Sosnowiec

Synonimy:
Sosnowcu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sosnowiec (562)

 • Zagłębie Sosnowiec. 150 mln zł na nowy stadion w mieście

  Zagłębie Sosnowiec. 150 mln zł na nowy stadion w mieście

  Samorząd Sosnowca w poniedziałek podpisze wartą blisko 150 mln zł umowę na budowę nowego stadionu, głównego obiektu planowanego Zagłębiowskiego Parku Sportowego - poinformował rzecznik sosnowieckiego magistratu Rafał Łysy.
 • RMF: Tragedia w Sosnowcu. Mężczyzna skoczył z siódmego piętra

  RMF: Tragedia w Sosnowcu. Mężczyzna skoczył z siódmego piętra

  Młody mężczyzna najpierw ranił nożem siostrę swojej przyjaciółki, a następni wyskoczył z okna na siódmym piętrze. Sprawę wyjaśnia policja.
 • ​Sosnowiec: Autobus komunikacji miejskiej ostrzelany z broni pneumatycznej

  ​Sosnowiec: Autobus komunikacji miejskiej ostrzelany z broni pneumatycznej

  W nocy z soboty na niedzielę grupa osób ostrzelała z broni pneumatycznej autobus komunikacji miejskiej w Sosnowcu. Wybito cztery boczne szyby. Sprawców szuka policja; analizowane są m.in. zapisy z zainstalowanego w autobusie monitoringu.
 • Sosnowiec: Śmierć 23-latka. Umorzono sprawę interwencji

  Sosnowiec: Śmierć 23-latka. Umorzono sprawę interwencji

  Wobec braku znamion przestępstwa prokuratura umorzyła śledztwo ws. działań policji i ratowników, prowadzone po śmierci w marcu ub. roku w Sosnowcu 23-letniego mężczyzny. Rodzina i przyjaciele zmarłego winą za jego śmierć obarczali policję; przed komendą doszło do zamieszek.
 • 21 maja 1967 r. Władza ludowa kontra obchody milenijne

  21 maja 1967 r. Władza ludowa kontra obchody milenijne

  Peerelowski reżim na wszelkie sposoby próbował utrudnić obchody milenijne. Tak było na przykład w Sosnowcu.
 • W Sosnowcu biorą się za budowę stadionu, lodowiska i hali

  W Sosnowcu biorą się za budowę stadionu, lodowiska i hali

  Piłkarzy pierwszoligowego Zagłębia czeka wiosną walka o awans do Ekstraklasy. Jak dobrze pójdzie, to wkrótce zespół będzie grał na nowym stadionie. Miasto ma bowiem ambitne plany budowy infrastruktury sportowej. Na Górce Środulskiej ma powstać nowoczesny stadion o pojemności 12 tys. widzów, hala na 3 tys. miejsc i lodowisko, gdzie hokejowe mecze będzie mogło oglądać 2,5 tys. fanów.
 • PEKAES uruchomił nowoczesny terminal w Sosnowcu - dalsza ekspansja grupy

  PEKAES uruchomił nowoczesny terminal w Sosnowcu - dalsza ekspansja grupy

  PEKAES SA, czołowa polska grupa logistyczna, poinformowała o uruchomieniu nowoczesnego magazynu w Sosnowcu i zmianie lokalizacji oddziału PEKAES w województwie śląskim. Nowy terminal cross-dockowy na terenie aglomeracji śląskiej poszerza skalę możliwości operacyjnych Firmy w tym kluczowym dla gospodarki regionie kraju. Duże możliwości przeładunkowe zapewniają szybką i płynną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.
 • Stadion, lodowisko i hala za 150 milionów. Gdzie? W Sosnowcu

  W środę piłkarze pierwszoligowego Zagłębia po świetnym meczu w 1/16 Pucharu Polski pokonali Górnika Zabrze 3-1. Dziś, nie tylko dla piłkarskich kibiców w Sosnowcu, kolejna dobra informacja - miasto planuje budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego.
 • Nowy salon Infiniti i prezentacja konceptu QX30

  Nowy salon Infiniti i prezentacja konceptu QX30

  W Sosnowcu został otworzony nowy salon Infiniti. Przy okazji otwarcia odbyła się w nim dilerska premiera koncepcyjnego QX30.
 • Ponad 500 miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Biedronki w Sosnowcu

  Ponad 500 miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Biedronki w Sosnowcu

  Ponad 500 miejsc pracy ma zapewnić otwarte w poniedziałek centrum dystrybucyjne sieci sklepów Biedronka w Sosnowcu. W samym centrum zatrudnienie ma znaleźć 280 osób, a kolejnych 250 - w firmach współpracujących, zapewniających np. sprzątanie czy ochronę.

Filmy - Sosnowiec (4)

 • Tragiczny pożar w Sosnowcu. Pięć ofiar

  Pięć osób zginęło w pożarze starej kamienicy w Sosnowcu, gdzie zapaliło się jedno z mieszkań. Podczas akcji ratunkowej zostało też rannych dwóch strażaków. Nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru. Nie jest znana również tożsamość ofiar. W czasie akcji gaśniczej, którą utrudniała niska temperatura oraz trudna lokalizacja mieszkania, ewakuowano trzy osoby. Jedna z nich - starsza kobieta - trafiła do szpitala. Poszkodowanych zostało dwóch strażaków. Obaj zostali porażeni prądem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Akcję komentuje st. bryg. Grzegorz Nowak, komendant Straży Pożarnej w Sosnowcu.
 • Pogrzeb półrocznej Madzi z Sosnowca

  W Sosnowcu odbył się pogrzeb półrocznej Magdy. Po mszy ciało dziewczynki zostało pochowane na cmentarzu w pobliżu kościoła św. Józefa Rzemieślnika. Na miejscu zebrało się kilkaset osób, w tym policja (Agencja TVN/TVN24).
 • Sosnowiec gorszy od Zabrza

  Zagłębie Sosnowiec przegrało w starciu z Górnikiem Zabrze, wynikiem 0 : 2. w 25.kolejce Orange Extraklasy.
 • 22. kol.: Zagłębie Sosnowiec - ŁKS

  Dla gospodarzy, Zagłębia Sosnowiec, mecz z ŁKS-em był okazją do opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli. Mecz zakończył się jednak wynikiem 1:3.