spacer

Artykuły - Spacer (151)

 • Spacer z rybami? Abstrakcyjny pomysł prosto z Japonii

  Spacer z rybami? Abstrakcyjny pomysł prosto z Japonii

  Jeśli myśleliście, że widzieliście w swoim życiu wszystko, to ten projekt jest skierowany specjalnie dla was. W Japonii wymyślono specjalny przyrząd pozwalający na swobodne spacerowanie wraz… z morskimi stworzeniami. Pomysł już wzbudził niemałe zainteresowanie.
 • Im więcej chodzisz, tym lepiej dla twojego mózgu

  Im więcej chodzisz, tym lepiej dla twojego mózgu

  ​Dziś na całym świecie bada się to, jaki wpływ chodzenie ma na kreatywność. Albo inaczej: jak twoje stopy wpływają na mózg, a nie odwrotnie. W badaniu przeprowadzonym przez Stanford University w 2014 roku u osób, które chodziły przez sześć do piętnastu minut, kreatywność wzrosła o nawet 60 procent w porównaniu z osobami, które przez taki sam czas siedziały. Przeczytaj fragment książki Erlinga Kagge "Idź krok po kroku".
 • "Friluftsliv" - norweski sposób na czerpanie radości z życia

  "Friluftsliv" - norweski sposób na czerpanie radości z życia

  Norweska idea "friluftsliv" to antidotum na jesienne i zimowe przesilenie. To nic innego, jak spędzanie czasu na zewnątrz i cieszenie się nawet niesprzyjającą, zimną aurą.
 • Która aktywność jest najbezpieczniejsza w czasie pandemii?

  Która aktywność jest najbezpieczniejsza w czasie pandemii?

  Uprawianie sportu w czasie pandemii nie jest łatwym zadaniem. Jak podkreślają uczeni, ruch jest tymczasem niezbędny dla naszego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
 • 5 tys. zł mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku. To nie żart

  5 tys. zł mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku. To nie żart

  Zakaz przebywania na drodze dziecka poniżej siódmego roku życia jest tak skonstruowany, że rodzic popełnia wykroczenie, nawet gdy prowadzi je chodnikiem za rękę, wiezie autem lub jedzie z nim tramwajem - zwraca uwagę Sąd Rejonowy w Sokółce i kieruje pytanie do Trybunału Konstytucyjnego.
 • Przekąska na spacer

  Przekąska na spacer

  Wybierasz się ze smykiem na dwór? Pamiętaj, by zabrać dla niego małe co nieco. Sprawdź, czym dokarmić malca w lesie i na placu zabaw.
 • Spacery ułatwiają zajście w ciążę

  Spacery ułatwiają zajście w ciążę

  Spacery mogą zwiększyć płodność kobiet z nadwagą lub otyłych, u których w przeszłości dochodziło do poronień – informuje pismo „Human Reproduction”.
 • Pierwszy spacer z dzieckiem

  Pierwszy spacer z dzieckiem

  Kiedy zacząć spacery z niemowlakiem? Jak długie powinny być? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" położna Sylwia Bieńkowska.
 • Odkrywaj Kraków z Krakowską mapą skarbów

  Odkrywaj Kraków z Krakowską mapą skarbów

  Nieodkryte zakątki miasta, historie, o których na co dzień nie opowiadają przewodnicy i do-skonała, interaktywna rozrywka dla całej rodziny. To wszystko czeka na śmiałków, którzy postanowią zwiedzać Kraków z Krakowską mapą skarbów.

Filmy - Spacer (30)