menway - śmierć

Artykuły - śmierć (68)

 • One oznaczały śmierć. Niepokojące dźwięki wojny

  One oznaczały śmierć. Niepokojące dźwięki wojny

  Kiedy docierały do uszu ludności, ta mogła spodziewać się najgorszego. Przysłuchujemy się najbardziej przerażającym dźwiękom, jakie zarejestrowano w czasie konfliktów zbrojnych.
 • Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  To najdziwniejsze i - przynajmniej z naszego punktu widzenia - najbardziej makabryczne rytuały pogrzebowe. Mimo to warto je poznać, aby unaocznić sobie, jak różnie w dalekich zakątkach świata może być postrzegane oddawanie czci zmarłym.
 • DNP - śmiercionośny spalacz tłuszczu

  DNP - śmiercionośny spalacz tłuszczu

  Kilka dni temu na portalach internetowych pojawiła się informacja o 20-letniej dziewczynie z Warszawy, która zmarła po zastosowaniu "spalacza tłuszczu" o nazwie DNP. Czym jest ta substancja, jak działa i dlaczego jest tak niebezpieczna?
 • Seks, który skończył się tragedią

  Seks, który skończył się tragedią

  Chwile seksualnych uniesień mogą być wbrew wszelkim pozorom bardzo niebezpieczne. Historia zna przypadki stosunków, których finałem była śmierć dwojga partnerów. Sposoby w jakie "kończyli" kochankowie potrafią zadziwić!
 • Cukier - biała śmierć?

  Cukier - biała śmierć?

  Dorosła osoba spożywa rocznie około 50 kg cukru, oznacza to 27 łyżeczek każdego dnia. Ten wyjątkowo słodki produkt może bardzo niekorzystnie wpływać na zdrowie, niezależnie czy mówimy o białej czy brązowej odmianie.
 • Kołysanka, której lepiej nie znać

  Kołysanka, której lepiej nie znać

  Wyobraź sobie, że recytujesz wierszyk, a twój wróg pada trupem. Albo nie wróg nawet, tylko ten, co trochę cię wkurzył. Jesteś panem życia i śmierci. W tych wyobrażeniach na pewno pomoże ci "Kołysanka", nowa powieść Chucka Palahniuka.
 • Geny mają wpływ na to, o której godzinie... umrzemy

  Geny mają wpływ na to, o której godzinie... umrzemy

  Naukowcy doszli do rewolucyjnego wniosku, że odpowiedni gen mówi o tym, o jakiej godzinie dokładnie umrze dany człowiek. To było przypadkowe odkrycie, które jednak może zrewolucjonizować medycynę i pomóc w ratowaniu życia pacjentów.
 • Zupa z szatańską wkładką

  Zupa z szatańską wkładką

  Były funkcjonariusz służby więziennej maltretował i upokarzał żonę. Zdesperowana kobieta postanowiła otruć go zupą grzybową...
 • Swatch Dia de Muertos - o śmierci na wesoło

  Swatch Dia de Muertos - o śmierci na wesoło

  Swatch lubi zaskakiwać i robi to również prezentując kolekcję na lato 2012. Jeden z zegarków z najnowszej kolekcji w nawiązuje do słynnego meksykańskiego święta, które śmierć traktuje z przymrużeniem oka, jednocześnie celebrując radość z życia.
 • Picie kawy zmniejsza ryzyko śmierci

  Picie kawy zmniejsza ryzyko śmierci

  Amerykańscy naukowcy z National Cancer Institute odkryli, że starsi ludzie pijący kawę są mniej narażeni na śmierć.