Sofia Ennaoui

Artykuły - Sofia Ennaoui (52)

 • Tokio 2020. Sofia Ennaoui: Szukam choćby małych pozytywów w obecnej sytuacji

  Tokio 2020. Sofia Ennaoui: Szukam choćby małych pozytywów w obecnej sytuacji

  Sofia Ennaoui stara się nie tracić dobrego humoru. Trenuje, na ile może i czeka z utęsknieniem na starty. Chciałaby, by sierpniowe mistrzostwa Europy w Paryżu się odbyły, bo to pozwoliłoby jej ocenić, czy obrana droga do igrzysk w Tokio jest właściwa.
 • Lekkoatletyka. Sofia Ennaoui celebruje chwile wolnego

  Lekkoatletyka. Sofia Ennaoui celebruje chwile wolnego

  Trudny czas epidemii to też moment, aby złapać trochę oddechu i znaleźć chwilę na czynności, na które wcześniej brakowało dnia. Przekonuje się o tym Sofia Ennaoui, która celebruje wolne chwile w domowym zaciszu, chętnie gotując i czytając książki.
 • Tokio 2020 przeniesione na 2021 r. Sofia Ennaoui dla Interii: MKOl wyciągnął wnioski

  Tokio 2020 przeniesione na 2021 r. Sofia Ennaoui dla Interii: MKOl wyciągnął wnioski

  - W świecie sportu rozpętała się duża afera, bo sportowcy nie wiedzieli co mają robić, gdzie trenować, jak przygotować się do IO. Sytuacja, która panuje na świecie, bardzo utrudniła nam przygotowania. W końcu igrzyska zostały przeniesione i to słuszna decyzja - powiedziała Interii czołowa polska lekkoatletka Sofia Ennaoui.
 • Lekkoatletyka. Wyboista droga na igrzyska Jóźwik, Cichockiej i Ennaoui

  Lekkoatletyka. Wyboista droga na igrzyska Jóźwik, Cichockiej i Ennaoui

  Droga na igrzyska olimpijskie w Tokio biegaczek średniodystansowych Joanny Jóźwik, Angeliki Cichockiej i Sofii Ennaoui nie jest usłana różami, a wyboista i przepełniona bólem. Wszystkie wierzą jednak, że się odrodzą, a klucz do tego jest jeden - zdrowie.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Sofia Ennaoui: Mam dwie ciche faworytki

  Lekkoatletyczne MŚ. Sofia Ennaoui: Mam dwie ciche faworytki

  Sofia Ennaoui była pewniakiem na wyjazd na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dausze, ale ze względu na kontuzje została w Polsce. - Liczę, nie tylko na te stuprocentowe szanse medalowe naszej reprezentacji, ale też na niespodzianki. Mam dwie ciche faworytki - powiedziała.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Sofia Ennaoui rezygnuje ze startu

  Lekkoatletyczne MŚ. Sofia Ennaoui rezygnuje ze startu

  Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m Sofia Ennaoui nie wystąpi w rozpoczynających się 27 września mistrzostwach świata w Dausze. Powodem są problemy ze zdrowiem – stan zapalny ścięgien Achillesa i ból w kolanie.
 • Diamentowa Liga. Piąte miejsce Krukowskiego, słaby występ Ennaoui

  Diamentowa Liga. Piąte miejsce Krukowskiego, słaby występ Ennaoui

  Marcin Krukowski rzucił oszczepem 81,02 i zajął piąte miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Bieg na milę nie wyszedł Sofii Ennaoui. Wicemistrzyni Europy na 1500 m zajęła w niedzielę dopiero 13. miejsce czasem 4.45,69.
 • Diamentowa Liga. W Birmingham z Ennaoui i Krukowskim

  Diamentowa Liga. W Birmingham z Ennaoui i Krukowskim

  Sofia Ennaoui na milę i Marcin Krukowski w rzucie oszczepem to polscy lekkoatleci, którzy w niedzielę wystąpią w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Jako tzw. zając bieg na 800 m poprowadzi Aneta Lemiesz. To przedostatnie zawody przed finałami tegorocznego cyklu.
 • Sofia Ennaoui jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym i robiła największe palmy

  Sofia Ennaoui jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym i robiła największe palmy

  Sofia Ennaoui jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym, a razem z dziadkiem w Lipianach robiła największe i najładniejsze palmy. "Wielkanoc była dla naszej rodziny bardzo ważna. Od 10 lat spędzam ją jednak na... zgrupowaniach" - powiedziała wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m.
 • Lekkoatletyczne HME. Sofia Ennaoui druga na 1500 m

  Lekkoatletyczne HME. Sofia Ennaoui druga na 1500 m

  Sofia Ennaoui zdobyła srebrny medal na 1500 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow.

Filmy - Sofia Ennaoui (7)

 • Tokio 2020. Sofia Ennaoui: Informacje pojawiające się w mediach wpłynęły na MKOl. Wideo

  Sofia Ennaoui w rozmowie z Interią skomentowała decyzję MKOl o przełożeniu igrzysk olimpijskich i opowiedziała, jak radzi sobie w czasie pandemii.
 • Tokio 2020. Sofia Ennaoui: Trzymanie sportowców w niepewności to było szaleństwo. Wideo

  Sofia Ennaoui w rozmowie z Interią skomentowała decyzję MKOl o przełożeniu igrzysk olimpijskich.
 • Lekkoatletyka. Polska wygrała DME. Sofia Ennaoui o starcie. Wideo

  - Rewelacyjna atmosfera na stadionie w Bydgoszczy. Cieszę się, że Bydgoszcz odżyła, bo zawsze było tutaj mało ludzi, a dzisiaj nie zawiedli. Piękna atmosfera, piękna pogoda, fajna moja forma. Jest się z czego cieszyć - powiedziała Sofia Ennaoui, która była bezkonkurencyjna na dystansie 1500 m (czas 4.08,37) podczas lekkoatletycznych drużynowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy.
 • Trener Sofii Ennaoui: Nie odpuścimy Szkotce i kiedyś ją pokonamy. Wideo

  Sofia Ennaoui zdobyła w Glasgow srebrny medal na 1500 m halowych mistrzostw Europy. Polka musiała uznać wyższość jedynie Brytyjki Laury Muir. - Myślę, że jeszcze trzeba trochę treningu i pracy, żeby z nią wygrywać, ale o to chodzi w lekkiej atletyce, żeby stawiać sobie najwyższe cele - powiedziała Sofia Ennaoui, która potwierdziła, że należy do ścisłej europejskiej czołówki. 23-letnia zawodniczka w poprzednich HME w Belgradzie dwa lata temu zdobyła brązowy medal. Z kolei przed rokiem na stadionie wywalczyła w Berlinie srebro. W obu przypadkach zwyciężyła dwa lata starsza Muir. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że nie trenowaliśmy na 100 procent ponieważ jest mały uraz. Nie odpuścimy Szkotce i kiedyś ją pokonamy - podkreślił trener halowej wicemistrzyni Europy Wojciech Szymanik.