Stadion Śląski

Artykuły - Stadion Śląski (81)

 • Chorzów. Trzy trasy zwiedzania legendarnego Stadionu Śląskiego

  Chorzów. Trzy trasy zwiedzania legendarnego Stadionu Śląskiego

  Trzy trasy zwiedzania legendarnego Stadionu Śląskiego w Chorzowie zostały w piątek udostępnione odwiedzającym. Dla fanów obiektu, który przed kilkoma dniami świętował 64. rocznicę otwarcia, przygotowano m.in. salę muzealną i kino. Wszyscy chętni mogą też samodzielnie wejść na punkt widokowy.
 • MŚ sztafet. Trener Matusiński: To po prostu trzeba zobaczyć

  MŚ sztafet. Trener Matusiński: To po prostu trzeba zobaczyć

  1 i 2 maja 2021 na Stadionie Śląskim rozegrane zostaną nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. - Ta rywalizacja wyzwala niesamowite emocje, to po prostu trzeba zobaczyć na żywo - powiedział Aleksander Matusiński, trener Polek, które będą broniły tytułu na dystansie 4x400.
 • Mityng na Stadionie Śląskim. Faworyci nie zawiedli

  Mityng na Stadionie Śląskim. Faworyci nie zawiedli

  Nie zawiedli faworyci poszczególnych konkurencji sobotniego mityngu lekkoatletycznego, który odbył się na Stadionie Śląskim. Pierwsze miejsca wywalczyli m.in. Joanna Jóźwik, Justyna Święty-Ersetic, Konrad Bukowiecki, Wojciech Nowicki czy Paweł Wojciechowski.
 • Piłka nożna. Kiedy Pele grał w Polsce. To było 60 lat temu

  Piłka nożna. Kiedy Pele grał w Polsce. To było 60 lat temu

  Ten jeden jedyny raz. "Król futbolu", najwybitniejszy piłkarz świata, trzykrotny mistrz świata zagrał w Polsce. Działo się to dokładnie 60 lat temu na Stadionie Śląskim. Reprezentacja olimpijska przegrała z FC Santos 2-5.
 • Rozbudowa centrum biznesowego Stadionu Śląskiego

  Rozbudowa centrum biznesowego Stadionu Śląskiego

  Centrum konferencyjno-biznesowe chorzowskiego Stadionu Śląskiego zostanie rozbudowane o salę mogącą pomieścić ponad 500 osób. Operator areny szuka wykonawcy tej inwestycji.
 • Stadion Śląski. Imprezy przekładane, nie odwoływane

  Stadion Śląski. Imprezy przekładane, nie odwoływane

  Z pozytywnym odzewem spotyka się akcja operatora Stadionu Śląskiego "Zmień termin, nie odwołuj", związana z obostrzeniami w czasie pandemii koronawirusa. - Jest zrozumienie sytuacji ze strony klientów, szukamy rozwiązań - powiedział rzecznik areny Przemysław Plisz.
 • Stadion Śląski gospodarzem mistrzostw Europy? Decyzja dopiero jesienią

  Stadion Śląski gospodarzem mistrzostw Europy? Decyzja dopiero jesienią

  European Athletics poinformowało, że prezentacja kandydatów miast-gospodarzy mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w 2024 roku odbędzie się dopiero jesienią. W gronie ubiegającym się o organizację imprezy jest chorzowski Stadion Śląski.
 • Jan Widera prezesem Stadionu Śląskiego

  Jan Widera prezesem Stadionu Śląskiego

  Jan Widera, ostatnio podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, został w czwartek prezesem Stadionu Śląskiego.
 • Ogień i tęczowa flaga. Relacja z koncertu Rammsteina na Stadionie Śląskim w Chorzowie [ZDJĘCIA]

  Ogień i tęczowa flaga. Relacja z koncertu Rammsteina na Stadionie Śląskim w Chorzowie [ZDJĘCIA]

  Stadion Śląski o dziwo nie spłonął, chociaż ognia na scenie i przy niej było naprawdę sporo. Niemiecka grupa zafundowała jazdę bez trzymanki, którą naprawdę trudno przebić. Tradycyjnie nie zabrakło kontrowersji, wygłupów, momentów ostrych, tych klimatycznych, a nawet wsparcia dla środowisk LGBTQ.
 • IME na żużlu. Finał na Stadionie Śląskim na zmodyfikowanym torze

  IME na żużlu. Finał na Stadionie Śląskim na zmodyfikowanym torze

  Wrześniowy finał żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Europy na chorzowskim Stadionie Śląskim zostanie rozegrany na zmodyfikowanym torze - poinformowali organizatorzy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.