Stanisław Sojka

Artykuły - Stanisław Sojka (14)

 • Miąższ z synem Stanisława Sojki w "Must Be The Music"

  Miąższ z synem Stanisława Sojki w "Must Be The Music"

  W pierwszym odcinku nowej, dziewiątej już edycji "Must Be The Music" (niedziela, 15 marca) zobaczymy grupę Miąższ, w składzie której od niedawna jako perkusista występuje Jakub Sojka, syn Stanisława Sojki.
 • Muniek Staszczyk świętuje w Częstochowie

  Muniek Staszczyk świętuje w Częstochowie

  Częstochowa gra Muńka - to nazwa specjalnego koncertu, na którym swoje 30-lecie pracy artystycznej świętować będzie Muniek Staszczyk. Impreza dla wokalisty T.Love odbędzie się w niedzielę 6 maja.
 • 10-lecie Sopot TOPtrendy: Bajm świętuje jubileusz

  10-lecie Sopot TOPtrendy: Bajm świętuje jubileusz

  Poznaliśmy szczegóły 10. edycji festiwalu Sopot TOPtrendy, który odbędzie się w dniach 25-27 maja.
 • Wyspiański inaczej

  Wyspiański inaczej

  W niedzielę, 2 grudnia, w krakowskim Teatrze Nowa Łaźnia wyjątkowym koncertem "Wyspiański underground" zakończy się festiwal "Wyspiański wyzwala". Na scenie swoje interpretacje muzyczne do wierszy słynnego artysty będą prezentować m.in. Stanisław Sojka i Maciej Maleńczuk.
 • Wyspiański alternatywnie

  Wyspiański alternatywnie

  Koncert "Wyspiański underground" będzie punktem kulminacyjnym rozpoczynającego się 28 listopada w nowohuckim Teatrze Łaźnia Nowa festiwalu "Wyspiański wyzwala". Na scenie swoje interpretacje muzyczne do wierszy słynnego artysty będą prezentować m.in. Stanisław Sojka i Maciej Maleńczuk.
 • Papieski koncert

  Papieski koncert

  W niedzielę, 10 października, na Placu Zamkowym w Warszawie, odbędzie się koncert, który uświetni IV Dzień Papieski. Wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Mieczysław Szcześniak i Ewa Bem. Dodatkową atrakcją będą występy peruwiańskich Indian oraz muzyków z Izraela i Libanu.
 • Muzyczne urodziny Tadeusza Nalepy

  Muzyczne urodziny Tadeusza Nalepy

  "Rzeka Dzieciństwa" - to tytuł widowiska, które 22 listopada odbędzie się w Rzeszowie, z okazji 60. rocznicy urodzin i 40-lecia pracy twórczej Tadeusza Nalepy. W koncercie - obok jubilata i jego zespołu - udział wezmą m.in. Mira Kubasińska, Stanisław Sojka, Marzena Korzonek, Trio Bluesowe. Muzyczne urodziny reżyserują i poprowadzą Wojciech Mann i Krzysztof Materna.
 • Sojka śpiewa Papieża

  Sojka śpiewa Papieża

  8 listopada odbędzie się premiera niezwykłej płyty, zatytułowanej "Tryptyk Rzymski". Stanisław Sojka śpiewa na nim własne kompozycje do poetyckich tekstów Jana Pawła II. Wydanie albumu zbiega się z obchodami 25-lecia pontyfikatu papieża-Polaka.
 • Kazik, Sojka i "Mazurek Dąbrowskiego"

  Kazik, Sojka i "Mazurek Dąbrowskiego"

  Już wkrótce ukaże się płyta, na której wielu znanych polskich artystów, w tym m.in. Kazik Staszewski, Stanisław Sojka, Terbunie Tutki i Wojciech Waglewski, zaprezentuje swoje wersje "Mazurka Dąbrowskiego", czyli polskiego hymnu. Wśród wykonawców zabrakło grupy Ich Troje, gdyż zażądała ona niebotycznego honorarium!
 • Stanisław Sojka: Jestem fachowcem

  Stanisław Sojka: Jestem fachowcem

  Stanisław Sojka to jedna z największych osobowości polskiej muzyki. W latach 80. bardzo ważna postać polskiej sceny jazzowej, później stylistycznie przesunął się bliżej muzyki pop, gdzie także odnosił bardzo duże sukcesy. Sojka nigdy jednak nie poddał się komercji i jak twierdzi, chyba nie potrafiłby tego zrobić.