spadek cen

Artykuły - Spadek cen (255)

 • W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla

  W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla

  Tegoroczny marzec przyniósł spadek cen węgla na międzynarodowych rynkach tego surowca. W końcu miesiąca w europejskich portach cena tony węgla energetycznego spadła do niespełna 76 dol. za tonę i była najniższa od maja zeszłego roku - wynika z analizy Agencji Rozwoju Przemysłu.
 • Kryzys w energetyce wiatrowej. 70 proc. instalacji notuje straty

  Kryzys w energetyce wiatrowej. 70 proc. instalacji notuje straty

  Z początkiem stycznia 2018 roku doszło do pierwszego od lat bankructwa farmy wiatrowej w Polsce. Sytuacja energetyki wiatrowej jest bardzo zła, głównie ze względu na drastyczny spadek cen zielonych certyfikatów i dodatkowy podatek, nałożony w ramach tzw. ustawy antywiatrakowej. Obecna sytuacja w OZE to przestroga dla prywatnych inwestorów, którzy przez ostatnie lata borykali się z niestabilnością polskiego prawa.
 • W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  Na międzynarodowym rynku węgla obserwowany był w marcu stopniowy spadek cen tego surowca; w zachodnioeuropejskich portach w końcu miesiąca węglowy indeks cenowy osiągnął najniższy poziom od pół roku - wynika z analizy Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
 • Minister finansów Rosji: Brexit oznacza osłabienie rubla i cen ropy

  Minister finansów Rosji: Brexit oznacza osłabienie rubla i cen ropy

  - Dla Rosji wyjście W. Brytanii z UE oznacza spadek cen ropy, osłabienie rubla, wzrost zmienności na rynkach finansowych - oświadczył w piątek rosyjski minister finansów Anton Siłuanow. Jednak zastrzegł, że skala tych problemów będzie ograniczona.
 • Konsumenci znowu zyskują - końcówka roku pod znakiem spadających cen paliw

  Konsumenci znowu zyskują - końcówka roku pod znakiem spadających cen paliw

  Ceny energii w grudniu najniższe od pięciu lat. Kolejna runda przecen na stacjach paliw. Dzięki spadkowi cen energii w 2015 r. gospodarstwa domowe zaoszczędziły ok. 3,7 mld złotych
 • Lekki spadek cen mieszkań

  Lekki spadek cen mieszkań

  Sytuacja na rynku mieszkaniowym w największych miastach nie zmienia się od ponad dwóch lat. W poszczególnych ośrodkach dochodzi do kilkuprocentowych zmian cen, ale w skali kraju obserwujemy stabilizację z tendencją do lekkiego wzrostu.
 • Tania ropa, tanie paliwa

  Tania ropa, tanie paliwa

  Spadek cen ropy w okolice wieloletnich minimów zaczyna być widoczny na stacjach benzynowych w Polsce. W mijającym tygodniu na rynku detalicznym taniały wszystkie paliwa poza autogazem. Kierowców z pewnością ucieszy też prognoza na najbliższe dni.
 • Rząd pomoże producentom porzeczek i wiśni

  Rząd pomoże producentom porzeczek i wiśni

  Rząd udzieli jednorazowej pomocy producentom porzeczek i wiśni. Powodem wsparcia jest drastyczny spadek cen tych owoców w 2014 r. w porównaniu z poprzednimi latami.
 • Te ceny obronią nas przed deflacją

  Te ceny obronią nas przed deflacją

  Pierwszy w wolnorynkowej historii naszej gospodarki spadek cen martwi ekonomistów i cieszy konsumentów. Natężenie tych nastrojów po żadnej ze stron nie jest zbyt duże. I słusznie. Po pierwsze, spadek cen, nawet trwający kilka miesięcy, nie jest jeszcze deflacją. Po drugie, szanse że potrwa dłużej są niewielkie. Po trzecie, konsumenci cieszą się z niższych cen jedynie połowicznie.
 • Złoty może odreagować spadki

  Złoty może odreagować spadki

  Złoty może odreagować ostatnie spadki, a ekonomiści spodziewają się, że kurs polskiej waluty może zmierzać ku 4,20 za euro. Na rynku długu poniedziałek to pierwsza sesja bez udziału OFE, a ekonomiści spodziewają się niższej płynności i nie wykluczają presji na spadek cen obligacji.

Filmy - Spadek cen (1)

 • Spodziewane kolejne spadki cen żywności

  Rosyjskie embargo już dziś skutkuje niższymi cenami, a w miesiącach zimowych, kiedy na rynek trafią zapasy z chłodni, ceny mogą spaść jeszcze bardziej. Polska to największy eksporter jabłek na świecie. Dane Związku Sadowników RP wskazują, że w ubiegłym roku Polska wyeksportowała 1,2 mln ton tych owoców, z czego większość trafiła do Rosji. Wprowadzone embargo istotnie wpłynęło na kondycję polskich sadowników. – Problem dotyczy jednej odmiany, idared, która cieszyła się powodzeniem w Rosji. To odmiana konsumpcyjna, nie przemysłowa, więc sadownicy liczą na to, że uda się ją jeszcze zagospodarować. Jeśli nie, to na przełomie roku, w styczniu i lutym, jabłka zaczną z chłodni trafiać na rynek, a wtedy ceny mogą być jeszcze niższe. Może to spowodować silny kryzys – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Marek Zagórski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.