słoń

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Słoń (Wykonawca muzyczny) , Słoń (Film (2003)[Elephant] Reż.Gus Van Sant)

Artykuły - Słoń (100)

 • Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Kara śmierci wykonana przez powieszenie skazanego to wciąż budzący kontrowersje sposób odebrania życia. Co w sytuacji, kiedy podobny wyrok dostaje ważące kilka ton zwierzę? Historia zna i takie przypadki.
 • Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Wyroby ze skorupy żółwia, nalewki z węży, czy kolce jeżozwierza - to zaledwie kilka pamiątek, których nie wolno przywozić z wakacji. "Nie dajmy się oszukać handlarzom, że to legalne produkty " - ostrzega Piotr Tałałaj, rzecznik Izby Celnej.
 • Wódka uratowała słonie

  Wódka uratowała słonie

  Dwie słonice z polskiego cyrku uratowano wódką przed odmrożeniami, gdy wioząca je ciężarówka musiała z powodu pożaru zatrzymać się w syberyjskiej wiosce. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonymi dziesięcioma litrami wódki.
 • USA: Lekarze założą słoniowi soczewki korekcyjne

  W Stanach Zjednoczonych planowany jest pionierski zabieg okulistyczny na słoniu. Cierpiący na dalekowzroczność samiec C'sar z kalifornijskiego zoo w Asheboro ma mieć założone specjalne soczewki korekcyjne.
 • Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Podczas walnych zgromadzeń spółek z udziałem Skarbu Państwa przedstawiciele resortu ślepo i bezrefleksyjnie wykonują wytyczne swych przełożonych. W efekcie czasami ich działania żywcem przypominają zachowanie słonia w składzie porcelany - napisałó w newsletterze Businesstoday.pl Bartłomiej Mayer, dziennikarz "Bloomberg Businessweek Polska".
 • Słonica wskaże, kto wygra Euro 2012

  Słonica wskaże, kto wygra Euro 2012

  Słonica o imieniu Citta będzie typowała wyniki podczas Euro 2012. Zwierzę z krakowskiego zoo, podczas selekcji zorganizowanej przez pracowników ogrodu, jako jedyne prawidłowo wytypowało zwycięzcę finału Ligii Mistrzów. Chitta w konkurencji pokonała osła i papugę - powiedział dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego, Józef Skotnicki.
 • Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby ze ssaka wielkości myszy powstał ssak wielkości słonia - dowodzą naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Holandia: Słoń w zoo wpadł do kanału

  W zoo w holenderskim Emmen udało się rano wydobyć słonia z kanału, do którego wpadł wczoraj. Podczas upadku utrącił sobie kieł i trochę się poranił, ale jego stan jest dobry.

Filmy - Słoń (34)

 • Niespodziewany gość podczas obiadu. Nagle...

  Turyści byli w trakcie lunchu, kiedy do ich osady przyszedł niespodziewany gość. Zwierzę zbliżyło się do ich stołu, by po chwili zaatakować i przewrócić cały stół. Na szczęście nikt mocno nie ucierpiał.
 • Walka o terytorium. Słoń pogonił lamparta

  Niesamowite ujęcie. Słoń pogonił lamparta, aby pokazać mu, do kogo to terytorium należy. Kot mimo tego, że jest groźnym drapieżnikiem, odpuścił miejsce i pobiegł gdzie indziej.
 • Młody słoń pokazał kto tu rządzi

  Młody słoń chciał pogonić turystów, który byli uczestnikami safari w parku narodowym w RPA. Na szczęście, skończyło się tylko na strachu, a zwierzę pobiegło w innym kierunku.
 • Tworzy zgrany duet ze... słoniem. Niesamowite

  Rene Casselly jest opiekunem oraz trenerem dzikich zwierząt i kontynuuje rodzinną tradycję. Chłopak wystąpił m.in. w niemieckim reality show pt. "Team Ninja Warrior". Casselly potrafi zbudować zaufanie u zwierząt, z którymi występuje. Tym razem wrzucił do sieci nagranie wideo, na którym prezentuje swoje umiejętności akrobatyczne przy pomocy słonia. (STORYFUL/x-news)