Sprzedaż internetowa

Artykuły - Sprzedaż internetowa (20)

 • Zasady rozliczania podatku od towarów i usług w przypadku dokonywania sprzedaży wysyłkowej

  Zasady rozliczania podatku od towarów i usług w przypadku dokonywania sprzedaży wysyłkowej

  ​Swoboda obrotu gospodarczego oraz przepływu towarów umożliwia sprzedaż towarów w różnych krajach Unii Europejskiej bez większych barier. Zagraniczni podatnicy z terytorium wspólnoty mogą sprzedawać w Polsce swoje towary na rzecz osób fizycznych lub nie-podatników bez konieczności posiadania sklepów, pracowników czy innej infrastruktury. W takich sytuacjach mamy do czynienia ze sprzedażą wysyłkową na terytorium kraju.
 • Oponeo. Sprzedaż opon w sieci odporniejsza na kryzys

  Oponeo. Sprzedaż opon w sieci odporniejsza na kryzys

  Oponeo, internetowy dystrybutor opon i felg, zanotował w marcu spadek przychodów o 8 proc., ale już kwiecień przyniósł 5-proc. wzrost sprzedaży. Spółka ocenia, że rozwinięta działalność e-commerce daje firmie pewną przewagę rynkową w okresie pandemii koronawirusa.
 • Podatkowe skutki sprzedaży rzeczy prywatnych

  Podatkowe skutki sprzedaży rzeczy prywatnych

  Handel rzeczami używanymi poza działalnością gospodarczą zyskuje na popularności. Coraz częściej decydujemy się na sprzedaż takich rzeczy. Zazwyczaj w tym celu umieszczamy swoją ofertę na tablicy ogłoszeń czy też w portalach wyspecjalizowanych w kojarzeniu sprzedawców i nabywców towarów z tzw. drugiej ręki. Nie zawsze jednak taka transakcja pozostaje neutralna w podatku dochodowym.
 • Analitycy: Biedronka szybko nie wejdzie w sprzedaż internetową

  Analitycy: Biedronka szybko nie wejdzie w sprzedaż internetową

  Obecnie żadna marka Jeronimo Martins nie posiada kanału sprzedaży internetowej. Jednak według COO Grupy Jeronimo Martins, Pedro Pereira da Silva, prędzej czy później sprzedaż internetowa stanie się jednym z kanałów sprzedaży.
 • Opodatkowanie sprzedaży rzeczy prywatnych

  Opodatkowanie sprzedaży rzeczy prywatnych

  Każdy z nas prywatnie jest posiadaczem rzeczy, które kiedyś otrzymał lub kupił, a które obecnie są mu nieprzydatne. Zamiast chować je po strychach czy piwnicach lub po prostu wyrzucać, coraz częściej korzystamy z możliwości ich spieniężenia. Tablice ogłoszeń czy portale internetowe kojarzą oferentów z osobami poszukującymi rzeczy z tzw. drugiej ręki. W określonych sytuacjach przepisy ustawy o pdof przewidują obowiązek zapłaty podatku od środków uzyskanych w wyniku takiej transakcji.
 • Sprzedawcy internetowi zbyt wolno dostosowują regulaminy swoich sklepów do nowych przepisów

  Sprzedawcy internetowi zbyt wolno dostosowują regulaminy swoich sklepów do nowych przepisów

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocenia, że firmy zbyt wolno dostosowują się do zmienionych przepisów dotyczących sprzedaży internetowej i zakupów na odległość. Nowe prawo weszło w życie pod koniec grudnia, a jego kształt był znany już od połowy ubiegłego roku. Wciąż jednak w regulaminach niektórych e-sklepów nie zostały uwzględnione zmiany, np. wydłużenie do 14 dni okresu na odstąpienie od umowy.
 • Zarobki sprzedawców w centrach sprzedaży telefonicznej i internetowej

  Zarobki sprzedawców w centrach sprzedaży telefonicznej i internetowej

  Pod koniec roku, 25 grudnia, weszły w życie nowe przepisy regulujące telesprzedaż w Polsce. Wcześniej, aby dokonać telefonicznej sprzedaży wystarczyło jedno "tak" potencjalnego klienta - w myśl przepisów o ustnej umowie taka deklaracja uznawana była za wiążącą. Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące umów mogą doprowadzić do zwolnień w branży, zatrudniającej obecnie 70 - 80 tys. osób. Ile do tej pory wynosiły zarobki prowadzących sprzedaż telefoniczną i internetową?
 • Czy można sprzedawać przez internet bez kasy fiskalnej?

  Czy można sprzedawać przez internet bez kasy fiskalnej?

  Wyobraźmy sobie, że pan Krzysztof prowadzi sklep internetowy ze sprzętem sportowym. Czy musi posiadać kasę fiskalną? Czy może być zwolniony z opłaty VAT-u? To zależy. Są okoliczności, w których przedsiębiorcy internetowi mogą podlegać zwolnieniu z podatku VAT i nie muszą wystawiać ani faktur, ani paragonów.
 • Rząd nie zgadza się na sprzedaż alkoholu w sieci

  Rząd nie zgadza się na sprzedaż alkoholu w sieci

  Nie będzie zmiany przepisów, która umożliwiłaby handel winem czy wódką w internecie. Tymczasem e-sklepów z taką ofertą wciąż przybywa, a prokuratorzy umarzają tego typu sprawy.
 • Konkurencję z dyskontami przegrywają nie tylko małe sklepy, ale i hipermarkety

  Konkurencję z dyskontami przegrywają nie tylko małe sklepy, ale i hipermarkety

  Dyskonty będą coraz mocniej wypierać z rynku małe osiedlowe sklepy, ale także hipermarkety. Konsolidacja następuje także wśród hurtowni. Te najmniejsze mają coraz większe problemy z utrzymaniem się. Duże szanse na rozwój ma za to sprzedaż internetowa.