Fakty - Sojusz Lewicy Demokratycznej

Synonimy:
SLD,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sojusz Lewicy Demokratycznej (2771)

 • SLD: Renegocjacja konkordatu i wyprowadzenie religii ze szkół

  SLD: Renegocjacja konkordatu i wyprowadzenie religii ze szkół

  To, że mamy konkordat, jest absolutnie dla Polski niekorzystne - mówiła wiceszefowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanna Senyszyn. Przedstawicielki Sojuszu opowiedziały się również za wyprowadzeniem religii ze szkół oraz likwidacją ulg podatkowych dla Kościoła i kleru. - Nasz rząd dążyłby do renegocjacji umowy konkordatowej ze Stolicą Apostolską - oświadczyła rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria Żukowska.
 • ​SLD przygotowuje "ustawę Kality". Chodzi o medyczną marihuanę

  ​SLD przygotowuje "ustawę Kality". Chodzi o medyczną marihuanę

  SLD złoży u marszałka Sejmu w formie petycji projekt "ustawy Kality". Projekt - jak mówili w piątek politycy Sojuszu - dopuszcza leczenie medyczną marihuaną oraz substancjami zawierającymi olej konopny.
 • "SLD przyzwyczaja się do bycia poza sejmem, to nie jest proste"

  - SLD przyzwyczaja się do bycia partią pozaparlamentarną, to nie jest proste. Trzeba wypracować zupełnie nowe metody pracy i widzę, jak moje koleżanki i koledzy, zwłaszcza w terenie, umiejętnie to robią - powiedział Leszek Miller.
 • Czarzasty do prezesa PiS: Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo

  Czarzasty do prezesa PiS: Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo

  - Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo, bo jesteś już w takim wieku, że się zmęczysz szybciutko. Weź się za sprawy socjalne, panie Kaczyński, a nie bierz się za konfliktowanie Polski. Rada: przestań broić - zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego na antenie radia RDC lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
 • SLD domaga się postawienia premier przed Trybunałem Stanu

  SLD domaga się postawienia premier przed Trybunałem Stanu

  SLD chce postawienia premier Beaty Szydło przed Trybunałem Stanu. Przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty zapowiedział też złożenie do prokuratury wniosku o ściganie przestępstwa urzędniczego przeciwko premier i szefowej kancelarii premiera Beacie Kempie.
 • Dariusz Joński zrezygnował z funkcji rzecznika SLD

  Dariusz Joński nie jest już rzecznikiem prasowym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Włodzimierz Czarzasty dla "Rzeczpospolitej": SLD nie chyli się ku upadkowi

  Włodzimierz Czarzasty dla "Rzeczpospolitej": SLD nie chyli się ku upadkowi

  Kandydat na szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty wierzy w sukces swojej partii i wieszczy rychły koniec Platformy Obywatelskiej.
 • Włodzimierz Czarzasty zwycięzcą pierwszej tury wyborów na przewodniczącego SLD

  Włodzimierz Czarzasty zwycięzcą pierwszej tury wyborów na przewodniczącego SLD

  W pierwszej turze wyborów na nowego przewodniczącego SLD najwięcej głosów uzyskał Włodzimierz Czarzasty. Drugie miejsce zajął Jerzy Wenderlich, a trzecie Krzysztof Gawkowski - poinformowała Krajowa Komisja Wyborcza SLD.
 • SLD będzie bronić demokracji na ulicy

  SLD będzie bronić demokracji na ulicy

  - Wyjdziemy na ulicę i tam - wśród ludzi - będziemy bronić wolności i demokracji, przedstawiając nasze projekty socjalne – mówili kandydaci na przewodniczącego SLD, którzy w niedzielę spotkali się z członkami partii w Łodzi. Wybory nowych władz SLD odbędą się 16 stycznia.
 • Wyrok dla byłego posła SLD

  Wyrok dla byłego posła SLD

  Były poseł SLD Andrzej P., oskarżony o pomoc w oszustwie i płatną protekcję oraz przyjęcie łapówki, został skazany przez łódzki sąd na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Proces w tej sprawie toczył się od 2006 roku.

Filmy - Sojusz Lewicy Demokratycznej (3)

 • Miller w Porannej rozmowie RMF (27.03.18)

  Mamy wzrost napięcia w stosunkach z Rosją, z czego nie należy się cieszyć – podkreśla w Porannej rozmowie w RMF FM Leszek Miller. „Jeżeli nie współpraca, to jaka jest alternatywa? Powrót do zimnej wojny? Wolałbym, żebyśmy dążyli do odprężenia” – mówi gość Roberta Mazurka. Były premier przyznaje, że Europa musiała zareagować na otrucie Siergieja Skripala. „Dobrze się stało, że Europa zareagowała wspólnie” – zauważa Miller. Przypomina, że 15 lat temu, w przypadku interwencji w Iraku, Europa „popękała”. Według niego w ostatnich latach polskie władze – niezależnie czy te zdominowane przez PO, czy przez PiS – raczej eksponowały swoją niechęć do Rosji. „ Smoleńsk jest swego rodzaju cezurą, potem było już tylko gorzej. Dzisiaj nie ma żadnego dialogu między władzami Polski i Rosji” – uważa Miller.
 • Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (21.09.17)

  Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (21.09.17).
 • Tomasz Kalita: Panie ministrze Radziwiłł, niech pan położy się ze mną do szpitala!

  "Moja konkluzja po 3-4 miesiącach zmagań w szpitalach jest taka, że każdy minister, który chce zajmować się służbą zdrowia, powinien położyć się do szpitala i przejść tą mitręgę. Ludzi w systemie mamy świetnych, mamy świetnych lekarzy, ale system mamy chory" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM polityk lewicy Tomasz Kalita, który od kilku miesięcy walczy z rakiem mózgu. Robertowi Mazurkowi opowiada o "obrazie nędzy i rozpaczy": "Jest nieudolność i brak organizacji. Dlaczego nie można zostać przyjętym na konkretną godzinę? Takie proste rzeczy przerastają naszą służbę zdrowia". O pakiecie onkologicznym Tomasz Kalita mówi: "Na początku została mi założona karta - niczego więcej nie odnotowałem". Pytany zaś przez Roberta Mazurka o leczniczą marihuanę i słowa wiceministra zdrowia Jarosława Pinkasa, że nikomu ona nie pomoże, odpowiada: "Niech wiceminister porozmawia z matkami, których dzieci chorują na padaczkę (…). My nie chcemy, żeby minister traktował nas jak tych, którzy chcą być legalnymi ćpunami".