staże dla studentów

Artykuły - Staże dla studentów (7)

 • Erasmus+ - jesteśmy liderem w Europie!

  Erasmus+ - jesteśmy liderem w Europie!

  W Polsce z programów stypendialnych Erasmus+ skorzystało dotychczas 180 tys. osób. Co roku na takie stypendium za granicę wyjeżdża średnio 14 tys. Polaków. W sektorze kształcenia zawodowego jesteśmy liderem - polscy uczniowie stanowią ponad 15 proc. wyjeżdżających.
 • Comarch zwiększył zatrudnienie na koniec września do 5.374 osób

  Grupa Comarch dynamicznie zwiększa zatrudnienie na koniec września zatrudniała bez pracowników Cracovii 5.374 osoby w porównaniu z 5.041 na koniec pierwszego półrocza. Na początku października, w wyniku zakończenia staży studenckich, zatrudnienie ukształtowało się na poziomie 5.292.
 • Równoległa praca i nauka w stażu urlopowym

  Równoległa praca i nauka w stażu urlopowym

  Staż urlopowy jest okresem, który pozwala pracownikowi na nabycie prawa do urlopu albo na uzyskanie wyższego wymiaru urlopu. Jednakże inne okresy podlegają zaliczeniu do stażu warunkującego prawo do urlopu, a inne do stażu wpływającego na wymiar urlopu. Jednoczesna praca i nauka może być zaliczona tylko jako jeden z tych okresów.
 • Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami dla absolwentów szkół wyższych. Nowelizacja ustawy, wprowadza obowiązek płacenia młodym ludziom za naukę w przedsiębiorstwie. Wprowadza kwotę minimalną - 20 procent najniższej krajowej, czyli nie całe 300 złotych miesięcznie.
 • Wszystkie staże dla absolwentów będą płatne

  Wszystkie staże dla absolwentów będą płatne

  20 proc. najniższej pensji będzie wynosić minimalne wynagrodzenie dla praktykanta. Będzie on też miał opłacone składki na ubezpieczenia zdrowotne. Takie zmiany przewiduje złożony przez posłów PO projekt nowelizacji ustawy z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (Dz.U. nr 127, poz. 1052).
 • Stażysta jak barista, głównie od kawy

  Stażysta jak barista, głównie od kawy

  Połowa studentów boi się, że nie znajdzie pracy. Nie nauczyli ich pracować.
 • NCBiR zapłaci za studenckie staże. Łącznie 47,5 mln zł

  NCBiR zapłaci za studenckie staże. Łącznie 47,5 mln zł

  Uczelnie mają ściślej współpracować z biznesem. Studenci będą praktykować i zarabiać.

Filmy - Staże dla studentów (2)

 • Ponad 60% stażystów znajduje zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż

  Parzenie kawy na stażu? Tak, ale tylko w kawiarni! Wielu firmom w Polsce brakuje rąk do pracy, dlatego coraz chętniej oferują atrakcyjne programy menedżerskie i stażowe. W trakcie ich trwania studenci i świeżo upieczeni absolwenci uniwersytetów mogą uczyć się wartościowych rzeczy oraz zdobywać cenne doświadczenie.
 • Ponad połowa studentów boi się wejścia na rynek pracy

  Ponad połowa studentów obawia się wejścia na rynek pracy, a tylko co piąty uważa, że jest do tego dobrze przygotowany – wynika z badania Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK). Dlatego w interesie zarówno pracodawców, jak i przyszłych pracowników leży rozwijanie programów staży i praktyk. Dziś PSZK rusza z kampanią „Staż. Sprawdź zanim pójdziesz”, której celem jest podniesienie jakości staży studenckich i zachęcenie studentów do uczestnictwa w nich. – Kampania ta jest skierowana do ludzi młodych, którym chcemy uświadomić, że jednym z elementów praktycznej edukacji jest właśnie udział w stażach i praktykach, ale w stażach i praktykach wysokiej jakości – mówi Agnieszka Szefler, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.