smartfony

Artykuły - Smartfony (378)

Filmy - Smartfony (12)

 • Czy da się żyć bez telefonu?

  U coraz większej ilości ludzi można zauważyć objawy uzależnienia od internetu, telefonu i mediów społecznościowych. W studiu „Dzień Dobry TVN” psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła, jak działa mechanizm uzależnień oraz jakie etapy można wyróżnić. Jakie konsekwencje niesie stały kontakt z siecią? Podróżniczka Agnieszka Lal opowiedziała o swoim doświadczeniu bez telefonu. Jakie korzyści wyniosła z tej próby? Co było najtrudniejsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przyciąć kartę SIM?

  Jak przyciąć kartę SIM do rozmiaru nano lub micro SIM? Wraz z pojawieniem się nowych modeli telefonów komórkowych i smartfonów, zmieniły się nieco wymagania związane z kartami SIM, które są niezbędne do łączenia się z siecią. Dawniej standardowo wydawano karty w regularnym rozmiarze, dziś coraz częściej potrzebna jest karta micro SIM lub nano SIM. Nie musicie jednak wydawać pieniędzy u operatora, by wymienił waszą kartę na mniejszy rozmiar - zwykłą kartę SIM możecie samodzielnie przyciąć w domu! Zobaczcie, jak to zrobić!
 • Małpy też mają nowoczesne zabawki

  Małpy w chińskim zoo w Kunming całkiem przypadkiem otrzymały wyjątkową zabawkę – nowoczesnego smartfona. Jak do tego doszło? Telefon wypadł z ręki jednej z turystek i spadł prosto na wybieg dla małp. Sprytne zwierzęta szybko pochwyciły urządzenie i zaczęły się nim bawić.
 • Uwaga na smartfony! Tak zmieniają twój mózg

  Młodzi Japończycy niechętnie rozstają się ze swoimi smartfonami – i fakt ten coraz bardziej niepokoi specjalistów. Jedno z badań wykazało, że licealiści w Kraju Kwitnącej Wiśni wpatrują się w ekrany urządzeń mobilnych od 4 do nawet 7 godzin dziennie! Niektórzy z nich zatracają się w wirtualnej rzeczywistości całkowicie. - Spędzałem na graniu 20 godzin w ciągu doby. Wychodziłem z pokoju tylko wtedy, kiedy musiałem skorzystać z toalety - opowiada uzależniony od gier internetowych Masaki. Takich osób jak on jest w Japonii coraz więcej. Psychiatrzy uważają, że duże znaczenie odgrywa tutaj obsesyjna potrzeba przynależności do jakiejś grupy i utrzymywania stałego kontaktu z innymi. Problem jest poważniejszy niż mogłoby się wydawać. Niedawno chińscy naukowcy odkryli, że w mózgach osób uzależnionych od internetu zachodzą zmiany podobne do tych obserwowanych w mózgach alkoholików i kokainistów.