strajk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Strajk (Film (2006)[Die Heldin von Danzing] Reż.Volker Schlöndorff) ,

Artykuły - Strajk (965)

Filmy - Strajk (27)

 • Wiceminister edukacji: Jedynym planem "b" jest plan Broniarza - zablokowania matur

  "Jedynym planem "b" jest plan Broniarza - zablokowania matur. On jest konsekwentnie realizowany" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister edukacji Maciej Kopeć pytany o ewentualne zablokowanie egzaminów maturalnych przez protestujących nauczycieli. "Odpowiedzialność za strajk i jego konsekwencje podejmują ci, którzy do niego przystąpili. Muszą być świadomi tego. Muszą też pamiętać, że są nauczycielami i to też ich do pewnych kwestii zobowiązuje" - podkreślił. Nie mam nic przeciwko temu, żeby był to Rzecznik Praw Dziecka. W gruncie rzeczy ten spór, który jest toczony pomiędzy związkiem zawodowym a - z punktu widzenia formalnego - dyrektorem szkoły - w gruncie rzeczy najbardziej odbija się na uczniach - stwierdził Kopeć pytany o ewentualnego mediatora, który pomógłby w rozmowach rządu z nauczycielami. Szefową delegacji jest pani premier Szydło - dodał. Prezes ZNP nie chce wykonać gestu dobrej woli - chociażby zawieszając strajk. Równocześnie w przestrzeni - zwłaszcza tej internetowej - pojawia się wiele takich wypowiedzi, które mówią o tym, żeby nie klasyfikować uczniów.... To byłoby wydarzenie, które trudno sobie wyobrazić, a jego skutki w ogóle są niewyobrażalne - stwierdził Kopeć. Klasyfikacja zgodnie z prawem jest podejmowana przez radę pedagogiczną. Nie może minister edukacji narodowej dokonać klasyfikacji uczniów - tłumaczył. Co myślą nauczyciele, gdy słyszą słowa marszałka Senatu, że powinno się pracować dla idei? - pytał Marcin Zaborski wiceministra edukacji narodowej w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. To, o czym mówił marszałek łączyło się z tym, co dotyczy na przykład lekarzy, czyli przysięgi Hipokratesa - mówił Maciej Kopeć. Podobnie jest z nauczycielami. Jest to pewien zawód zaufania publicznego, który nie jest dawną PRL-owską kartą górnika, stoczniowca czy hutnika. (...) To zawód, który zawiera oprócz pakietu socjalnego także pewne obowiązki - dodał.
 • Koniec protestu policjantów. Związkowcy wywalczyli od szefa MSWiA podwyżki i przywileje emerytalne

  Protestujący związkowcy z policji porozumieli się z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Rozmowy trwały niemal 10 godzin. Podpisany dokument zakłada m.in. podwyżki o 655 złotych brutto od 1 stycznia 2019 roku oraz o 500 złotych brutto od 1 stycznia 2020 roku, możliwość przejścia na emerytury po 25 latach służby, bez wymogu przekroczenia 55. roku życia. - W imieniu federacji związków związkowych służb mundurowych kończymy dziś akcję protestacyjną – poinformował przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. (TVN24/x-news)
 • "Nie jest to naturalna sytuacja". Kolejne zwolnienia chorobowe w policji

  Coraz więcej policjantów bierze zwolnienia lekarskie. W niektórych komendach do pracy nie przyszła nawet połowa funkcjonariuszy, a do wyjazdów na patrole zmuszeni są naczelnicy. (TVN24/x-news)
 • Tysiące policjantów na zwolnieniach. Mariusz Ciarka: Pracujący funkcjonariusze zostaną docenieni

  Policyjny protest powiększa się z dnia na dzień. 5 listopada na zwolnieniach lekarskich było już przynajmniej 14 tysięcy policjantów. - To jest rzeczywiście już poważny problem. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę - przyznał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. (TVN24/x-news)