podejmie rozmów - zostanie ogłoszony strajk ostrzegawczy.
 • Strajk włoskich filmowców

  Strajk włoskich filmowców

  Wtorek jest we Włoszech dniem strajku na planach filmów, seriali, programów telewizyjnych i reklam. W ten sposób z inicjatywy lewicowej centrali związkowej Cgil autorzy, producenci, aktorzy, reżyserzy, scenografowie i technicy protestują przeciwko polityce rządu wobec ich grup zawodowych oraz kinematografii.
 • Camerimage Center: Bez przełomu

  Camerimage Center: Bez przełomu

  Wtorkowe (12 stycznia) spotkanie ministra kultury - Bogdana Zdrojewskiego, szefa festiwalu Camerimage - Marka Żydowicza oraz przewodniczącego łódzkiej Rady Miejskiej - Tomasza Kacprzaka nie przyniosło spodziewanego kompromisu. "Po środowej sesji Rady Miejskiej zdecydujemy czy wznowić strajk" - powiedział Żydowicz.
 • Camerimage: Trwa strajk

  Drugi dzień trwa okupacja dużej sali obrad łódzkiej rady miejskiej. Kilkadziesiąt protestujących osób domaga się zmiany decyzji radnych dot. budowy Centrum Festiwalowo-Kongresowego "Camerimage Łódź Center". Radni PO i SLD mający w radzie większość zapowiadają, że nie ugną się pod naciskami strajkujących i wcześniejszych uchwał nie zmienią.
 • Camerimage: Strajk okupacyjny!

  Ponad 150 osób rozpoczęło w środę wieczorem strajk okupacyjny w dużej sali obrad łódzkiej rady miejskiej. Na czele strajkujących stoi Marek Żydowicz, który domaga się zmiany decyzji radnych dot. budowy Centrum Festiwalowo-Kongresowego "Camerimage Łódź Center".
 • Strajk w TVP?

  Strajk w TVP?

  Wizja strajku w Telewizji Polskiej nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Już wkrótce widzowie kanałów TVP zamiast ulubionego programu mogą zobaczyć na swoich ekranach plansze z napisem "Strajk w TVP".
 • Strajk aktorów to zły pomysł?

  Strajk aktorów to zły pomysł?

  Ceremonia rozdania Oscarów ma w ostatnich latach pecha. Czy czeka nas kolejny strajk? W lutym tego roku scenarzyści, a już niedługo prawdopodobnie aktorzy. Decyzja o strajku podzieliła hollywoodzkie środowisko aktorów.
 • Strajk w Bollywood

  Strajk w Bollywood

  Ponad 100 tysięcy pracowników Bollywood i indyjskiej telewizji rozpoczęło w środę bezterminowy strajk, protestując przeciwko nieregularnym wypłatom wynagrodzeń i zatrudnianiu osób, które nie należą do związków zawodowych.