Smoleńsk

Artykuły - Smoleńsk (640)

 • "Gazeta Polska": Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

  "Gazeta Polska": Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

  W środowym wydaniu "Gazety Polskiej" czytamy, że w trumnie śp. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji. Dziennikarze gazety ustalili, że w niektórych trumnach pozostałych ofiar Rosjanie świadomie pomieszali szczątki mężczyzn i kobiet.
 • PO składa zawiadomienie. Poseł PiS: To niepoważne

  PO składa zawiadomienie. Poseł PiS: To niepoważne

  PO ma jeszcze we wtorek złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez rządową podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. Według Wojciecha Skurkiewicza z PiS-u jest to "niepoważne" działanie Platformy, która powinna zaczekać do posiedzenia komisji obrony narodowej.
 • "Super Express": Deresz o Macierewiczu: "Uciekł ze Smoleńska. Bał się"

  "Super Express": Deresz o Macierewiczu: "Uciekł ze Smoleńska. Bał się"

  Gazeta przypomina zachowanie obecnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.
 • Maciej Lasek w RMF FM: Nowe nagrania ze Smoleńska? Nie sądzę

  Maciej Lasek w RMF FM: Nowe nagrania ze Smoleńska? Nie sądzę

  "Jeszcze jestem szefem. Nowe prawo lotnicze wchodzi dopiero od jutra" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Maciej Lasek, odpowiadając na pytanie, czy wciąż jest szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Na pytanie Marcina Zaborskiego, czy zaskoczyła go informacja o nowych nagraniach z wieży kontroli lotów w Smoleńsku odpowiada: "Nie sądzę, że podkomisja ma jakiekolwiek nowe nagrania. (...) Nie słyszałem, aby podkomisja czy ktokolwiek inny wybrał się ponownie do Rosji, żeby zrobić odsłuch, a w zasadzie odczyt taśmy z nagraniami z wieży". I zapewnia: "My (komisja Millera - przyp. red.) mieliśmy dostęp do wszystkich źródeł. Nic nowego się nie dowiemy".
 • Kolejna rozprawa ws. lotu do Smoleńska. Tomasz Arabski stawił się przed sądem

  Kolejna rozprawa ws. lotu do Smoleńska. Tomasz Arabski stawił się przed sądem

  W Warszawie odbywa się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Przed sądem stawił się Tomasz Arabski, były szef Kancelarii Premiera w latach 2007-2013. Jest on jedną z pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W poniedziałek w Paryżu na posiedzeniu komisji prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostaną wysłuchani eksperci w związku z katastrofą smoleńską. Komisja najpewniej nie zajmie się projektem rezolucji ws. zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M.
 • Aleksander Kwaśniewski dla "Rzeczpospolitej": "Komisja smoleńska to czysta polityka"

  Aleksander Kwaśniewski dla "Rzeczpospolitej": "Komisja smoleńska to czysta polityka"

  "Powołanie komisji do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej to jest czysta polityka" – komentuje na łamach gazety były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • MON odpowiada na list podpułkownika Komisarczyka

  MON odpowiada na list podpułkownika Komisarczyka

  W związku z listem podpułkownika rezerwy Sławomira Komisarczyka, dotyczącym zawartości zniszczonych w ministerstwie obrony narodowej dokumentów dotyczących katastrofy w Smoleńsku, resort obrony opublikował oświadczenie.
 • Jarosław Kaczyński: "Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku"

  Jarosław Kaczyński: "Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku"

  Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie uczczono kolejną miesięcznicę smoleńską. "Dojdziemy do tej prawdy, musimy jeszcze pewne rzeczy uporządkować. Droga będzie trudna" – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
 • "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  Ta książka wywołała burzę, zanim trafiła do księgarń. Niemiecki dziennikarz śledczy Juergen Roth, powołując się na dokument niemieckiego wywiadu, w publikacji "Tajne akta S" dowodzi, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a śmierć Lecha Kaczyńskiego i podróżujących z nim oficjeli nie była przypadkowa. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kilka egzemplarzy budzącej tak wielkie emocje książki.

Filmy - Smoleńsk (6)

 • Marek Jurek: Jeśli ktoś prosi o to, żeby trumien nie otwierać, to się nie otwiera

  Wszystkie rodziny, które zwracają się o nieekshumowanie członków swoich rodzin, powinny być uszanowane - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego. W ten sposób polityk skomentował apel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które domagają się, aby nie ekshumować ciał w ramach prowadzonego śledztwa. Europoseł dodał jednak, że "doskonale rozumie działania prokuratury" oraz że "one są uzasadnione". "Po tym, co widzieliśmy w Moskwie - te dyspozycje: zamknąć trumny jak najwcześniej, nie otwierać więcej, wiele ciał mylonych itd. - wyraźnie Rosjanie zachowywali się tak, jakby mieli coś do ukrycia" - tłumaczył Jurek. Zaznaczył jednak, że według niego jeśli „połowa trumien zostanie otwarta, to prokuratura uzyska dostateczną wiedzę". "Pamiętajmy o tym, czym są prawa jednostki i prawa każdej rodziny, czy najświętsze prawa natury ludzkiej jakim jest szacunek dla zmarłych. Jeśli ktoś prosi o to, żeby trumien nie otwierać, to się nie otwiera" - mówił polityk.
 • Grupiński: Być może w Warszawie trzeba będzie zorganizować prawybory

  "Być może trzeba będzie zorganizować prawybory jeśli chodzi o Warszawę, a być może będzie to decyzja zarządu krajowego i przewodniczącego Platformy, kto będzie wskazany na kandydata na prezydenta stolicy" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Rafał Grupiński. Andrzej Halicki byłbym lepszym kandydatem na prezydenta niż Rafał Trzaskowski? - dopytywał Robert Mazurek. "Obydwaj mają ogromne zalety" - stwierdził Grupiński i dodał, że w takich miastach, jak Warszawa ważny jest sposób komunikowania się z ludźmi i sposób dbania o zmiany jakościowe. "Ten, kto będzie miał tego rodzaju umiejętności, ten powinien być kandydatem na prezydenta" - podsumował polityk Platformy.
 • Kolejna miesięcznica smoleńska. Kaczyński złożył kwiaty (10.08.2016) (TV Interia)

  Kolejna miesięcznica smoleńska. Kaczyński złożył kwiaty (10.08.2016) (TV Interia)
 • Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)

  Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)