spadek cen ropy

Artykuły - Spadek cen ropy (107)

 • Minister finansów Rosji: Brexit oznacza osłabienie rubla i cen ropy

  Minister finansów Rosji: Brexit oznacza osłabienie rubla i cen ropy

  - Dla Rosji wyjście W. Brytanii z UE oznacza spadek cen ropy, osłabienie rubla, wzrost zmienności na rynkach finansowych - oświadczył w piątek rosyjski minister finansów Anton Siłuanow. Jednak zastrzegł, że skala tych problemów będzie ograniczona.
 • Tania ropa, tanie paliwa

  Tania ropa, tanie paliwa

  Spadek cen ropy w okolice wieloletnich minimów zaczyna być widoczny na stacjach benzynowych w Polsce. W mijającym tygodniu na rynku detalicznym taniały wszystkie paliwa poza autogazem. Kierowców z pewnością ucieszy też prognoza na najbliższe dni.
 • Spadek cen ropy pogłębia i wydłuża "deflację"

  - Inflacja CPI wyniosła w listopadzie -0,6% r/r (vs -0,6% w październiku). Wzrost inflacji bazowej został zrównoważony przez spadek cen paliw o 3,2% m/m i nietypowy sezonowo spadek cen żywności o -0,1% m/m.
 • Spadek cen ropy. Błogosławieństwo czy klątwa?

  Spadek cen ropy. Błogosławieństwo czy klątwa?

  Ceny ropy naftowej od miesięcy idą w dół i końca tego trendu nie widać. Dla wielu państw to poważny problem. Dla Niemiec to program wsparcia koniunktury, uważa Henrik Boehme.
 • Spadek cen ropy bez dna

  Ubiegły tydzień zakończył się kolejnymi silnymi spadkami cen ropy WTI. Ze szczytu z poziomu 65.49 cena surowca spadła do 57.33 dolarów za baryłkę i póki co wciąż nie widać dna. A przez ostatnie informacji nie należy się spodziewać szybkiego odwrotu od dalszej spadkowej presji.
 • Ciężkie chwile norweskiej korony

  Na rynku walutowym największym przegranym ostatnich dni jest z pewnością norweska korona, której potężne osłabienie spowodowane jest zarówno spadającymi cenami ropy, jak i wczorajszą zaskakującą decyzją Norges Banku o obniżce stóp procentowych. Piątkowa sesja przynosi kontynuacje osłabienia korony, którą po raz kolejny nokautuje dalszy spadek cen ropy.
 • Bank centralny Rosji podnosi stopy

  Rekordowo wysoki spadek cen ropy naftowej - za którą podczas wczorajszej sesji po raz pierwszy od pięciu lat płacono poniżej 60 USD za baryłkę - w negatywny sposób wpływa na kondycję i tak osłabionej rosyjskiej gospodarki.
 • Rowhani: Spadek cen ropy naftowej efektem zdrady i spisku

  Rowhani: Spadek cen ropy naftowej efektem zdrady i spisku

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w środę, że gwałtowny spadek cen ropy naftowej jest rezultatem zdrady i spisku. Wypowiedź została odebrana jako zarzut wobec będącej członkiem OPEC Arabii Saudyjskiej, która sprzeciwia się zmniejszeniu produkcji ropy.
 • Gospodarka Norwegii zagrożona

  Gospodarka Norwegii zagrożona

  Gospodarka Norwegii może okazać się jedną z najbardziej narażonych na obecny spadek cen ropy naftowej, gdyż udział sektora wydobywczego w PKB wynosi zdecydowanie ponad 20%.
 • OPEC nie zmniejszy wydobycia ropy. Benzyna potanieje

  Organizacja Państw Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) nie zmniejszy produkcji surowca. - Decyzja OPEC oznacza przede wszystkim spadek cen ropy - mówi Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw.

Filmy - Spadek cen ropy (1)

 • Widmo kryzysu w Rosji. Ludzie są przerażeni

  Drastyczny spadek cen ropy naftowej na świecie i skutki sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję sprawiają, że notowania rubla są wyjątkowo niskie. Rosyjskiej gospodarce nie są w stanie pomóc desperackie działania tamtejszego banku centralnego – Banku Rosji – który podniósł podstawową stopę procentową aż o 6,5 punktu procentowego, do 17 procent. Bank Rosji wyprzedaje też swoje rezerwy walutowe. Pogłębiający się kryzys walutowy niepokoi zwykłych obywateli, przed którymi władza nie jest już w stanie dłużej ukrywać złego stanu krajowej gospodarki. „To naprawdę straszne, nie wiemy, co się stanie”; „Boimy się wzrostu cen” – takie słowa można usłyszeć na ulicach rosyjskich miast.