służby sanitarne

Artykuły - Służby sanitarne (9)

 • GIS ostrzega: Pałeczki salmonelli na skorupkach jaj

  GIS ostrzega: Pałeczki salmonelli na skorupkach jaj

  Służby sanitarne stwierdziły, że na powierzchni skorupek jaj sprzedawanych pod nazwą "zdrovo Rodzinkovo" znajdowały się pałeczki Salmonella Enteritidis. Dystrybutor wycofał produkt ze sklepów.
 • GIS: W 110 przebadanych próbkach alkoholu nie stwierdzono metanolu

  GIS: W 110 przebadanych próbkach alkoholu nie stwierdzono metanolu

  Służby sanitarne przebadały do tej pory 110 z 453 próbek alkoholu pobranych do badań laboratoryjnych; w żadnej z nich nie wykryto metanolu - poinformował w piątek rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.
 • GIS ostrzega: Śmiertelnie groźny alkohol!

  GIS ostrzega: Śmiertelnie groźny alkohol!

  Przed piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. W związku z zatruciami w Czechach alkoholem metylowym polskie służby sanitarne z regionu przygranicznego zostały postawione w stan pełnej gotowości.
 • Rosja zgodziła się na import warzyw z Czech i Grecji

  Rosja zgodziła się w poniedziałek na import warzyw z Czech i Grecji. Oznacza to, że do sześciu wzrosła liczba unijnych krajów, wobec których Moskwa zniosła embargo nałożone na początku czerwca w związku z zakażeniami EHEC - podały rosyjskie służby sanitarne.
 • Rosja: Wirus gorączki Zachodniego Nilu nad Wołgą

  W wyniku wybuchu zachorowań na tropikalną gorączkę Zachodniego Nilu zmarło pięć osób w obwodzie wołgogradzkim, gdzie na chorobę tę zapadło co najmniej 116 osób - podały służby sanitarne w tym regionie na południu europejskiej części Rosji.
 • GIS: Nie ma niepokojących zdarzeń epidemiologicznych

  Na terenach dotkniętych powodzią na razie nie stwierdzono niepokojących zdarzeń epidemiologicznych - poinformował Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 • Uwaga! Ostrzeżenie przed salmonellą

  Uwaga! Ostrzeżenie przed salmonellą

  Do obrotu w województwie świętokrzyskim trafiło prawdopodobnie 15 tys. kurczaków z fermy, na której inspekcja weterynaryjna stwierdziła salmonellę w ściółce.
 • Służby sanitarne uszczelniają granice

  Na wschodnich przejściach - Terespol, Dorohusk, Hrebenne - pracują od dziś dwa nowe mobilne laboratoria. Do końca miesiąca w całym kraju pojawi się ich dziesięć - obiecuje główny inspektor sanitarny.
 • Małpia ospa w USA

  Małpia ospa w USA

  Amerykańskie służby sanitarne alarmują - małpia ospa, rzadki afrykański wirus, atakuje nadal. Do tej pory na małpią ospę zachorowało ponad 50 osób w 8 stanach.