stłuczka

Artykuły - Stłuczka (21)

Filmy - Stłuczka (9)

 • Niebezpieczna akcja na parkingu. Przyczepa stoczyła się na stojące auta!

  Zobaczcie, do jakiej sytuacji doszło na jednym ze szwedzkich parkingów. Pozostawiona bez odpowiedniego zabezpieczenia przyczepa zaczęła się staczać, powoli sunąc w stronę zaparkowanych aut. Jej rozmiary nie pozwoliły mieć nadziei, że zderzenie skończy się na małych zarysowaniach. Nie znaleźli się też śmiałkowie, którzy znaleźliby sposób jej zatrzymania. I tak, nie znajdując po drodze żadnych przeszkód, stoczyła się do miejsca, w którym zatrzymały ją zaparkowane samochody.
 • Bez dowodu rejestracyjnego i polisy. Co zrobić, gdy będzie stłuczka?

  1 października weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi nie musimy mieć już przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia. O tym, jak można zweryfikować dane sprawcy kolizji, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zobacz, co zarejestrowała kamera

  Nowa Południowa Walia, Australia. Codziennie na drogach dochodzi do wielu kolizji i wypadków z udziałem samochodów. Niebezpieczna sytuacja może zdarzyć się każdemu, nawet jeśli to nie on zawinił. Na materiale widać jak jeden z kierowców nie zauważając w lusterku innego auta, zaczął zmieniać pas. Wyglądało groźnie, ale na szczęście wszyscy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Sezon na stłuczki. Jak się zachować, kiedy dojdzie do kolizji drogowej?

  Nadchodzi sezon na stłuczki. Ze statystyk wynika, że najwięcej kolizji drogowych zdarza się w okresie przed wakacjami. Co robić, kiedy przydarzy nam się kolizja drogowa? Jakich czynności i procedur powinniśmy dopilnować? Co zrobić z autami, które brały udział w zdarzeniu, by nie przeszkadzały innym uczestnikom ruchu? Czy spisywać oświadczenie? Czy wspólnie z drugim kierowcą szukać polubownego rozwiązania? I najważniejsze - kiedy wezwać policję? O tym mówią mł. insp. Marek Konkolewski z Wydziału Ruchu Drogowego KGP i Marcin Tarczyński, rzecznik prasowy Polskiej Izby Ubezpieczeń. To powinien wiedzieć każdy kierowca!