sprzatala

Artykuły - Sprzatala (10)

 • Będzie wielka kasa dla sprzątających!

  Będzie wielka kasa dla sprzątających!

  PKP SA otworzyło w ostatnich dniach oferty, w wartym ok. 112,75 mln zł brutto, przetargu na utrzymanie czystości w wybranych stacjach i przystankach kolejowych, zarządzanych przez PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe.
 • Sprzątam po Balcerowiczu

  Sprzątam po Balcerowiczu

  Polska jest dziś na innym etapie rozwoju, niż była w latach 90. Jesteśmy już normalną dojrzałą demokracją. Z dojrzałym i mądrym elektoratem. I nie ma powodu, by stosować politykę szokowych reform - przekonuje wicepremier Jacek Rostowski. Z Jackiem Rostowskim rozmawiają Grzegorz Osiecki i Rafał Woś.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Nie sprzątasz po swoim psie? Ukarzą cię grzywną!

  Nie sprzątasz po swoim psie? Ukarzą cię grzywną!

  Mieszkam na jednym z warszawskim osiedli - pisze pani Jadwiga, właścicielka psa. - Sprzątam po nim, ale przy okazji zdarza mi się wdepnąć w niespodziankę zostawioną przez innego czworonoga. Strasznie mnie to złości. Gmina wykłada torebki, są kosze, do których można wyrzucić pakunek, więc sprzątanie nie stanowi problemu - pisze czytelniczka. - Wiem, którzy właściciele psów nie usuwają pozostawionych przez nie nieczystości, nie wiem tylko, jak ich zmusić, by zaczęli to robić. Próbowałam wraz z innymi mieszkańcami załatwić sprawę pokojowo, ale nie zamierzają zmienić swojego zachowania.
 • Wielkie sprzątanie po Chińczykach

  W najbliższych dniach do sądu trafi pozew przeciwko chińskiemu Covecowi. Tymczasem na budowie autostrady A2 trwa walka wykonawców z czasem - pisze "Rzeczpospolita".
 • Ekipa sprzątająca

  Ekipa sprzątająca

  Zastanówmy się nad kryzysem finansowym z perspektywy gospodarstwa domowego. Nie, nie pod względem jego zadłużenia, ale bałaganu i tego, kto go zrobił.
 • To sprzątanie, a nie reforma

  To sprzątanie, a nie reforma

  Rząd chce posprzątać bałagan w finansach publicznych. Od sprzątania nikt jednak jeszcze nie wyzdrowiał. Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów, przedstawiła wczoraj założenia ustawy o finansach publicznych.
 • Darmowe sprzątanie długów

  Darmowe sprzątanie długów

  Przedsiębiorcy, który do 29 kwietnia podpiszą umowę z Krajowym Rejestrem Długów (KRD), będą mogli bezpłatnie umieścić w rejestrze dowolną liczbę swoich dłużników. Od poniedziałku KRD rozpoczął trzecią edycję "Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów".
 • Nie masz pracy? Sprzątaj las!

  Nie masz pracy? Sprzątaj las!

  Ponad trzy tysiące bezrobotnych w całym kraju znajdzie zatrudnienie przy sprzątaniu lasów. Akcja "Czysty las" organizowana przez Lasy Państwowe rozpocznie się na początku maja - poinformował w środę w Lublinie dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak.

Filmy - Sprzatala (1)