stabilizacja

Artykuły - Stabilizacja (25)

 • Ropa naftowa znów potanieje, a u nas nawet podwyżki

  Ropa naftowa znów potanieje, a u nas nawet podwyżki

  Ceny ropy naftowej na światowych rynkach mogą wkrótce ponownie spaść. Choć po odbiciu od początku lutego ceny ropy Brent utrzymują się na poziomie bliższym 60 niż 50 dolarów, to już niedługo baryłka tego surowca może znowu wrócić w okolice 50 dolarów i utrzymywać się na tym poziomie przez kilka tygodni. Oznacza to, że kierowcy mogą się spodziewać w najbliższych dniach dalszego wzrostu cen benzyny i diesla na stacjach, a potem ich stabilizacji.
 • Młodym Polakom brakuje stabilizacji finansowej, by kupować własne mieszkania. Wielu wciąż mieszka z rodzicami

  Młodym Polakom brakuje stabilizacji finansowej, by kupować własne mieszkania. Wielu wciąż mieszka z rodzicami

  Trzech na czterech Polaków w wieku 18-35 lat mieszka ciągle z rodzicami. To ponaddwukrotnie więcej osób niż w Niemczech. Powodem jest brak stabilizacji finansowej, niepewność na rynku pracy i niskie zaufanie do instytucji finansowych. Sytuacja jednak się poprawia, między innymi dzięki rządowym programom wsparcia kredytów mieszkaniowych dla młodych.
 • Stabilizacja wobec euro oraz słabość względem dolara

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi próbę umocnienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1790 zł za euro, 3,1660 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4583 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,177 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Stopniowa stabilizacja sytuacji na Ukrainie wspiera złotego i rynek długu

  Stopniowa stabilizacja sytuacji na Ukrainie wspiera złotego i rynek długu

  Stopniowa stabilizacja sytuacji polityczno-społecznej na Ukrainie wspiera notowania złotego oraz rynek długu. Zdaniem ekonomistów, na początku przyszłego tygodnia złoty handlowany będzie na poziomie 4,15 za euro.
 • Stabilizacja po silnym, piątkowym osłabieniu

  Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po silnym spadku w piątek. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1966 zł za euro, 3,0599 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4228 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu zanotowały silnie wzrostową sesję przynosząc test okolic 4,424 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Przy braku istotnych danych złoty we wtorek może być stabilny

  Przy braku istotnych danych złoty we wtorek może być stabilny

  Wobec braku istotnych danych publikowanych we wtorek, kluczowe dla rynków będą nastroje globalne - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem kurs złotego może oscylować wokół poziomu 4,1850 za euro, a sprzyjające nastroje mogą przełożyć się na spadek rentowności polskich papierów.
 • Demografowie SGH: Stabilizacja kluczowa przy planowaniu rodziny

  Demografowie SGH: Stabilizacja kluczowa przy planowaniu rodziny

  Stabilizacja jest najważniejsza dla osób planujących rodzinę - Polacy decydują się na dzieci, gdy są w związku małżeńskim, oboje mają pracę i nie muszą wynajmować mieszkania - wynika z badania przeprowadzonego przez demografów ze Szkoły Głównej Handlowej.
 • Stabilizacja najpewniejszym scenariuszem dla rynku mieszkaniowego

  Stabilizacja najpewniejszym scenariuszem dla rynku mieszkaniowego

  Niskie stopy procentowe wspierają popyt na mieszkania. Do zakupów zachęcają zarówno tani kredyt, jak i niskie oprocentowanie pieniędzy ulokowanych w bankach. Z drugiej strony w ryzach ceny mieszkań trzyma wątły rozwój rodzimej gospodarki i duża liczba niesprzedanych lokali. Bardzo prawdopodobne, że w obliczu pojedynku tych stron rynku ceny pozostaną w najbliższym czasie na niezmienionym poziomie.
 • Ekspert: W 2012 r. Putin przestał być gwarantem stabilizacji

  Ekspert: W 2012 r. Putin przestał być gwarantem stabilizacji

  W 2012 r. Władimir Putin przestał być gwarantem politycznej stabilizacji Rosji, a stał się źródłem destabilizacji - sądzi szwedzki ekonomista Anders Aslund, propagator "terapii szokowej" w Rosji po upadku komunizmu i swego czasu doradca rosyjskiego rządu.

Filmy - Stabilizacja (1)