Stalowa Wola

Synonimy:
Stalowej Woli,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stalowa Wola (214)

 • Huta Stalowa Wola planuje zatrudnić w tym roku kilkadziesiąt osób

  Huta Stalowa Wola planuje zatrudnić w tym roku kilkadziesiąt osób

  ​Producent sprzętu wojskowego Huta Stalowa Wola planuje zatrudnić w tym roku kilkadziesiąt osób - poinformował prezes HSW Bernard Cichocki. Na pracę szansę mają m.in. ślusarze, lakiernicy i konstruktorzy. Obecnie w firmie pracuje ponad 760 osób.
 • Atak w Stalowej Woli. Psychiatrzy zbadają podejrzanego

  Atak w Stalowej Woli. Psychiatrzy zbadają podejrzanego

  Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, która prowadzi śledztwo w sprawie piątkowego ataku nożownika w Stalowej Woli wkrótce powoła dwóch biegłych psychiatrów, którzy zbadają podejrzanego – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik tamtejszej prokuratury prok. Andrzej Dubiel.
 • LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  Jeden z największych chińskich inwestorów będzie mieć europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli.
 • 12 października 1938 r. Założono Stalową Wolę

  12 października 1938 r. Założono Stalową Wolę

  Zaprojektowane i zbudowane od podstaw w latach 1937-1939 miasto Stalowa Wola było jedną ze sztandarowych inwestycji flagowego przedsięwzięcia przemysłowego II Rzeczpospolitej.
 • Podkarpacie: Niebezpieczne znalezisko w lesie

  Podkarpacie: Niebezpieczne znalezisko w lesie

  W lesie pod Stalową Wolą odkryto cztery pociski artyleryjskie. Policja apeluje o ostrożność – donosi Echo Dnia.
 • EC Stalowa Wola odstępuje od kontraktu z generalnym wykonawcą bloku

  Elektrociepłownia Stalowa Wola (spółka celowa TAURON Wytwarzanie oraz PGNiG Termika) odstąpiła 29 stycznia od kontraktu z generalnym wykonawcą budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW - firmą Abener Energia.
 • Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Jest szansa na ratunek dla upadłej fabryki autobusów Autosan w Sanoku. Ofertę kupna Autosanu złożyła Huta Stalowa Wola, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tym samym potwierdzają się informacje dziennikarzy RMF FM sprzed kilku tygodni.
 • Stal Stalowa Wola - Zawisza Bydgoszcz 1-2 w 1/8 finału Pucharu Polski

  Bramki jak z Ligi Mistrzów padały dziś w Stalowej Woli. Drugoligowa Stal przegrała 1-2 z Zawiszą Bydgoszcz w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.
 • COP na morzu, czyli burzliwe dzieje dwóch statków

  COP na morzu, czyli burzliwe dzieje dwóch statków

  COP morza nie sięgnął - to jeszcze jedna tzw. oczywista oczywistość - ale fakt ten nie przekreśla bynajmniej innego faktu: że sztandarowa inwestycja II Rzeczypospolitej miała swoją morską wizytówkę. Był nią statek o nazwie "Stalowa Wola".
 • Stalowa Wola: Huta wybudowana wśród sosen w amerykańskim stylu - w 625 dni!

  Stalowa Wola: Huta wybudowana wśród sosen w amerykańskim stylu - w 625 dni!

  Budowa huty w Stalowej Woli trwała 625 dni. Równolegle powstawało miasto, z całą infrastrukturą: domami dla robotników i inżynierów, drogami, terenami rekreacyjnymi i zapleczem edukacyjnym. Ludzie zarabiali tu świetnie, a organizacja i tempo pracy było iście amerykańskie. Tak potrafiła budować II Rzeczpospolita.