słonie

Artykuły - Słonie (53)

 • ​Botswana: Tajemnicza śmierć 154 słoni

  ​Botswana: Tajemnicza śmierć 154 słoni

  Lokalne władze nie wiedzą, co naprawdę się stało. Fakty są takie, że w ciągu dwóch ostatnich miesięcy życie straciło ponad 150 słoni na północy południowoafrykańskiego państwa. Na tę chwilę udało się wykluczyć jedynie dwie możliwe przyczyny tej tragedii.
 • Słonie mogą wyginąć do 2040 r.

  Słonie mogą wyginąć do 2040 r.

  Jeżeli ludzkość wspólnie nie poczyni odpowiednich kroków, to słonie afrykańskie wyginą do 2040 roku.
 • Dlaczego słonie nie chorują na nowotwory?

  Dlaczego słonie nie chorują na nowotwory?

  Nowotwory powszechnie występują w świecie zwierząt, ale niektóre gatunki są na nie mniej podatne. Do takich zwierząt należą słonie. Do tej pory naukowcy nie wiedzieli, co chroni je przed nowotworzeniem, ale wreszcie poznano prawdę.
 • Już wiadomo, dlaczego słonie rzadko chorują na nowotwory

  Już wiadomo, dlaczego słonie rzadko chorują na nowotwory

  Słonie to potężne zwierzęta. Ale mimo swojej dużej masy, współczynnik zachorowalności na raka jest u nich znacznie niższy, niż można się było spodziewać. Naukowcy uważają, że u tych zwierząt występuje jakiś rodzaj genetycznego mechanizmu obronnego przed rakiem, który naukowcy nazwali "genem zombie".
 • Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  DARPA kocha zwierzęta. Może pochwalić się długą listą badań gekonów, budowania robotycznych psów i prób odtworzenia lotu kolibrów. Teraz amerykańska armia postanowiła przebadać zdolności słoni do wykrywania materiałów wybuchowych.
 • Wiadomo, dlaczego słonie nie chorują na nowotwory

  Wiadomo, dlaczego słonie nie chorują na nowotwory

  Jak to się dzieje, że u słoni nie występują choroby nowotworowe? Naukowcy poznali odpowiedź, która może przydać się w opracowywaniu terapii antynowotworowych u ludzi.
 • Słonie tańczą do Bacha!

  Słonie tańczą do Bacha!

  Tańczące słonie to najnowszy hit internetu. Uznanie budzi wyszukany gust ssaków.
 • MŚ 2014 - słonie odtrąbiły początek mundialu

  MŚ 2014 - słonie odtrąbiły początek mundialu

  Zbliżający się wielkimi krokami mundial w Brazylii (pierwszy mecz, gospodarzy z Chorwatami, już w czwartek o godz. 22) postanowili w nietypowy sposób uczcić w Tajlandii.
 • Zimbabwe: Kłusownicy otruli cyjankiem 41 słoni

  Policja w Zimbabwe aresztowała sześć osób, podejrzanych o otrucie cyjankiem 41 słoni. Jak podały media w Harare, strażnicy leśni w parku narodowym Hwange (na południowym zachodzie kraju) odkryli ślady, które doprowadziły ich do zabitych zwierząt i domniemanych sprawców.
 • Wódka uratowała dwa polskie słonie

  Wódka uratowała dwa polskie słonie

  Dwie słonice z polskiego cyrku uratowano wódką przed odmrożeniami, gdy wioząca je ciężarówka musiała z powodu pożaru zatrzymać się w syberyjskiej wiosce - poinformowały rosyjskie media. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonymi 10 litrami wódki.

Filmy - Słonie (28)

 • Słonie przechodzą przez drogę w Indiach

  Podróżując przez Indie, na drodze można spotkać naprawdę duże zwierzęta. Przygoda tego typu spotkała małżeństwo, które wybrało się na zakupy do miasta. W pewnym momencie z gęstego lasu wyszły dorosłe słonie z młodym. Świadkowie przytomnie wycofali samochód, robiąc miejsce dla ssaków. W wypadku, gdyby droga była zablokowana, słonie mogłyby się rozzłościć i narobić zamieszania. Na szczęście obyło się bez przykrych incydentów i ze skrzyżowania dróg ludzkich i zwierzęcych każdy mógł odejść w swoją stronę zadowolony.
 • Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku

  Złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku. Zobaczcie sami.
 • Słonie też lubią spać „na łyżeczki”

  Dwa słonie Chuck i Jake są nowymi mieszkańcami miejscowego zoo. Po pełnym emocji i wrażeń pierwszym dniu w nowym domu, zwierzątka udają się na zasłużony odpoczynek i zasypiają przytulone do siebie. (STORYFUL/x-news)
 • Słoń włamał się do domu! Co chciał ukraść?

  Znacie bajkę o Czerwonym Kapturku i wilku, który dotarł do domku babci, zjadł ją i czekał na dziewczynkę? Tym razem negatywnym bohaterem jest słoń, który włamał się do domku... babci i jej wnuka. Chciała zabrać... owoce.