sprzęt elektroniczny

Artykuły - Sprzęt elektroniczny (24)

Filmy - Sprzęt elektroniczny (5)

 • Jak dbać o sprzęt elektroniczny na wakacjach?

  Wakacje to trudny czas dla naszych smartfonów, tabletów czy netbooków. Woda, piasek, wysoka temperatura, wstrząsy podczas podróży – to wszystko może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Jak przewozić urządzenia mobilne i dbać o nie w trakcie wakacyjnego wyjazdu? - Mimo rozwijającej się technologii sprzęt elektroniczny jest bardzo podatny na uszkodzenia. Dlatego każdy producent zaleca jego przewożenie blisko siebie. Nie dajemy naszych urządzeń do głównego bagażu, ale trzymamy je w plecakach albo futerałach – mówi Marcin Morawski z firmy Dell Polska. Na urządzenia mobilne musimy uważać jednak nie tylko w podróży, lecz także już po dotarciu na miejsce wypoczynku, szczególnie gdy jesteśmy na plaży. Po pierwsze powinniśmy pilnować, aby sprzętu nie zamoczyć. Na szczęście nowoczesne smartfony, tablety czy netbooki są zwykle wodoodporne, ale mimo wszystko na kontakt z wilgocią lepiej ich nie narażać.
 • Te prezenty robią furorę

  Hitem tegorocznych świąt mogą okazać się tablety. To właśnie je najczęściej kupujemy na świąteczny prezent. Sporym zainteresowaniem cieszą się także urządzenia „dwa w jednym”, a bardziej wymagający klienci, znajdą dla siebie mini komputery, mieszczące się w dłoni.
 • Sprzedaż tabletów w Polsce dwa razy większa niż przed rokiem

  Trend wzrostowy widoczny jest od pewnego czasu, ale w tej chwili widać kumulację – wzrost sprzedaży tabletów osiąga swój szczyt – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska. W maju po raz pierwszy sprzedaż tabletów była większa od sprzedaży komputerów przenośnych. Jak podkreśla Maciej Piekarski, IT Product Manager z GfK Polonia, wynika to z popularności tych urządzeń jako prezentów komunijnych. W całym 2013 r. wyniki sprzedaży obydwu typów sprzętów będą na porównywalnym poziomie, ale już za rok tablety mają zdominować rynek.
 • W naszych domach zalegają tony zużytego sprzętu!

  Wciąż mała wiedza i zwyczajne lenistwo sprawia, że Polacy wolą gromadzić zużyty sprzęt elektryczny w piwnicy lub wyrzucić go na śmietnik niż zanieść go tam, gdzie nakazują przepisy: do gminnego punktu zbierania, do sklepu czy też do punktu serwisowego. Oddanie sprzętu do tych miejsc nie jest naszą dobrą wolą, mamy taki obowiązek, nałożony ustawą. Informacje na temat systemu utylizacji zużytego sprzętu można znaleźć na stronach internetowych urzędu miasta lub urzędu gminy. Komentuje Wojciech Konecki, dyrektor generalny, CECED Polska, Związek Pracodawców AGD.