słonie

Artykuły - Słonie (98)

Filmy - Słonie (11)

 • Akcja ratunkowa. Prąd zniósł parę słoni na głęboką wodę

  W niebezpieczeństwie znalazły się dwa młode słonie. Zwierzęta utknęły na wodach Oceanu Indyjskiego. Na pomoc od razu ruszyły służby ratownicze. Ssakom przy odpowiedniej asekuracji udało się bezpiecznie znaleźć na lądzie. (STORYFUL/x-news)
 • Ten mały słoń bardzo nie chce się obudzić

  Ładna słoneczna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Ten mały słoń uwielbia wygrzewać się na zielonej trawce. Jest mu tak dobrze, że matka nie jest w stanie dobudzić malucha. Także opiekunowie z zoo mają z tym poważny problem...
 • Rozjuszone słonie stratowały auta

  Grupa słoni opanowała ulice indyjskiego miasteczka w Bengalu Zachodnim. Szturmem wkroczyły na pobliską stację kolejową, niszcząc wszystko, co pojawiło się na ich drodze. Naoczni świadkowie donoszą, że rozjuszone zwierzęta z niesamowitą łatwością stratowały kilka samochodów. W starciu z rozszalałymi ssakami ucierpiało sześć osób. Niewielkie stado słoni dostrzeżono, kiedy grasowało ono w pobliżu lokalnego dworca. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców oraz pasażerów kolei, tamtejsze władze zdecydowały o zamknięciu i odgrodzeniu terenu całej stacji. Nadjeżdżające pociągi zostały skierowane do sąsiednich przystanków. Tragedii nie udało się jednak uniknąć. W starciu ze stadem obrażenia poniosło sześć osób. Jedna z nich, Sanna Basak, przeżyła chwile prawdziwej grozy, kiedy jeden ze słoni ruszył w jej kierunku i zaczął ją gonić. Poturbowana kobieta trafiła do szpitala. Sprawców zamieszania złapano dopiero po sześciu godzinach. Samca, samicę oraz ich młode przewieziono do znajdującego się nieopodal lasu Morghat.
 • Słoń w basenie. Skąd się tam wziął?

  W Japonii, w Nihondaira Zoo zbudowano basen dla słoni z bocznymi panelami ze szkła, dzięki czemu zwiedzający mogą zobaczyć jak pływają słonie.