Stocznia

Artykuły - Stocznia (176)

 • Gdańsk w pierwszej czwórce bałtyckich portów!

  Gdańsk w pierwszej czwórce bałtyckich portów!

  Gdański port w 2018 r. przeładował 49 mln ton towarów, co oznacza niemal połowę wszystkich towarów jakie przeszły przez wszystkie polskie porty - poinformowała we wtorek spółka Port Gdańsk. Gdańsk jest obecnie 4. największym portem na Bałtyku pod względem przeładunków.
 • W Gdańsku powstanie morski Port Centralny

  W Gdańsku powstanie morski Port Centralny

  Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji Portu Centralnego. Jego budowa ma kosztować od 6 do 9 mld zł i być inwestycją o równie dużym znaczeniu, jak planowane nowe centralne lotnisko między Łodzią a Warszawą.
 • Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej

  Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej

  Radom będzie siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej. Taki plan ma Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej jednak firma, która od sześciu lat jest w upadłości, musi wrócić do Skarbu Państwa. Przetarg trwa. Oferty składać można do końca stycznia.
 • ARP: Nie możemy uczestniczyć w planie naprawy Stoczni Gdańsk

  Agencja Rozwoju Przemysłu nie może uczestniczyć na zasadach komercyjnych w realizacji biznesplanu Stoczni Gdańsk - poinformowała w czwartek ARP po spotkaniu z większościowym udziałowcem stoczni, czyli spółką Gdańsk Shipyard Group (GSG).
 • ARP: Ukraiński właściciel Stoczni Gdańsk dostarczył biznesplan

  ARP: Ukraiński właściciel Stoczni Gdańsk dostarczył biznesplan

  Większościowy ukraiński właściciel Stoczni Gdańsk dostarczył do Agencji Rozwoju Przemysłu "Biznesplan Stoczni Gdańsk 2013/2023". Według rzecznika prasowego ukraińskiego udziałowca stoczni Jacka Łęskiego dokument przewiduje rentowność zakładu.
 • Stocznia Gdańsk: Bankructwo tuż-tuż

  Stocznia Gdańsk: Bankructwo tuż-tuż

  Gdańsk Shipyard Group, kontrolowany przez największy ukraiński związek przemysłowy ISD, przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość Stoczni Gdańsk - ustalił DGP. - Ten wariant jest poważnie brany pod uwagę w związku z brakiem porozumienia z Agencją Rozwoju Przemysłu - przyznaje osoba powiązana z ukraińską spółką. Wniosek w tej sprawie ma być złożony najpóźniej w styczniu 2014 r. Problemem Stoczni Gdańsk jest nie tylko brak płynności finansowej, lecz przede wszystkim zobowiązania z przeszłości, które trzeba zrealizować do końca roku.
 • Stocznia Gdańsk zależy od jej prywatnego właściciela

  Los Stoczni Gdańsk nie jest przesądzony, zależy od jej prywatnego właściciela - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Rafał Baniak. Jak mówił, zakład potrzebuje zamówień, które pozwolą na utrzymanie miejsc pracy.
 • Karpiński: Brak dalszej możliwości pomocy właścicielowi Stoczni Gdańsk

  Karpiński: Brak dalszej możliwości pomocy właścicielowi Stoczni Gdańsk

  Agencja Rozwoju Przemysłu nie ma możliwości dalszego angażowania się w pomoc dla Stoczni Gdańsk - powiedział w piątek minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Według ARP stocznia jest całkowicie niewydolna.
 • Upadek Stoczni Gdańskiej jest praktycznie przesądzony?

  Upadek Stoczni Gdańskiej jest praktycznie przesądzony?

  Załoga Stoczni Gdańsk rozpoczęła w czwartek strajk, domagając się wypłaty zaległych wynagrodzeń - poinformował PAP wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Karol Guzikiewicz.
 • Stocznia do zamknięcia - pracę straci 700 osób

  Stocznia do zamknięcia - pracę straci 700 osób

  Zajmująca się budową statków fińska STX Finland zapowiedziała w poniedziałek, że zamknie stocznię, w której budowane były największe statki wycieczkowe na świecie. Powodem jest kryzys, który szczególnie mocno uderza w europejski przemysł.

Filmy - Stocznia (2)