Slowacja

Artykuły - Slowacja (145)

 • Trwają przygotowania do budowy gazociągu łączącego Polskę ze Słowacją

  Trwają przygotowania do budowy gazociągu łączącego Polskę ze Słowacją

  Prace nad transgranicznym gazociągiem łączącym Polskę ze Słowacją są kontynuowane zgodnie z planem - oświadczył Rastislav Niukovicz, szef będącego współudziałowcem tej inwestycji słowackiego operatora sieci gazowniczej Eustream.
 • Raje podatkowe: Polscy przedsiębiorcy stawiają na Słowację

  Raje podatkowe: Polscy przedsiębiorcy stawiają na Słowację

  Coraz więcej firm pośredniczy w założeniu biznesu lub zatrudnianiu na Słowacji. Nasz południowy sąsiad przyciąga niższymi stawkami ubezpieczenia i niższym VAT-em. Warunki są atrakcyjne zwłaszcza dla branży transportowej.
 • Otwarcie biura na Słowacji

  Raport bieżący nr 7/2016Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Spółki Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu (Emitent) informuje, że w dniu 01 marca 2016 roku uruchomił swoje biuro na Słowacji pod adresem: Podnikateľská 8, 040 17 Košice, Słowacja. Ponadto ustanowił Pana Jana Kovalcik przedstawicielem Emitenta na rynek słowacki, czeski oraz węgierski. Otwarcie biura na Słowacji wiąże się z zacieśnieniem kontaktów handlowych na rynku sło
 • Forbis Design&Build podbija Czechy i Słowację

  Forbis Design&Build jest przykładem jednej z prężnie działających firm, które z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki, regularnie rozbudowując swoje portfolio. Spółka zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami dla branży retail postawiła ostatnio na rynki naszych południowych sąsiadów - Czech i Słowacji.
 • Coca-Cola wycofuje się ze Słowacji!

  Coca-Cola wycofuje się ze Słowacji!

  Koncern Coca-Cola po ponad 20 latach wycofuje się z produkcji na Słowacji. Pracę w fabryce w miejscowości Lúka koło Piešťan na zachodzie kraju straci ponad 100 osób. Powodem cięć jest obniżka kosztów działalności.
 • Bezrobocie na Słowacji najniższe od ponad sześciu lat

  Bezrobocie na Słowacji najniższe od ponad sześciu lat

  Bezrobocie na Słowacji jest najniższe od ponad sześciu lat. W sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 11,32 proc.
 • Polska przez aluminium przegrała ze Słowacją?

  Polska przez aluminium przegrała ze Słowacją?

  Dlaczego to na Słowacji, a nie w naszym kraju Jaguar wybuduje nową fabrykę swoich samochodów? Według słowackiego analityka branży motoryzacyjnej Martina Jesnego, cytowanego przez dziennik SME, zdecydowała znajomość obróbki aluminium.
 • MOL kupił od Eni 166 stacji paliw w Czechach i na Słowacji

  MOL zakończył proces przejęcia od Eni 125 stacji paliw w Czechach i 41 na Słowacji oraz sieci dystrybucji Agip w tych krajach.
 • UE dofinansuje przygotowanie połączenia gazowego Polska-Słowacja

  UE dofinansuje przygotowanie połączenia gazowego Polska-Słowacja

  4,6 mln euro dołoży Unia Europejska do badań przygotowawczych i prac inżynieryjnych przy projekcie połączenia gazowego Polska-Słowacja - poinformowała w środę rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska. Dofinansowanie UE to połowa wartości inwestycji.
 • Słowacja chce przytulić się do Rosji

  Słowacja chce przytulić się do Rosji

  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył we wtorek, że jego kraj gotowy jest rozważyć podłączenie proponowanego przez Słowację gazociągu Eastring do projektowanej przez stronę rosyjską magistrali Turkish Stream (Turecki Potok).