słoń

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Słoń (Wykonawca muzyczny) , Słoń (Film (2003)[Elephant] Reż.Gus Van Sant)

Artykuły - Słoń (52)

 • Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Kara śmierci wykonana przez powieszenie skazanego to wciąż budzący kontrowersje sposób odebrania życia. Co w sytuacji, kiedy podobny wyrok dostaje ważące kilka ton zwierzę? Historia zna i takie przypadki.
 • Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Wyroby ze skorupy żółwia, nalewki z węży, czy kolce jeżozwierza - to zaledwie kilka pamiątek, których nie wolno przywozić z wakacji. "Nie dajmy się oszukać handlarzom, że to legalne produkty " - ostrzega Piotr Tałałaj, rzecznik Izby Celnej.
 • Wódka uratowała słonie

  Wódka uratowała słonie

  Dwie słonice z polskiego cyrku uratowano wódką przed odmrożeniami, gdy wioząca je ciężarówka musiała z powodu pożaru zatrzymać się w syberyjskiej wiosce. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonymi dziesięcioma litrami wódki.
 • USA: Lekarze założą słoniowi soczewki korekcyjne

  W Stanach Zjednoczonych planowany jest pionierski zabieg okulistyczny na słoniu. Cierpiący na dalekowzroczność samiec C'sar z kalifornijskiego zoo w Asheboro ma mieć założone specjalne soczewki korekcyjne.
 • Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Podczas walnych zgromadzeń spółek z udziałem Skarbu Państwa przedstawiciele resortu ślepo i bezrefleksyjnie wykonują wytyczne swych przełożonych. W efekcie czasami ich działania żywcem przypominają zachowanie słonia w składzie porcelany - napisałó w newsletterze Businesstoday.pl Bartłomiej Mayer, dziennikarz "Bloomberg Businessweek Polska".
 • Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby ze ssaka wielkości myszy powstał ssak wielkości słonia - dowodzą naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Holandia: Słoń w zoo wpadł do kanału

  W zoo w holenderskim Emmen udało się rano wydobyć słonia z kanału, do którego wpadł wczoraj. Podczas upadku utrącił sobie kieł i trochę się poranił, ale jego stan jest dobry.
 • Egipski grobowiec z... mamutem

  Egipski grobowiec z... mamutem

  Egipskie grobowce wciąż odkrywają nowe sekrety. I bywają to sensacje nie tylko dla archeologów. Jedno z nowych odkryć, to ustalenie, że w staroegipskim grobie widnieje obraz mamuta.
 • Birma: Generałowie witali w stolicy białego słonia

  Rządząca Birmą junta wojskowa urządziła ceremonię powitania w stolicy kraju białego słonia, piątego schwytanego w ciągu ostatnich lat - poinformowały w piątek państwowe media.
 • Niemcy: Zdechł najstarszy słoń w Europie

  Niemcy: Zdechł najstarszy słoń w Europie

  W ogrodzie zoologicznym w Stuttgarcie zakończył żywot najstarszy słoń na starym kontynencie. Słonica Vilja miała 61 lat. O jej śmierci poinformowała w niedzielę wieczorem dyrekcja niemieckiego zoo.

Filmy - Słoń (61)

 • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Słonia. Oto garść ciekawostek o tych zwierzętach

  12 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Słonia. Te wyjątkowe zwierzęta kryją wiele ciekawostek, o których postanowiliśmy opowiedzieć. Jedną z nich jest to, że przeciętna długość ich życia wynosi od 50 do 70 lat, a najstarszy przeżył aż 86! Słonie są również wyjątkowo inteligentne. Wiedzieliście, że potrafią okazywać smutek, współczucie czy nawet przejawiać samoświadomość? Pozostałych ciekawostek dowiecie się z naszego materiału!
 • Dzielny słoń odbywa wizytę dentystyczną

  To był stresujący dzień dla jednego z mieszkańców zoo w Denver. Słoń Billy musiał odbyć kontrolną wizytę dentystyczną. Na szczęście pacjent był bardzo dzielny, a co więcej musiał wcześnie mocno dbać o higienę, ponieważ lekarz nie znalazł żadnych ubytków. (STORYFUL/x-news)
 • Ten słoń uwielbia się myć

  Ten słoń z zoo w Milwaukee uwielbia kąpiele! Belle, bo tak wdzięczne imię nosi słonica, z chęcią poddaje się zabiegom estetycznym. Opiekun myje ją specjalnym mydłem, a następnie skrobie z nadmiaru brudu. Potem jest jak nowa! (STORYFUL/x-news)
 • Tworzy zgrany duet ze... słoniem. Niesamowite

  Rene Casselly jest opiekunem oraz trenerem dzikich zwierząt i kontynuuje rodzinną tradycję. Chłopak wystąpił m.in. w niemieckim reality show pt. "Team Ninja Warrior". Casselly potrafi zbudować zaufanie u zwierząt, z którymi występuje. Tym razem wrzucił do sieci nagranie wideo, na którym prezentuje swoje umiejętności akrobatyczne przy pomocy słonia. (STORYFUL/x-news)