słoń

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Słoń (Wykonawca muzyczny) , Słoń (Film (2003)[Elephant] Reż.Gus Van Sant)

Artykuły - Słoń (53)

 • Wielkie wydarzenie w zoo w Poznaniu

  Wielkie wydarzenie w zoo w Poznaniu

  Po śmierci słonicy Lindy do poznańskiego zoo dostarczone zostaną trzy nowe słonie afrykańskie. Trzy słonice przyjadą do Poznania z Duisburgu w Niemczech, wszyscy liczą na przełomowe wydarzenie - pierwsze w dziejach narodziny słonia afrykańskiego w Polsce. Najpierw ogrody muszą się jednak wymienić... odchodami.
 • Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Gdy mordercą okazuje się zwierzę, czyli jak powiesić słonia

  Kara śmierci wykonana przez powieszenie skazanego to wciąż budzący kontrowersje sposób odebrania życia. Co w sytuacji, kiedy podobny wyrok dostaje ważące kilka ton zwierzę? Historia zna i takie przypadki.
 • Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Nielegalne pamiątki z wakacji. Tego lepiej nie przywozić

  Wyroby ze skorupy żółwia, nalewki z węży, czy kolce jeżozwierza - to zaledwie kilka pamiątek, których nie wolno przywozić z wakacji. "Nie dajmy się oszukać handlarzom, że to legalne produkty " - ostrzega Piotr Tałałaj, rzecznik Izby Celnej.
 • Wódka uratowała słonie

  Wódka uratowała słonie

  Dwie słonice z polskiego cyrku uratowano wódką przed odmrożeniami, gdy wioząca je ciężarówka musiała z powodu pożaru zatrzymać się w syberyjskiej wiosce. Zwierzęta wypiły łącznie 10 wiader wody z rozpuszczonymi dziesięcioma litrami wódki.
 • USA: Lekarze założą słoniowi soczewki korekcyjne

  W Stanach Zjednoczonych planowany jest pionierski zabieg okulistyczny na słoniu. Cierpiący na dalekowzroczność samiec C'sar z kalifornijskiego zoo w Asheboro ma mieć założone specjalne soczewki korekcyjne.
 • Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Skarb Państwa niczym słoń w składzie porcelany

  Podczas walnych zgromadzeń spółek z udziałem Skarbu Państwa przedstawiciele resortu ślepo i bezrefleksyjnie wykonują wytyczne swych przełożonych. W efekcie czasami ich działania żywcem przypominają zachowanie słonia w składzie porcelany - napisałó w newsletterze Businesstoday.pl Bartłomiej Mayer, dziennikarz "Bloomberg Businessweek Polska".
 • Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby z myszy wyrósł słoń

  Potrzeba 24 mln pokoleń, żeby ze ssaka wielkości myszy powstał ssak wielkości słonia - dowodzą naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Holandia: Słoń w zoo wpadł do kanału

  W zoo w holenderskim Emmen udało się rano wydobyć słonia z kanału, do którego wpadł wczoraj. Podczas upadku utrącił sobie kieł i trochę się poranił, ale jego stan jest dobry.
 • Egipski grobowiec z... mamutem

  Egipski grobowiec z... mamutem

  Egipskie grobowce wciąż odkrywają nowe sekrety. I bywają to sensacje nie tylko dla archeologów. Jedno z nowych odkryć, to ustalenie, że w staroegipskim grobie widnieje obraz mamuta.
 • Birma: Generałowie witali w stolicy białego słonia

  Rządząca Birmą junta wojskowa urządziła ceremonię powitania w stolicy kraju białego słonia, piątego schwytanego w ciągu ostatnich lat - poinformowały w piątek państwowe media.

Filmy - Słoń (47)

 • Matka natura nie zrobiłaby tego lepiej! Piękne

  Jak powstaje słoń? Biologia podpowiada, że tak jak i każdy inny ssak. Istnieje jednak alternatywna metoda. Zobaczcie sami
 • Majestatyczny widok. Słonica wie, co dobre

  Istnieją drzewa idealne do wspinania. Są też takie, które chce się podziwiać. Wyjątkowy rodzaj drzew stanowią drzewa do... drapania. Przy jednym z nich zatrzymała się słonica o imieniu Dok Gaew. Po szybkim relaksie można iść w dalszą drogę.
 • Uszy szeroko, trąba wysoko i do boju! Mały słoń w akcji

  Jest najmniejszy, ale rozrabia jak największy! Poznajcie słonika, na którego natknęli się turyści odwiedzający Park Krugera. Gdy młodzik wychynął zza krzaków, nie przeszedł grzecznie na drugą stronę drogi, ale ruszył na samochód. W bojowym nastroju był także jego starszy towarzysz. Na szczęście, skończyło się tylko na prężeniu muskułów i trąb!
 • Ogromny słoń kradnie jej kapelusz. Zobacz

  Pewna kobieta odwiedziła park safari w Zimbabwe. Tam miała okazję zrobić sobie zdjęcie ze słoniem o imieniu Mac. Zwierzę okazało się na tyle towarzyskie, że w pewnym momencie porwało kapelusz turystyki, tylko po to, by po chwili zwrócić go w całości.