Smart Home

Artykuły - Smart Home (17)

 • Wykorzystanie czujników ruchu w inteligentnym domu

  Wykorzystanie czujników ruchu w inteligentnym domu

  Do popularnych elementów stosowanych w systemach Smart Home należą czujniki ruchu, które instalowane są zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ich użycie to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i ekonomiczne.
 • Xiaomi zaprezentowało inteligentne łóżko

  Xiaomi zaprezentowało inteligentne łóżko

  Z elementów wchodzących w infrastrukturę inteligentnego domu poznaliśmy już pralki, odkurzacze, lodówki czy telewizory. Chińska marka Xiaomi poszła jedna o krok dalej i postanowiła stworzyć inteligentne… łóżko.
 • Nowoczesne oświetlenie w stylu retro

  Nowoczesne oświetlenie w stylu retro

  ​Firma Signify przedstawiła swoją nową kolekcję Philips Hue Filament. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą urządzić swój inteligentny dom w stylu retro.
 • Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu

  Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu

  Jak wynika z danych Oferteo.pl, 26 proc. osób budujących w 2018 roku dom nie zastosowało w nim żadnego zabezpieczenia antywłamaniowego.
 • Mi LED Smart Bulb - inteligenta żarówka Xiaomi

  Mi LED Smart Bulb - inteligenta żarówka Xiaomi

  Xiaomi wprowadza do Polski inteligentną żarówkę Mi LED Smart Bulb. Urządzenie emituje 800 lumenów przy poborze mocy 10 watów. Cena? Około 89 zł.
 • ​Nowa linia gniazd i włączników Fibaro

  ​Nowa linia gniazd i włączników Fibaro

  Walli - nowa linia gniazd Fibaro ­- jest pierwszą na rynku kompletną linią zawierającą inteligentne gniazda oraz gniazda klasyczne, znane ze wszystkich domów. Nowymi rozwiązaniami Fibaro można sterować także przy pomocy asystentów głosowych i są znacznie łatwiejsze w montażu. Oprócz gniazdek ściennych linia będzie zawierać Walli Controller, któremu będzie można przypisać dowolną funkcję i umieścić go w każdym miejscu domu.
 • Inteligentna kamera sposobem na włamywacza

  Inteligentna kamera sposobem na włamywacza

  Zima, a w szczególności sezon świąteczny oraz ferie, to czas rodzinnych wyjazdów i rosnącego zagrożenia włamaniami. Dlatego warto pomyśleć o instalacji kamery, która zadba o bezpieczeństwo domu lub mieszkania podczas naszej nieobecności.
 • Xiaomi nawiązuje współpracę z siecią sklepów IKEA

  Xiaomi nawiązuje współpracę z siecią sklepów IKEA

  Firma Xiaomi ogłosiła rozpoczęcie strategicznej współpracy z IKEA. Od grudnia tego roku, w Chinach, inteligentne produkty oświetleniowe IKEA zostaną podłączone do platformy IoT Xiaomi. Jest to pierwsze tego typu partnerstwo IKEA z chińską firmą technologiczną.
 • Fibaro łączy się z największymi producentami IoT

  Fibaro łączy się z największymi producentami IoT

  W trakcie CES, Fibaro zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home. Na stoisku polskiej firmy można było zobaczyć m.in. jak system Fibaro współpracuje z produktami Google, Amazon, Apple, Philips, Yale, Bose, Sonos czy Yamaha.
 • Polski smart home wchodzi do sklepu Apple

  Polski smart home wchodzi do sklepu Apple

  Od 13 października produkty Fibaro są w ofercie Apple. Pierwszym urządzeniem jest Flood Sensor - inteligentny, bezprzewodowy czujnik, współpracujący z platformą HomeKit, który poinformuje użytkownika o możliwym zalaniu mieszkania. Wkrótce w Apple Store pojawią się kolejne produkty firmy. Początkowo oferta dostępna będzie dla mieszkańców 19 krajów Europy.