soki

Artykuły - Soki (86)

 • BNP Paribas: Wyjątkowy zbieg okoliczności na rynku koncentratu jabłkowego

  BNP Paribas: Wyjątkowy zbieg okoliczności na rynku koncentratu jabłkowego

  Po rekordowym sezonie 2018/2019 Polska wyeksportowała znacznie więcej koncentratu soku jabłkowego niż pierwotne wynikało z danych Ministerstwa Finansów. W sumie było to 398 tys. ton - poinformowała analityczka banku BNP Paribas Karolina Załuska. Oznacza to wzrost eksportu o 130 proc. w stosunku do poprzedniego sezonu.
 • Rząd otwiera furtkę słodzonym napojom alkoholowym?

  Rząd otwiera furtkę słodzonym napojom alkoholowym?

  ​Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków i osiem wiodących organizacji rolniczych w Polsce skierowało do ministra zdrowia i ministra rolnictwa pismo, w którym sprzeciwia się nowej opłacie, w postaci podatku cukrowego od napojów. Zdaniem branży nowa danina jest szkodliwa dla sadowników, producentów oraz samych konsumentów.
 • Nowa matryca VAT tuż-tuż

  Nowa matryca VAT tuż-tuż

  1 sierpnia 2019 r. nowelizacja podatku od towarów i usług trafiła pod obrady Senatu. To już ostatni etap procesu legislacyjnego, który budził duże emocje wśród sadowników. Po prawie 9 miesiącach niepewności, wszystko wskazuje na to, że polscy sadownicy mogą być spokojni - w wyniku poprawki do nowej matrycy VAT nie utracą oni części krajowego rynku zbytu.
 • PiS wycofuje się z nowej matrycy VAT

  PiS wycofuje się z nowej matrycy VAT

  Prawo i Sprawiedliwość tymczasowo rezygnuje z flagowej ustawy minister finansów Teresy Czerwińskiej. Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, stało się tak z powodu nacisków rolników. Chodzi o nową ustawę o nowej matrycy podatku VAT, która porządkowała cały system, ale też podnosiła opodatkowanie między innymi napojów owocowych.
 • Jednolita stawka VAT na wszystko!

  Jednolita stawka VAT na wszystko!

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców niejednokrotnie podkreślał potrzebę radykalnej zmiany matrycy stawek VAT. Z wielu eksperckich analiz, w tym również tych przeprowadzanych przez ZPP, jak i badań, jasno wynika że podatek VAT jest jednym z podatków najbardziej skomplikowanych i przysparzających przedsiębiorcom najwięcej problemów.
 • Proponowana podwyżka stawki VAT nas dobije

  Proponowana podwyżka stawki VAT nas dobije

  - Proponowana przez Ministerstwo Finansów podwyżka stawki VAT na nektary i napoje owocowe lub warzywne z 5 proc. do 23 proc. będzie odczuwalna nie tylko przez polskich producentów, ale również rolników i sadowników.
 • Wzmocnij organizm na wiosnę

  Wzmocnij organizm na wiosnę

  Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Niestety, nagłe zmiany temperatury nie służą naszemu zdrowiu. Dlatego w tym czasie sięgnijmy po zdrowe soki.
 • Cukier dodany do soków to mit

  Cukier dodany do soków to mit

  Niewystarczająca wiedza konsumentów dotycząca cukrów zawartych w sokach owocowych przyczynia się do rozpowszechniania mitów na ten temat. Badania wskazują, że 65 proc. matek sądzi, że sok owocowy zawiera cukier dodany. Tymczasem cukier w soku owocowym pochodzi wyłącznie z owocu, z którego sok ten wyciśnięto!
 • Soki nie dla niemowląt

  Soki nie dla niemowląt

  Nie tylko amerykańscy eksperci odradzają rodzicom podawanie soków owocowych niemowlętom. Zalecenia europejskie i polskie są zbieżne.
 • Pijemy więcej soków, ale wciąż mniej niż w Europie Zachodniej

  Pijemy więcej soków, ale wciąż mniej niż w Europie Zachodniej

  Spożycie soków w Polsce wzrasta z każdym rokiem, jednak wciąż jest ono niższe w porównaniu do Norwegii, Finlandii czy Niemiec. Polacy przeciętnie dziennie wypijają niespełna 36 ml soków na osobę (dane KUPS), czyli około siedem łyżeczek. Najczęściej wybierają sok pomarańczowy i jabłkowy oraz soki warzywne (dane AJIN), głównie sok marchwiowy - wynika z analizy Banku BGŻ BNP Paribas.

Filmy - Soki (5)

 • Domowy syrop malinowy - jak go zrobić?

  Syrop malinowy to porcja zdrowia zamknięta w słoiczku! Ma nie tylko niesamowity smak, ale i mnóstwo prozdrowotnych właściwości: świetnie sprawdza się podczas przeziębień w okresie jesienno-zimowym, rozgrzewając organizm i wzmacniając potliwość. Jak zrobić syrop malinowy w domu? To dziecinnie proste - zobaczcie!
 • Portfel z kartonu po soku

  Kartony po soku są świetnym materiałem do ponownego wykorzystania. Ponieważ są dosyć twarde, mogą przetrwać w swoim życiu co najmniej kilka tygodni intensywnego użytkowania! Ze zwykłego kartonu po napojach możecie zrobić... portfel! Wbrew pozorom to naprawdę proste - ze zrobieniem go poradzi sobie każdy, nawet największy plastyczny amator!
 • Soki bez dodatku cukru spożywczego mają mniej kalorii

  Na polskim rynku pojawia się coraz więcej soków o niskiej kaloryczności, które w smaku przypominają tradycyjne, słodzone nektary wieloowocowe. Mają one nawet o 30 procent mniej kalorii niż te z dodatkiem cukru. Swój słodki smak zawdzięczają zawartości naturalnych cukrów owocowych, dzięki czemu są znacznie zdrowsze. – W normalnym napoju, który jest słodzony cukrem, zazwyczaj soku owocowego jest tylko 20 proc., cała reszta to woda i cukier. Natomiast w napojach bez dodatku cukru wsadu owocowego jest około 60 proc. i 40 proc. wody mineralnej – mówi Monika Kolano-Wysokińska, dyrektor marketingu Agros-Nova, producenta soków. – Sama wysoka zawartość soku owocowego powoduje, że produkt jest wystarczająco słodki i dobry w smaku.
 • Zamiast posiłku świeży sok. Jest zdrowy i sycący!

  Moda na picie świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców opanowała Kalifornię. Jak grzyby po deszczu pojawiają się tam bary serwujące tego rodzaju napoje. Miłośnicy zdrowego i niebanalnego odżywiania często wybierają sok zamiast regularnego posiłku - i przekonują, że dzięki temu mają więcej energii, lepiej śpią i czują się młodziej. Dietetycy przestrzegają jednak przed dietą składającą się wyłącznie z pokarmów płynnych. Sok - tak, ale nie w nieograniczonych ilościach! Zdrowe soki, surowe warzywa i owoce, czyli co to jest witarianizm?