słoń

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Słoń (Wykonawca muzyczny) , Słoń (Film (2003)[Elephant] Reż.Gus Van Sant)

Artykuły - Słoń (100)

 • Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Kara śmierci wykonana przez powieszenie skazanego to wciąż budzący kontrowersje sposób odebrania życia. Co w sytuacji, kiedy podobny wyrok dostaje ważące kilka ton zwierzę? Historia zna i takie przypadki.
 • Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Wyroby ze skorupy żółwia, nalewki z węży, czy kolce jeżozwierza - to zaledwie kilka pamiątek, których nie wolno przywozić z wakacji. "Nie dajmy się oszukać handlarzom, że to legalne produkty " - ostrzega Piotr Tałałaj, rzecznik Izby Celnej.
 • Wódka uratowała słonie

  Wódka uratowała słonie

  Dwie słonice z polskiego cyrku uratowano wódką przed odmrożeniami, gdy wioząca je ciężarówka musiała z powodu pożaru zatrzymać się w syberyjskiej wiosce. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonymi dziesięcioma litrami wódki.
 • USA: Lekarze założą słoniowi soczewki korekcyjne

  W Stanach Zjednoczonych planowany jest pionierski zabieg okulistyczny na słoniu. Cierpiący na dalekowzroczność samiec C'sar z kalifornijskiego zoo w Asheboro ma mieć założone specjalne soczewki korekcyjne.
 • Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Podczas walnych zgromadzeń spółek z udziałem Skarbu Państwa przedstawiciele resortu ślepo i bezrefleksyjnie wykonują wytyczne swych przełożonych. W efekcie czasami ich działania żywcem przypominają zachowanie słonia w składzie porcelany - napisałó w newsletterze Businesstoday.pl Bartłomiej Mayer, dziennikarz "Bloomberg Businessweek Polska".
 • Słonica wskaże, kto wygra Euro 2012

  Słonica wskaże, kto wygra Euro 2012

  Słonica o imieniu Citta będzie typowała wyniki podczas Euro 2012. Zwierzę z krakowskiego zoo, podczas selekcji zorganizowanej przez pracowników ogrodu, jako jedyne prawidłowo wytypowało zwycięzcę finału Ligii Mistrzów. Chitta w konkurencji pokonała osła i papugę - powiedział dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego, Józef Skotnicki.
 • Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby ze ssaka wielkości myszy powstał ssak wielkości słonia - dowodzą naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Holandia: Słoń w zoo wpadł do kanału

  W zoo w holenderskim Emmen udało się rano wydobyć słonia z kanału, do którego wpadł wczoraj. Podczas upadku utrącił sobie kieł i trochę się poranił, ale jego stan jest dobry.

Filmy - Słoń (23)

 • Słonik próbuje zaprzyjaźnić się z turystką i domaga się czułości

  Najlepszym sposobem na zaprzyjaźnienie się jest zabawa - tak przynajmniej uważa ten słonik. Tym razem upatrzył sobie pewną turystkę, która wyglądała na szczęśliwą z tego powodu. Misja zakończona sukcesem! (STORYFUL/x-news)
 • Na ratunek słoniątku. Szczęśliwie zakończona akcja uwolnienia rocznego malucha

  Z pomocą dźwigu i przy głośnym dopingu zgromadzonych udało się uratować roczne słoniątko, które wpadło w błotnistą pułapkę na plantacji kauczuku, w jednej północno-zachodniej prowincji Tajlandii. Maluchowi w końcu udało się wydostać z głębokiego dołu o własnych siłach dzięki wykopowi zrobionemu koparką. Jak podają lokalne media, nieopodal wśród zarośli czekała mama słoniątka i reszta ich rodziny. (STORYFUL/x-news)
 • Mały słoń "zaatakował" mężczyznę

  Mężczyzna był podczas nagrania apelu o ochronę słoni. W tym też celu obok siebie miał jednego małego słonia, któremu chyba coś nie pasowało. Gdy facet mówił, ten zaczął go "atakować". Trzeba przyznać, że to całkiem uroczy maluch.
 • Zaradny słoń. Użył drzewa do podrapania się

  Oto uratowany słoń o imieniu Dok Gaew, który dzięki ludziom wrócił do zdrowia po ciężkiej chorobie. Wyszedł na swój pierwszy spacer od dłuższego czasu. Kiedy tylko wyszedł, znalazł drzewo, którego użył jako "drapak".