slumdog

Artykuły - Slumdog (26)

 • Patel: Hollywood jest rasistowskie

  Patel: Hollywood jest rasistowskie

  Dev Patel, gwiazdor filmu "Slumdog: Milioner z ulicy", stwierdził, że Hollywood to miejsce, w którym panuje dyskryminacja rasowa, a azjatyckich aktorów zatrudnia się jedynie do ról terrorystów, taksówkarzy i informatyków.
 • Studia o Jacksonie otwarte!

  Studia o Jacksonie otwarte!

  A.R. Rahman, kompozytor muzyki do oscarowego filmu "Slumdog. Milioner z ulicy", oddaje hołd Michaelowi Jacksonowi i zamierza wykładać na uczelni "życie oraz twórczość" zmarłego w czerwcu gwiazdora.
 • Najlepsza muzyka filmowa

  Najlepsza muzyka filmowa

  Ogłoszono nominacje do World Soundtrack Awards, nagród przyznawanych m.in. za najlepszą muzykę i piosenkę filmową. Wśród nominowanych znalazły się takie filmy, jak m.in. "Mroczny rycerz", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Coco Chanel" i "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • Najlepszy dźwięk w Bondzie?

  Najlepszy dźwięk w Bondzie?

  Ogłoszono nominacje do Conch Sound Awards, prestiżowej nagrody dla dźwiękowców. Wśród nominowanych filmów znalazły się m.in. "007 Quantum of Solace", najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda oraz oscarowy "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • "Slumdog": Zburzono kolejny dom

  "Slumdog": Zburzono kolejny dom

  Ofiarą akcji wyburzania slumsów w Bombaju padł w środę, 20 maja, dom kolejnej dziecięcej gwiazdy filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • "Zmierzch" czy "Slumdog"?

  "Zmierzch" czy "Slumdog"?

  Ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród filmowych MTV. Najwięcej nominacji - aż siedem - otrzymał "Zmierzch". Na sześć statuetek szansę ma laureat tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy film - "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • Indyjska dziewczyna Bonda?

  Indyjska dziewczyna Bonda?

  Kolejny odcinek serialu pod tytułem "Kto zostanie kolejną dziewczyną Bonda"? Brytyjskie "The Sun" znalazło następną kandydatkę - gwiazdę filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" Freidę Pinto.
 • "Slumdog" jak "Titanic"

  "Slumdog" jak "Titanic"

  "Slumdog. Milioner z ulicy" przekroczył już magiczną liczbę 200. Właśnie tyle - 200 mln dolarów - zdołał zgromadzić na swoim koncie, a producenci przewidują dalsze zarobki.
 • "Slumdog" a polityka

  "Slumdog" a polityka

  Rządzący Indyjski Kongres Narodowy (INC-I) wykupił prawa do wyróżnionej w tym roku Oscarem piosenki "Jai Ho" z obsypanego ośmioma statuetkami amerykańskiej Akademii Filmowej brytyjsko-indyjskiego filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • Danny Boyle wyreżyseruje Bonda?

  Danny Boyle wyreżyseruje Bonda?

  Laureat Oscara Danny Boyle ("Slumdog. Milioner z ulicy") otrzymał propozycję nakręcenia kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda - informuje brytyjska prasa.