sobiesiak

Artykuły - Sobiesiak (42)

 • Sobiesiak gościł oficerów policji

  Sobiesiak gościł oficerów policji

  Czy znany z afery hazardowej wrocławski biznesmen Ryszard Sobiesiak gościł w swoim ośrodku w Zieleńcu wysokich rangą funkcjonariuszy policji z Wrocławia, m.in. wiceszefa komendy wojewódzkiej Marka Szmigla?
 • Sobiesiak i polscy olimpijczycy

  Sobiesiak i polscy olimpijczycy

  Spółka powiązana z rodziną Sobiesiaków prawie trzy lata sponsorowała PKOl. Umowa obowiązywała do końca 2012 r., ale zawieszono ją w styczniu - donosi "Rzeczpospolita".
 • Raport hazardowej: Cztery zdania odrębne

  Do raportu z prac hazardowej komisji śledczej posłowie złożyli cztery zdania odrębne. Własne wersje tekstu przedstawili posłowie PiS, Lewicy, PSL, a także PO. Opozycja wskazuje na nielegalny lobbing polityków PO podczas prac nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych. Dodatkowo posłowie PiS zawarli w załączniku do zdania odrębnego zawiadomienie do prokuratury, w którym są zarzuty wobec premiera Donalda Tuska i szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego.
 • Drzewiecki: Nie spotkałem się z Sobiesiakiem na Florydzie

  B. minister sportu Mirosław Drzewiecki podczas ponownego przesłuchania przed hazardową komisją śledczą powiedział, że jego nazwisko pojawia się w kontekście afery hazardowej w efekcie "manipulacji, kłamstw i nieporozumień".
 • Minister skarbu przed komisją hazardową

  Minister skarbu przed komisją hazardową

  Minister skarbu Aleksander Grad powiedział dziś przed komisją hazardową, że wysłanie przez resort sportu rekomendacji dla kandydata na stanowisko członka zarządu Totalizatora Sportowego było działaniem niestandardowym.
 • Przybyłowicz podważa zeznania Chlebowskiego

  Były szef wyścigów konnych na warszawskim Służewcu, Marek Przybyłowicz, podważył przed hazardową komisją śledczą zeznania Zbigniewa Chlebowskiego. Według niego Chlebowski - wbrew temu, co twierdził - w nadzwyczajny sposób interesował się Totalizatorem Sportowym.
 • Drzewiecki przeprasza za swoje słowa

  Drzewiecki przeprasza za swoje słowa

  Były minister sportu Mirosław Drzewiecki przeprosił za swoje słowa, że "Polska jest dzikim krajem". Zaznaczył, że wywiad, w którym padła ta wypowiedź, miał się nie ukazać. "Kocham Polskę" - zadeklarował w programie "Kropka nad i" w TVN24.
 • Rzońca: Nie wiedziałem o konkursie, ani M.Sobiesiak

  Były szef Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego Andrzej Rzońca zeznał przed hazardową komisją śledczą, że nie wiedział o planowanym konkursie na członka zarządu spółki, w którym wystartowała córka biznesmena Ryszarda Sobiesiaka - Magdalena.
 • Prezes Totalizatora: Nie mamy związku z aferą

  Prezes Totalizatora Sportowego Sławomir Dudziński powiedział dziś przed hazardową komisją śledczą, że kierowana przez niego spółka nie ma żadnego związku z tzw. aferą hazardową.
 • Przed komisją zeznawała dyrektor generalna resortu sportu

  Przed komisją zeznawała dyrektor generalna resortu sportu

  Dyrektor generalna resortu sportu Monika Rolnik zeznała przed komisją hazardową, że intencją pisma z 30 czerwca 2009 r. nie było wycofanie poparcia dla dopłat do gier, a poinformowanie MF, że resort sportu rezygnuje z budowy II etapu Narodowego Centrum Sportu.

Filmy - Sobiesiak (1)

 • "Sobiesiak i politycy PO byli sobie potrzebni"

  Wiele faktów Sobiesiak przedstawił odmiennie, niż inni zeznający przed komisją. Różniły się one nawet od zeznań, które wcześniej sam złożył w prokuraturze. Po przesłuchaniu widać, że Sobiesiak i politycy PO byli sobie potrzebni - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Zbigniew Wassermann.