sterydy

Artykuły - Sterydy (19)

 • Kulturysta-celebryta Rich Piana w śpiączce. Brał sterydy od 30 lat

  Kulturysta-celebryta Rich Piana w śpiączce. Brał sterydy od 30 lat

  "Mój cel: Mieć ramię większe od mojej głowy" - tak Rich Piana napisał kilka tygodni temu na Instagramie. Obserwuje go na nim ponad 1,2 mln ludzi. Kulturysta-celebryta, który na swoich mięśniach dorobił się milionów dolarów, od prawie 30 lat brał sterydy. Aż do teraz. Nagle zasłabł i lekarze wprowadzili go w stan śpiączki.
 • Czy sterydy są bezpieczne?

  Czy sterydy są bezpieczne?

  Lekarz zalecił mojemu synkowi lek sterydowy. Jak działają tego rodzaju środki i czy rzeczywiście można bezpiecznie podawać je małym dzieciom?
 • Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Brazylijczyk Arlindo de Souza jest dumnym posiadaczem największego bicepsa w swoim prawie 200-milionowym kraju. 43-latek uwielbia prężyć swoje muskuły i zupełnie nie przeszkadza mu fakt, że są one całkowicie sztuczne...
 • Nie tylko sterydy. Metody dopingu wyczynowych sportowców

  Nie tylko sterydy. Metody dopingu wyczynowych sportowców

  W 1988 roku, podczas olimpiady w Seulu, ówczesny rekordzistka świata w biegach sprinterskich - Ben Johnson został zdyskwalifikowany za doping. W jego organizmie wykryto stanozolol, anaboliczny steryd. Była to jedna z największy afer dopingowych w historii sportu. Sterydy anaboliczne kojarzone są zwykle z kulturystyką i ogromnymi mięśniami, okazuje się jednak, że to sporty wytrzymałościowe, takie jak kolarstwo, lekkoatletyka czy biegi narciarskie, są najbardziej "nieczystymi" dyscyplinami, w których stosuje się najwięcej dopingu.
 • Cała prawda o sterydach anabolicznych

  Cała prawda o sterydach anabolicznych

  Środki dopingujące, do których zaliczamy sterydy anaboliczno-androgenne (SAA) to substancje, po które coraz częściej sięgają młodzi adepci sportów siłowych. Wprawdzie w Polsce nie ma dokładnych danych na ten temat, jednak badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że styczność z tego typu środkami może mieć od 4 do 12% uczniów szkół średnich! Większość z nich nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczne może być zażywania hormonów.
 • WADA opracowała nowy test na wykrycie sterydów

  WADA opracowała nowy test na wykrycie sterydów

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przedstawiła na konferencji w Johannesburgu nowy test na wykrycie sterydów. Metoda, która ma być stosowana od przyszłego roku, będzie działała na zasadach podobnych do paszportu biologicznego, ale z użyciem moczu.
 • Dziewięciu tureckich lekkoatletów zawieszonych za stosowanie dopingu

  Dziewięciu tureckich lekkoatletów, w tym sześć kobiet, zostało zawieszonych za stosowanie niedozwolonych sterydów anabolicznych. Wszyscy zostali zawieszeni na dwa lata.
 • Synthol - olej śmierci

  Synthol - olej śmierci

  Nie jest sterydem - jest czymś o wiele gorszym i bardziej niebezpiecznym. Choć jego stosowanie grozi śmiercią lub kalectwem, wielu wciąż decyduje się na jego użycie, by w krótkim czasie uzyskać efekt przyrostu masy mięśniowej. Synthol - olej śmierci. Poznajcie garść faktów na jego temat.