słonie

Artykuły - Słonie (100)

 • Już wiadomo, dlaczego słonie rzadko chorują na nowotwory

  Już wiadomo, dlaczego słonie rzadko chorują na nowotwory

  Słonie to potężne zwierzęta. Ale mimo swojej dużej masy, współczynnik zachorowalności na raka jest u nich znacznie niższy, niż można się było spodziewać. Naukowcy uważają, że u tych zwierząt występuje jakiś rodzaj genetycznego mechanizmu obronnego przed rakiem, który naukowcy nazwali "genem zombie".
 • Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  DARPA kocha zwierzęta. Może pochwalić się długą listą badań gekonów, budowania robotycznych psów i prób odtworzenia lotu kolibrów. Teraz amerykańska armia postanowiła przebadać zdolności słoni do wykrywania materiałów wybuchowych.
 • Wiadomo, dlaczego słonie nie chorują na nowotwory

  Wiadomo, dlaczego słonie nie chorują na nowotwory

  Jak to się dzieje, że u słoni nie występują choroby nowotworowe? Naukowcy poznali odpowiedź, która może przydać się w opracowywaniu terapii antynowotworowych u ludzi.
 • Słonie tańczą do Bacha!

  Słonie tańczą do Bacha!

  Tańczące słonie to najnowszy hit internetu. Uznanie budzi wyszukany gust ssaków.
 • MŚ 2014 - słonie odtrąbiły początek mundialu

  MŚ 2014 - słonie odtrąbiły początek mundialu

  Zbliżający się wielkimi krokami mundial w Brazylii (pierwszy mecz, gospodarzy z Chorwatami, już w czwartek o godz. 22) postanowili w nietypowy sposób uczcić w Tajlandii.
 • Białe złoto dżihadu

  Białe złoto dżihadu

  Jaki jest związek pomiędzy dokonaną przez terrorystów rzezią klientów centrum handlowego w Nairobi a wzrostem kłusownictwa w Afryce, którego ofiarą padają dziko żyjące słonie? Warto zacytować tutaj słynne słowa tajnego informatora, który udzielił następującej rady reporterom tropiącym aferę Watergate: „Podążajcie za pieniędzmi”.
 • Zimbabwe: Kłusownicy otruli cyjankiem 41 słoni

  Policja w Zimbabwe aresztowała sześć osób, podejrzanych o otrucie cyjankiem 41 słoni. Jak podały media w Harare, strażnicy leśni w parku narodowym Hwange (na południowym zachodzie kraju) odkryli ślady, które doprowadziły ich do zabitych zwierząt i domniemanych sprawców.
 • Krwawa cena kości słoniowej

  Krwawa cena kości słoniowej

  Popyt na kość słoniową nie maleje. W zastraszającym tempie maleje za to światowa populacja słoni, które giną w bestialski sposób dla kaprysu człowieka - czytamy w "The New York Times".

Filmy - Słonie (11)

 • Akcja ratunkowa. Prąd zniósł parę słoni na głęboką wodę

  W niebezpieczeństwie znalazły się dwa młode słonie. Zwierzęta utknęły na wodach Oceanu Indyjskiego. Na pomoc od razu ruszyły służby ratownicze. Ssakom przy odpowiedniej asekuracji udało się bezpiecznie znaleźć na lądzie. (STORYFUL/x-news)
 • Ten mały słoń bardzo nie chce się obudzić

  Ładna słoneczna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Ten mały słoń uwielbia wygrzewać się na zielonej trawce. Jest mu tak dobrze, że matka nie jest w stanie dobudzić malucha. Także opiekunowie z zoo mają z tym poważny problem...
 • Rozjuszone słonie stratowały auta

  Grupa słoni opanowała ulice indyjskiego miasteczka w Bengalu Zachodnim. Szturmem wkroczyły na pobliską stację kolejową, niszcząc wszystko, co pojawiło się na ich drodze. Naoczni świadkowie donoszą, że rozjuszone zwierzęta z niesamowitą łatwością stratowały kilka samochodów. W starciu z rozszalałymi ssakami ucierpiało sześć osób. Niewielkie stado słoni dostrzeżono, kiedy grasowało ono w pobliżu lokalnego dworca. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców oraz pasażerów kolei, tamtejsze władze zdecydowały o zamknięciu i odgrodzeniu terenu całej stacji. Nadjeżdżające pociągi zostały skierowane do sąsiednich przystanków. Tragedii nie udało się jednak uniknąć. W starciu ze stadem obrażenia poniosło sześć osób. Jedna z nich, Sanna Basak, przeżyła chwile prawdziwej grozy, kiedy jeden ze słoni ruszył w jej kierunku i zaczął ją gonić. Poturbowana kobieta trafiła do szpitala. Sprawców zamieszania złapano dopiero po sześciu godzinach. Samca, samicę oraz ich młode przewieziono do znajdującego się nieopodal lasu Morghat.
 • Słoń w basenie. Skąd się tam wziął?

  W Japonii, w Nihondaira Zoo zbudowano basen dla słoni z bocznymi panelami ze szkła, dzięki czemu zwiedzający mogą zobaczyć jak pływają słonie.