Stadion Narodowy

Artykuły - Stadion Narodowy (346)

Filmy - Stadion Narodowy (43)

 • Andrzej Witkowski o pożegnaniu Tomasza Golloba. Wideo

  Najpierw Grand Prix Polski, a dzień później mecz Polska - Reszta Świata. Wszyscy fani żużla powinni zarezerwować sobie weekend w połowie maja. - No i spieszyć się z kupnem biletów, bo zostało ich już bardzo mało - mówi Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.
 • Mecz Polska - Islandia. Trening Islandczyków na Narodowym. Wideo

  Reprezentacja Islandii podczas treningu na Stadionie Narodowym w Warszawie przed meczem z Polską.
 • Polska - Irlandia. Stadion narodowy gotowy na mecz

  - To dla nas olbrzymie wydarzenie. Chyba nigdy, może z wyjątkiem pierwszego spotkania na Euro, nie było tu meczu takiej rangi. Ze względu na pogodę dach będzie zamknięty. Trawa jest położona i mam nadzieję, że spełnimy wszelkie oczekiwania. Spodziewamy się pełnego stadionu, Dla gości i kibiców przygotowujemy pięć ton jedzenia i kilka tysięcy litrów napojów. To będzie spektakularne wydarzenie i jestem przekonany, że zawodnicy zostawią na murawie wszystko, by wyjść z tej potyczki zwycięsko - powiedział Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego, na którym w niedzielę Polska zagra z Irlandią o awans do finałów Euro 2016. Źródło: TVN24/x-news
 • To była największa izba tortur na świecie

  Stadion Narodowy w Santiago de Chile ma długą i nie tylko sportową historię. 40 lat temu miejsce to było obozem koncentracyjnym dla tysięcy Chilijczyków zatrzymanych wkrótce po przejęciu władzy przez Augusto Pinocheta. Jednym z nich był Jose Manuel Mendoza, aresztowany dzień po zamachu stanu. Na stadionie był więziony przez 50 dni. - Mówi się, że mężczyzna nigdy nie płacze, ale to nieprawda. My tutaj płakaliśmy, choć nie ze strachu. Powodów było wiele: głód, zimno, tęsknota za bliskimi... – wspomina Jose. Jego los dzieliło tysiące Chilijczyków, więzionych na obiektach sportowych i w budynkach użyteczności publicznej, przejętych przez wojskową juntę. Na samym tylko stadionie w Santiago przetrzymywano około 40 tysięcy osób. Część z nich zaginęła bez wieści. Stadion Narodowy był nie tylko miejscem zatrzymań, ale też wielką, przerażającą izbą tortur. Przesłuchiwanych katowano na welodromie i w pomieszczeniach z sanitariatami. Ofiary pamiętają bicie, rażenie prądem i przemoc seksualną. Już wkrótce jednak miejsce kaźni ma stać się areną sportowego święta. W czerwcu na Stadionie Narodowym w Santiago de Chile rozgrywane będą mecze piłkarskiego turnieju Copa America. Także stadiony w Valparaiso i Concepcion, gdzie niegdyś przetrzymywano więźniów politycznych, zostały wpisane w grafik imprezy. Czy w ten sposób uda się uśpić demony przeszłości?